Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma davasında telefon görüşmeleri whatsapp yazıları

Konuyu Kilitleyin
Old 19-06-2017, 15:31   #1
Konuk

Varsayılan boşanma davasında telefon görüşmeleri whatsapp yazıları

merhaba, benim 40 yaşında bir kızım var. Kocası ona evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebi ile boşanma davası açmıştı. Hakim boşanmalarına karar verdi. Kızımda davayı temyize gönderdi. Çünkü kendisi ayrılmak istemiyordu ve davanın reddini istemişti. Temyizden 1 yıl oldu hala sonuç gelmedi. kızım hala eşinin evinde oturuyor. Eşiyle yolları ayrılalı nerdeyse 3 sene olacak. Bu süre içinde hiç görüşmediler. Kızımın bu zaman zarfında yanlış bir tutumuda olmadı. Yalnız geçen ay biriyle tanıştığını söyledi. Bu kişi kızımla evlenmek istiyormuş. Kızım ölçülü bir şekilde bir kaç kez bu kişiyle görüşmüş. Whatsapp dan yazışmışlar ve bir kaç telefon görüşmeleri de olmuş. Bunu kimseler şimdilik bilmiyor. Ben kendisini uyardım. Kolu komşu farkederse, eşine yahut onun ailesine bildirirlerse, süren davan da başına iş açabilirsin dedim. Kızım da artık ayrılmak istiyor eşinden. ne yapmalı ? Diğer taraftan kızımın kocası ve ailesi nüfuzlu insanlar. Bir şekilde bugüne kadar kızımı takip ettirmiş olabilirler bile diye düşünüyorum. Emniyetten tutun bi takım bürokratlara bazı hatırı sayılır kişileri tanıyorlar. Şimdi tam kızımda ayrılmaya karar vermişken, temyiz dilekçesini geri çektiği vakit, karşı taraf kızımın bu tanıştığı adamla bir kaç önemsiz mesajlarını ve telefon görüşmelerini elde edip sorun çıkarmaya çalışırlar mı ? Kızım mahkemede bir sürprizle karşılaşsın istemiyorum. Böylesi bir dava da kimse henüz bir şey bilmiyor diye düşünürken eşim bu telefon görüşme ve whatsapp kayıtlarına ulaşıpta mahkemeye bunu delil olarak sunup zina sebebi sayılabilir mi ? Kızımın bu kişiyle fiziksel bi yakınlaşması yok sadece umuma açık yerlerde bi iki saat görüşüp yemek yiyip dönüyorlar bundan ibaret. Bizi aydınlatırsanız memnun oluruz. ? Bu kayıtların hukuki niteliği nedir ?
Old 22-06-2017, 13:46   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Mahkemece boşanmaya karar verilmiş ve kızınız boşanma yönünden bu kararı temyiz etmişse her zaman temyiz hakkından feragat edebilir.Böylece Yargıtaydaki dosya temyiz edilen konularda incelenmez.Boşanma kararı da kesinleştirilebilir.

Hatırlatalım ki boşanma kararı kesinleşinceye kadar sadakat yükümlülüğü devam etmektedir.

Karşı tarafın bir girişimde bulunup bulunmayacağı henüz bilinmediğinden sayısız ihtimalleri bu aşamada tartışmanın yararı bulunmamaktadır.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi