Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim msn şifrelerimi çaldı! Ceza alır mı?

Konuyu Kilitleyin
Old 03-12-2009, 12:57   #1
Konuk

Varsayılan eşim msn şifrelerimi çaldı! Ceza alır mı?

eşimle boşanma davamız sürüyor. bu dava sırasında kendisi benim msn adreslerimin şifrelerini çalarak özel bilgilerime ulaştı. ve hepsinin şifrelerini değiştirdi. beni uyuz etmek için yaptığını söyledi. onun yaptığı kesin. elimde yazılı msn itirafları da var.. gidip savcılığa suç duyurunda bulundum. fakat 3 ay geçmesine rağmen hiçbir gelişme olmadı hiçbir haber çıkmadı.

öncelikle bu işler her zaman böyle uzun mu sürer? birde bunun sonucunda mutlaka bir sonuç alırmıyım? yaptığının cezasız kalmasını asla istemiyorum! sonuçta bilgisayar kayıtları incelendiğinde gün gibi açık yaptıkları.. bu konuda ne dersiniz? mutlaka ceza alırmı yoksa boşu boşuna mı uğraştım?
Old 03-12-2009, 22:37   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Bir şikayet sonrasında şüpheli hakkında soruşturma yürütülür ve yeterli delil olduğu düşünüldüğünde ceza davası açılır. Olası bir "takipsizlik" kararına karşı itiraz hakkınız da vardır.

Yargılama sonucu suçu sabit görülür ise cezalandırılır.

Bu alandan herhangi bir tahmin yapmak hem olanaklı değil,hem de doğru değil.

Bu nedenle soruşturma aşamasını da bir avukattan doğrudan yardım alarak sürdürmeniz yararınızadır.
Old 04-12-2009, 16:42   #3
Konuk

suçu sabit görülürse demişsiniz? bilg. kayıtları incelendiğinde zaten herşeye ortaya çıkar. bunlar inceleniyomu acaba? bugün adliyeye sorduğumda evrağın asayişe gönderildiğini cvp beklediklerini söylediler. ayrıca kendi yaptığına dair yazılı kanıtta var..
Old 04-12-2009, 18:55   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
suçu sabit görülürse demişsiniz? bilg. kayıtları incelendiğinde zaten herşeye ortaya çıkar. bunlar inceleniyomu acaba? bugün adliyeye sorduğumda evrağın asayişe gönderildiğini cvp beklediklerini söylediler. ayrıca kendi yaptığına dair yazılı kanıtta var..

Sayın katılımcı,
Verdiğiniz bilgilerle ancak bu kadar yanıt verebiliyoruz. Zira sorunuzda bilgisayarın eşinize mi ait yoksa ortak kullandığınız bir bilgisayar olup olmadığı, sözünü ettiğiniz yazılı delilin ne olduğu, eşinizin nasıl ifade verdiği vb. bilgiler olmadığı gibi, daha ceza yargılaması başlamadan sonucuna ilişkin bir görüş ileri sürmek hatalı olur. Ayrıca söylemek gerek ki, eşinizle yaptığınız Msn görüşmelerinde suçu ikrar etti ve siz bu görüşmeleri kaydettiyseniz, bu görüşme kayıtları tek başına (destekleyen başka deliller yoksa) mahkumiyet için yeterli değildir. Çünkü Msn görüşme kayıtları çok kolay değiştirilebilir.
Yapmanız gereken, elinizdeki tüm delilleri Cumhuriyet Savcılığına sunmak ve olayı bir avukatla birlikte değerlendirip, takip etmektir.
Old 14-12-2009, 15:43   #5
Konuk

bilgisayar evlilik içinde alınmış olup şuan eşimin yanında bulunmaktadır. elimdeki delil kendisiyle msn de görüştük ve kendisinin bana gıcık vermek için yaptığını itiraf ettiği yazılı bilgilerdir. cevaplar için tşk.ler..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi