Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Sigara içenleri uyaran avukat, saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-04-2010, 12:01   #1
Emin Cihan UYSAL

Varsayılan Sigara içenleri uyaran avukat, saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, bir yakınına ait barda sigara içen kişileri uyaran avukat, 14 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Ünlü Cadde'de faaliyet gösteren bir barda Ankaragücü-Beşiktaş maçının oynandığı sırasında henüz kimliği belirlenemeyen kişiler sigara içmeye başladı.
Bu sırada, Bursa Barosu avukatlarından Celal Sezgin (53) bir yakınına ait olduğu öğrenilen barda, sigara içmemeleri konusunda bu kişileri uyardı.
Avukat Sezgin ile bu kişiler arasında çıkan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü.

Kavgada 14 yerinden bıçaklanarak yaralanan Sezgin, olay yerine gelen 112 Acil ekibi tarafından kaldırıldığı Bursa Devlet Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Polis, olaydan sonra kaçan zanlıların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14306489.asp
Old 04-04-2010, 17:43   #2
Av.Barış

Çok kötü bir haber.
Sadece vatandaşlık görevini yerine getiren bir kişinin yaşadığı kötü son.
Old 04-04-2010, 20:30   #3
ebru örs

hukukun uygulanabilirliğini heryerde sağlamaya çalışan meslektaşlarımızın bu şekilde hayatlarını kaybetmeleri çok üzücü gerçekten...
meslektaşıma allahtan rahmet tüm sevenlerinede sabır diliyorum...
bir nefes zehir için bir hayata son verenlerinde bir an önce yakalanmalarını ve uygun cezayı almalarını beklemekten başka elden birşey gelmiyor sanırım...
Old 04-04-2010, 21:29   #4
özgcn

sadece sigara içilmemesi konusunda uyardığı için hiç yüzünden bir insanı katletmek...hem de 14 yerinden bıçaklayarak.bu artık çevremizde giderek artan paranoyayı, cehaleti, orman kanunlarına doğru gidişatımızı gösteriyor.nasıl bu hale gelebiliyoruz diye düşünmeden edemiyor insan.yazık çok yazık...
Old 05-04-2010, 08:20   #5
NurTuna

Ne yazık
Bir Avukat, bir insan yanlış davranılan bir konuda uyarıda bulunuyor ve sonuç saldırı ve ölüm Meslektaşımızın ailesine, yakınlarına, tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Maç seyreden, birlikte iyi vakit geçirmeyi amaçladığı düşünülen insanların da bu derece saldırgan olması anlaşılır değil. Yanında bıçağın ne işi var, maç seyretmeye gelmişsin, off anlamıyorum, insanların içindeki bu öfke ne zaman dinecek.
Old 07-04-2010, 17:42   #6
Noyan Yiğit

Yasaları çıkarırken bunun alt yapısını da hazırlamak lazım. Bir kaç kez ben de işhanında sigara içen şahısları uyardım. Sonradan düşündüm; doğru mu yapıyorum diye. Böyle bi şeyin başıma gelebileceğini düşünerek, sigara içen şahısları görünce çok kızıyorum ama müdahale etmemeye gayret ediyorum. Bizim insanımızın kural tanımazlıkta üstüne yok. Fakat müdahale etmemek de insanı rahatsız ediyor. Çevreci bi profumuz var malum. Adamın kurallara uymayan insanlara yaptığı müdahalelerde başına gelmedik kalmadı. Defalarca dayak yedi. Allah tan meslektaşımız kadar şanssız değilmiş ki canından olmadı.
Onun için diyorum alt yapısını hazırlamak lazım. Adam benim gözümün içine baka baka sigarasını içiyor işhanında. Öyle olmalı kı ben bu işte görevli bi insana ulaştığımda derhal gelip o insana yasal müdahale de bulunabilmeli. Allah'tan rahmet diyorum meslektaşımıza.
Old 16-04-2010, 20:43   #7
nfk80

Bu ümid kırıcı olaylar aslında bize cesaret vermelidir.Hukukçular ve ben hukukçu adayı olarak en cesaretli kişiler biz olmalıyız.Peygamberimizin bir hadisi ne kadar manidardır:'' Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır''...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi