Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Diş Doktoruna Tazminat Davası

Yanıt
Old 27-09-2011, 15:58   #1
Konuk

Varsayılan Diş Doktoruna Tazminat Davası

Diş doktoru operasyondan iki hafta sonra dişlerde herhangi bir kalıcı hasar olmayacağını belirttiği için beş ay önce diş beyazlatma operasyonu yaptırdım. Ama dişlerim aşındı ve üzeri pürüzlü mermer gibi oldu ve doktorun söylediği gibi herhangi bir düzelme olmadı. Benim bu olaydan tazminat talebinde bulunma şansım varmıdır? İki tane şahitim var operasyon sırasında ve doktorla konuştuğum sırada. Dava ne kadar sürer?
Teşekkürler..
Old 27-09-2011, 21:38   #2
nesteren

Varsayılan Diş beyazlatma operasyonu

Alıntı:
Yazan Konuk
Diş doktoru operasyondan iki hafta sonra dişlerde herhangi bir kalıcı hasar olmayacağını belirttiği için beş ay önce diş beyazlatma operasyonu yaptırdım. Ama dişlerim aşındı ve üzeri pürüzlü mermer gibi oldu ve doktorun söylediği gibi herhangi bir düzelme olmadı. Benim bu olaydan tazminat talebinde bulunma şansım varmıdır? İki tane şahitim var operasyon sırasında ve doktorla konuştuğum sırada. Dava ne kadar sürer?
Teşekkürler..

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda;
eğer dişinizin üzerindeki pürüzler yapılan işlem nedeniyle olmuşsa ve bu konuda da işlem öncesi riskler konusunda aydınlatılmamış iseniz maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınız vardır, bu tarz davalar en az 2 yıl sürmektedir
Geçmiş olsun
av.nesteren
Old 27-09-2011, 22:45   #3
Dr.DOGRAMACI

Merhaba,

Yargıtay'ın kararları incelendiğinde tedavi dışında kozmetik amaçlı yapılan tıbbi müdahaleleri eser sözleşmesine dayandırdığı görülmekte.

Eser sözleşmesi ise yüklenicinin ücret karşılığında üzerinde uzlaşılan işi ortaya çıkarmakla borçlandığı bir sözleşmedir.

Eğer ki istenilen işi üzerine uzlaştığınız şekilde tam olarak yerine getirmediyse diş hekiminin maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü doğacaktır.

Ancak yapılan işlem tedavi amacı ile yapılmış ise Sn. nesteren'in söylediklerine katılıyorum.
Diş hekimi gelişebilecek komplikasyonlar (öngörülebilen ancak istenmeyen sonuçlar) hakkında sizi bilgilendirmiş ve bunları kabul ettiğinize dair rızanızı almışsa tazminata karar verilemeyeceği kanaatindeyim.

Tıbbi müdahale konusundaki davaların sonuçlanma süresi yaklaşık 2 ile 7 sene arasındadır. Bu durumlarda bilirkişi görüşleri de alınmaktadır.

Bütün bunlar teknik ve hukuki konular olup profesyonel hukuk desteği almanızı öneririm.
Geçmiş olsun.
Old 28-09-2011, 01:08   #4
Konuk

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Şunu belirterek bir sorum daha olacak; doktorun beni riskler konusunda bilgilendirmediği gibi benim irdeleyerek sorduğum zarar görüp görmeyeceğim konusundaki sorularıma zarar görmeyeceğim söylendi. Bu davanın sonucunda daha önceki buna benzer davalardan yola çıkarak kazanma şansım nedir? Ve talep edebileceğim tazminat miktarı nedir?
Old 30-09-2011, 10:52   #5
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Şunu belirterek bir sorum daha olacak; doktorun beni riskler konusunda bilgilendirmediği gibi benim irdeleyerek sorduğum zarar görüp görmeyeceğim konusundaki sorularıma zarar görmeyeceğim söylendi. Bu davanın sonucunda daha önceki buna benzer davalardan yola çıkarak kazanma şansım nedir? Ve talep edebileceğim tazminat miktarı nedir?

Sayın Konuk, iddialarınızı kanıtladığınız durumda mağduriyetiniz giderilir. Ancak takdir her zaman mahkemenindir. Her davanın kendine has ayrıntıları vardır. Bu nedenle bir avukattan hukuki destek almanızı öneririz.

Geçmiş olsun.
Old 30-09-2011, 11:07   #6
nesteren

Alıntı:
Yazan Konuk

bu bilgilendirme size yazılı mı sözlü mü yapıldı? bu konu ispat açısından önemli. dişlerinizin tam durumunu göremediğimizden tazminat miktarları açısından sanal ortamda konuşmak yetersiz.Zarar düzeltilebiliyor ise bu miktarı ve yol masraflarınız ve işten güçten kalırsanız bunlar maddi tazminat olarak hesaplanır. Manevi olarak ise yaşadığınız sıkıntı ve üzüntünün karşılığı istenir ki bu da gülüşünüz de ne kadarlık bir kalıcı hasar var buna göre değerlendirmek lazım
not: bir sağlık hukukçusundan yardım almanız uygun olur.
Old 23-02-2012, 18:18   #7
Çağatay ateş

Rahatsiz Dişte iğne kırıldı dava

İyi Forumlar Arkadaşlar ben 20 şubat 2012de adanada bir diş hastanesine dişime kanal tedavi yaptırmak amacıyla gittim fakat tedavi sırasında iğnenin kırıldığını söylediler ve bu gün tekrar gittim ve oradaki çene cerrahı bana orda kalmasının bir sakıncası olmadığını söyledi ve ameliyat olmam durumunda bazı riskleri olduğunu söyledi ben bu konuda hastaneye dava açsam nasıl sonuçlanır ve ameliyatın riskleri nelerdir lütfen bilgilendirirmisiniz...
Old 28-02-2012, 20:03   #8
nesteren

Alıntı:
Yazan Çağatay ateş
İyi Forumlar Arkadaşlar ben 20 şubat 2012de adanada bir diş hastanesine dişime kanal tedavi yaptırmak amacıyla gittim fakat tedavi sırasında iğnenin kırıldığını söylediler ve bu gün tekrar gittim ve oradaki çene cerrahı bana orda kalmasının bir sakıncası olmadığını söyledi ve ameliyat olmam durumunda bazı riskleri olduğunu söyledi ben bu konuda hastaneye dava açsam nasıl sonuçlanır ve ameliyatın riskleri nelerdir lütfen bilgilendirirmisiniz...

geçmiş olsun,
riskler konusunda bir şey diyemem ama hukuki olarak takip edebileceğiniz yollar var, bunlar için bir sağlık hukukçusu ile görüşmenizi öneririm
Old 29-02-2012, 13:57   #9
Dr.DOGRAMACI

Geçmiş olsun Sn Ateş,

Hekimler, kendilerinin kusurları nedeniyle sebep oldukları zararları tazmin etmekle yükümlüdürler.

Çene cerrahınızın da söylemiş olduğu gibi tüm tıbbi müdahalelerin bir takım istenmeyen sonuçları olabilir. Bu konuda sizi aydınlatması gereken kişi başvurduğunuz tıbbi müdahaleyi yapacak olan hekimdir. Eksik ya da yanlış bilgilendirmesi sonucu sizin rızanız dışı meydana gelen olumsuz sonuçlar konusunda da sorumluluk müdahalede bulunan hekimindir.
Bu sebeple hekiminiz sizden bilgilendirme formu imzalamanızı isteyecektir. Dikkat etmeniz gereken hekiminizden gerçekten bilgilendirilmeyi istemiş olmanız.

Dava açarsanız lehinize sonuçlanması muhtemeldir. Ancak bunun için olayın özelliklerine göre mağdur olmamanız için profesyonel bir sağlık hukukçusundan yardım almanızı öneririm.
Saygılarımla...
Old 30-08-2012, 06:09   #10
Konuk

yaklaşık 3 ay önce 1 tane dişime kanal ve dolgu tedavisi yaptırdım. dişim 3 aydır ağrıyor doktora söylediğimde e yapabildiğimiz bu kadar deyip pasuman yaptım ilaç koydum deyip yollamasını ve düzelmesini bekleyeceğiz demekle 3 ayımı geçirdim .en son dün hekime artık dayanamıyorum geceleri ağrım oluyor kanalda bir sorun olmasın dediğimde bana tepkisi şu oldu;sen ne demek istiyorsun bu nasıl hitap terbiyesiz yani ben yapamadım mı bi an afalladım
sonra kanalı sökeceğini söyledi dedim herelde yeniden yapacak yanındaki asistanına sordum arada aksaklıklar oluyor düktor hanım yapar dedi neyse kanalı kazıdı dişin dolgusunu aldı bana paranıda al git başka doktora dedi dedim ne demek bu dişim acıyor nasıl yemek yerim o zaman yemek yeme dedi orda olay çıkarmadım bana diş ücretini verip yolladı aklı sıra kendini vicdanını rahatlattı ben tüm gecedir uykusuzum orda olayı büyültüp onun yaptığı terbiyesizlik gibi kendimi düşürmedim eşimde vardı olay büyür diye korktum ama ben bu olayın yasal yönünü bırakmayacağım o verdiği parayla ne o ne ben zengin olurum ben ona tedavi olmaya gitmişim bir işi üstlendiyse sonuna kadar yapması gerekmiyor mu
Old 03-09-2012, 16:00   #11
Av.Berte Çakmakçı

Geçmiş olsun,

Hekimler, kendilerinin kusurları nedeniyle sebep oldukları zararları tazmin etmekle yükümlüdürler, iddianızı her türlü delille ispat etmeniz mümkün yani; tanık, yazılı belge, video ve/ veya ses kaydı, hasta kayıtları gibi. .

Ayrıca savcılığa giderek diş hekiminiz hakkında şikayette de bulunabilirsiniz.
Old 19-10-2012, 20:36   #12
Konuk

yaklaşık yedi ay önce ön dişlerimdeki lekeler icin diş hekimine gittim diş hekimi estetik olarak ön altı dişime lamina diş yapılabileceğini ve diş kaybımım olmayacağı ve doğal olacağını söyledi bende kabul ettim işlem sonrasında yaptığı işlem lamine deil lamine ile kron diş kaplama arasında bişey oldu daha cok kron kaplama cünkü dişlerimi cok fazla kücültmüştü ve estetik acıdan felaket kötü görünüyordu ve müdahalenin ardından dört dişime baskı yapamıyordum tekrar diş hekimime gittiğimde ilk bir dişime kanal tedavisi yaptı sonra birine sonra birine ve en son kanal tedavisinde dişimi kökünden kırdı tabi bu işlemler devam ederken hep boğaz ağrısı ve enfeksiyon durumundaydım ardından azı dişim ağrımaya başladı onada kanal teedavisi uyguladı ama o dişinde yarısı kırıldı o dişin yarısını kompozit dolgu yasptı ama dişi ağız icine doğru yaptığı icin dilimde tahriş ve yaralar oluştu bu olaylar devam ederken psikolojimde bozuldu en az altı psikiyatrise gittim ve ilac başladım devamında alt ve ust cenede üclü köprü yaptı yaptığı köprüler diş etime baskı yapıyordu ve biride bariz diş etimi kesiyordu diş hekimime dişlerime baskı yapamıyorum dediğimde ya sen geceleri dişlerini gıcırdatıyorsundur ben buna bişe yapamam üniversiteye git dedi ve sonuc olarak ağzımda sağlam diş kalmadan o özel polikinikten ayrıldım ayrıca beşbin tl para verdim üstüne ve sizlere sorum bu konu hakkında hakkımı nsıl arayabilirim
Old 03-05-2013, 16:49   #13
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
yaklaşık yedi ay önce ön dişlerimdeki lekeler icin diş hekimine gittim diş hekimi estetik olarak ön altı dişime lamina diş yapılabileceğini ve diş kaybımım olmayacağı ve doğal olacağını söyledi bende kabul ettim işlem sonrasında yaptığı işlem lamine deil lamine ile kron diş kaplama arasında bişey oldu daha cok kron kaplama cünkü dişlerimi cok fazla kücültmüştü ve estetik acıdan felaket kötü görünüyordu ve müdahalenin ardından dört dişime baskı yapamıyordum tekrar diş hekimime gittiğimde ilk bir dişime kanal tedavisi yaptı sonra birine sonra birine ve en son kanal tedavisinde dişimi kökünden kırdı tabi bu işlemler devam ederken hep boğaz ağrısı ve enfeksiyon durumundaydım ardından azı dişim ağrımaya başladı onada kanal teedavisi uyguladı ama o dişinde yarısı kırıldı o dişin yarısını kompozit dolgu yasptı ama dişi ağız icine doğru yaptığı icin dilimde tahriş ve yaralar oluştu bu olaylar devam ederken psikolojimde bozuldu en az altı psikiyatrise gittim ve ilac başladım devamında alt ve ust cenede üclü köprü yaptı yaptığı köprüler diş etime baskı yapıyordu ve biride bariz diş etimi kesiyordu diş hekimime dişlerime baskı yapamıyorum dediğimde ya sen geceleri dişlerini gıcırdatıyorsundur ben buna bişe yapamam üniversiteye git dedi ve sonuc olarak ağzımda sağlam diş kalmadan o özel polikinikten ayrıldım ayrıca beşbin tl para verdim üstüne ve sizlere sorum bu konu hakkında hakkımı nsıl arayabilirim

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Başınıza gelen olumsuzluklar ile ilgili

olarak konusunda uzman bir hukukcudan destek alarak elinizdeki bilgi ve

belgeler ile birlikte,bir dilekce ile TC.Sağlık Bakanlığına,Türk Diş Hekimleri

Birliğine şikayetinizi yapabilir,mağduriyetiniz nedeniyle eğer şartları oluşmuş

ise maddi ve manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN
Old 18-09-2014, 02:18   #14
Konuk

Varsayılan slm

bende sigortaya bağlı bir ağız ve diş sağlığı merkezinde tedaviye başladım 7 tane dişimi ufalttı doktor yerine köprülerle beraber 11 tane diş takılacaktı..parasınıda peşin aldılar. fakat çok pişman etti beni gidiyorum geliyorum yapılan dişlerin ağzımla bi alakası yok kocaman ve sarımtırak bi rengi olan diş takıyo bakıyo olmamış diyo personele bahane uyduruyo bidaha ölçü alıyo bidaha olmuyo 2 haftalık süren işlemi bir ayı geçik süreçte hala devam ediyo. hiç bişey istediğim gibi olmadı yarın yine gidicem bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim herhangi bir aksi durumda ne yapmam lazım? çünkü ne istediğim gibi beyaz oldu nede ağız yapıma uygun bir diş oldu. sinirlerim yıprandı doktora sinirimden geceleri uyuyamıyorum
Old 24-09-2014, 16:28   #15
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
bende sigortaya bağlı bir ağız ve diş sağlığı merkezinde tedaviye başladım 7 tane dişimi ufalttı doktor yerine köprülerle beraber 11 tane diş takılacaktı..parasınıda peşin aldılar. fakat çok pişman etti beni gidiyorum geliyorum yapılan dişlerin ağzımla bi alakası yok kocaman ve sarımtırak bi rengi olan diş takıyo bakıyo olmamış diyo personele bahane uyduruyo bidaha ölçü alıyo bidaha olmuyo 2 haftalık süren işlemi bir ayı geçik süreçte hala devam ediyo. hiç bişey istediğim gibi olmadı yarın yine gidicem bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim herhangi bir aksi durumda ne yapmam lazım? çünkü ne istediğim gibi beyaz oldu nede ağız yapıma uygun bir diş oldu. sinirlerim yıprandı doktora sinirimden geceleri uyuyamıyorum

Sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun.Rahatsızlığınız ve diş tedaviniz ile ilgili olarak hukuk sitesi üyesi sn.Dr.Doğramacı'nın aynı konudaki bir tedavi ile ilgili önerilerini aşağıya yazıyorum.
Konusunda uzman bir hukukcudan da destek almanızı öneririm.
Saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN

Sn.Dr.DOĞRAMACI'nın önerileri aynen şöyle :

Merhaba,

Yargıtay'ın kararları incelendiğinde tedavi dışında kozmetik amaçlı yapılan tıbbi müdahaleleri eser sözleşmesine dayandırdığı görülmekte.

Eser sözleşmesi ise yüklenicinin ücret karşılığında üzerinde uzlaşılan işi ortaya çıkarmakla borçlandığı bir sözleşmedir.

Eğer ki istenilen işi üzerine uzlaştığınız şekilde tam olarak yerine getirmediyse diş hekiminin maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü doğacaktır.

Ancak yapılan işlem tedavi amacı ile yapılmış ise Sn. nesteren'in söylediklerine katılıyorum.
Diş hekimi gelişebilecek komplikasyonlar (öngörülebilen ancak istenmeyen sonuçlar) hakkında sizi bilgilendirmiş ve bunları kabul ettiğinize dair rızanızı almışsa tazminata karar verilemeyeceği kanaatindeyim.

Tıbbi müdahale konusundaki davaların sonuçlanma süresi yaklaşık 2 ile 7 sene arasındadır. Bu durumlarda bilirkişi görüşleri de alınmaktadır.

Bütün bunlar teknik ve hukuki konular olup profesyonel hukuk desteği almanızı öneririm.
Old 12-10-2015, 00:43   #16
Konuk

Varsayılan köprü diş yapımı

Üst çeneme iki taraflı yapılan köprü dişler iki tarafta da kırıldı.Operasyon beş,altı ay önce yapılmıştı. Yeniden yapılması şart ve ben doktorumdan memnun değilim,ne yapabilirim?
Old 19-01-2016, 01:42   #17
Konuk

Mutsuz Kök kaldı

3 yıl önce disimi cektirdim kök kaldı doktora gittim azarlandim öyle olamaz kök kalmamış dedi röntgen çektirdim başka hastahanede dediğim gibi olmuş kök kalmıştı gerçekten bugün yine başka doktora cektirdim disimi kırarak aldi ve yine kök kaldığını söyledim kabul etmedi bunun için hukuki dava açabilirmiyim bu süreç nasıl işler acimdan
Old 31-01-2016, 00:54   #18
Dr.DOGRAMACI

Alıntı:
Yazan Konuk
3 yıl önce disimi cektirdim kök kaldı doktora gittim azarlandim öyle olamaz kök kalmamış dedi röntgen çektirdim başka hastahanede dediğim gibi olmuş kök kalmıştı gerçekten bugün yine başka doktora cektirdim disimi kırarak aldi ve yine kök kaldığını söyledim kabul etmedi bunun için hukuki dava açabilirmiyim bu süreç nasıl işler acimdan

Merhaba Sn Konuk,

Öncelikle geçmiş olsun.

Hekimler kusurlarından dolayı vermiş oldukları zararlardan sorumludurlar.
Bu zarardan dolayı maddi ve manevi tazminat istenebilir.

3 yıl önceki işlem için zamanaşımı süresi dolmamıştır. Ancak üzerinden 3 yıl geçmiş olduğundan dolayı ispat problemleri yaşayabilirsiniz.
Yeni oluşan durumdan dolayı da bir an önce başka bir diş hekiminden veya resmi bir sağlık kuruluşundan durumunuzu tespit ettirmenizi öneririm.

Bundan sonra, dava süreci için sağlık hukuku uzmanından profesyonel destek almanızı öneririm.

Saygılarımla.
Old 07-03-2016, 21:37   #19
Konuk mehmet

Varsayılan yanlış diş çekimi

Kizimin Diş Ağrisi Şikayeti Üzerine Ağiz Ve Diş Sağliği Merkezine Götürdüm. Kizimi Muayene Eden Doktor Bir Dişin Çekilmesi Gerekir Dedi. Kizimin Dişine Bir Iğne Yapti. 10 Dakika Sonra Çekim Için Çağirdi. Alel Acele Ağzindan Üç Defa Çöpe Diş Attiğini Gördüm. Dişi Kirildi Mi Dedim Doktor Bana Cevap Vermedi. Eve Gittiğimizde Çekilmesi Gereken Alt Çene Dişin Çekilmediği Üst Çeneden Üç Dişin Çekildiğini Fark Ettik. Hasataneye Geri Döndüğümüzde Doktor Yerinde Yoktu. Sorumlu Doktor Muayene Yapararak Röntgen Çektirdi. Yanliş Dişlerin Çekildiğini Rapor Yazarak Verdi. Ne Yapmam Lazim. Bilgilerinize
Old 22-02-2017, 08:17   #20
Konuk

Varsayılan Dolgu diş

Ben arka dişimin içi boş du, hastaneye gittim dolgu yapıldı. Bir hafda sonra dolgu olan dişim agrımaya başladı daha sonra dolgu şişmeye başladı. İki sene oldu dişim hala agrıyo, dolgu sürekli şişiyor. Başka bir doktora sorduğumda dolgunun altının temizlenmedıgı ve altta enfeksiyon başladığını söyledi.
Şuan ağrılara ek olarak kanama başladı. Dişim için ne yapmalıyım ve Nasıl bi tazmınat yoluna girmeliyim.
Old 29-08-2017, 11:12   #21
Konuk

Varsayılan Diş doktoruna tazminat davası

Merhaba, 21.08.2017 tarihinde Devlet hastanesine yarısı kırık olan dişimin tedavisi için gittim. Doktor bana dişin kurtarılamayacağını ve çekilmesi gerektiğini söyledi bende o halde çekin dedim. Dişin kırık olan tarafı parçalı bir şekilde çıktı ancak sağlam tarafını keserek ve hayli zorlanarak çıkarttı. Tedaviden 5 gün sonra çekilen dişin yanındaki kesici dişte sızı başladı, öyle ki su içemiyor, yemek yiyemiyorum. Özel bir diş hekiminden randevu alarak 29.08.2017'de muayeneye gittim. Çekilen filmde azı dişi çekerken yanındaki kesici dişide sinire kadar kesildiğini ve azı dişimden de parça kaldığını gördük. Ayrıca doktorun yanlışlıkla kestiği kesici
dişiminde çekilmesi gerektiğini öğrendim.

Bu durumda ne yapabilirim. 37 yaşımdayım ve bu yaşta doktorun hatası yüzünden kesici dişimi kaybettim.
Old 29-08-2017, 13:09   #22
Mesut ÇETİN

Sayın KONUK,

Geçmiş olsun.Bahsetmiş olduğunuz dişinize yapılan tedaviden zarar gördüğünüzü düşünüyor ve bu durumdan şikayetci iseniz konusunda uzman bir hukukcu'dan destek alarak şikayetinizi TC.Sağlık Bakanlığı,Türk Diş Hekimleri Birliği'ne yapabilirsiniz.
Şartları oluşmuş ise tazminat talebinde bulunabilirsiniz.
Old 30-08-2017, 03:25   #23
Konuk

Varsayılan Tazminat davasi acabilirmiyim??

Merhaba ozel dis doktorundan dislerimi yapdirdim ust tarafta 14 adet sag altda 4 adet sol altda 3 adet olarak belirledi doktor toplamda 21 dis olarak porselen yapilcakdi doktor ona gore hesap yapdi 21tne porselen dis yapilcak sekilde hesap cikarda fakat doktor toplamda 20 adetdos yapdi ve fiyat 21 dis olarak odendi bende bu durumu sonradab farketdim agzima bakiyodum aynada altda 7 adet porselen dis olmasi gerekirken 6 adet vardi durum bundan ibaret bu konuyla ilgili tazminat davasi acabilirmiyim acabiliyosam nereye basvura bilirim.. Saygilarimla.
Old 09-10-2017, 09:33   #24
Konuk

Varsayılan Diş çekimi

Merhabalar sayın hocam , xxbir kliniğe gittim , zirkonyum diş yaptıracağımı söyledim, ve bana 4 dişimin çekileceğini söyledi , bende güvendim , ve çektirdim , ve daha sonra araştırdım, diş çekimi yapılmıyormuş , ve çok pişman oldum , ve bana çıkışta bi kağıt imzalattı , ben buna tazminat davası açabilirmyiim hocam
Old 24-07-2018, 16:10   #25
Konuk

Varsayılan merhaba

Özel bir diş hekimine dişlerimi yaptırmak istediğimi söyledim. film çekerek dişlerimin komple yapılması gerektiğini ve bu tedavinin köprü olarak yapılmasını ve 7 adet dişimin çekilmesini önerdi tedavinin komple 7000 tl olduğunu ancak 1600 tl nin peşin verilmesi gerektiğini söyledi. 2000 tl peşin ödedim ve dişlerimi çekerek yerine geçici diş uygulaması yaptı ve bono (senet) imzalatarak muayeneden çıktım.Fakat 3 ay üst üste gitmeme rağmen ne dişlerimin ölçüsünü aldı nede porselen dişlerimi taktı bende geri kalan ücreti ödemedim. bana icra yoluyla maaşımdan kesinti yapmaya başladı. Sizde ricam ne yapmalıyım ve raporu nereden nasıl almalıyım.
teşekkür ederim.
Old 30-07-2018, 15:44   #26
Mesut ÇETİN

Merhabalar,
Elinizdeki bilgi ve belgeler ile bir hukukcudan destek almanız yararınıza olacaktır.
Ayrıca konuyu Türk Hekimleri Birliğine'de iletebilirsiniz.
Old 15-08-2018, 22:44   #27
Konuk

Varsayılan Dis

Mrb ben simdik 2 yil önce dislerimde aciklik var nedeniyle köprü yaptirdim bu islen 2 yil sürdü vee halen yaptigi disler tutmuyor bir türlü yapamiyor ben buu doktora dava acsam kazanirmiyi
Old 01-12-2018, 06:41   #28
Konuk

Mutsuz Dıs

Merhaba ben bundan 5 sene önce İstanbul’da dış hastesinde dislerimi yaptırdım• alt ve üst çenemde son dişlerim4 tane inpilat yaptılar ve dişlerimde iplanta bağlı kompille üst dişlerimi kaplama yatılar altımıda yanlarını ipilatata eklediler.hepisinde aynı zamanda tecrübem olmadığında yatırdım ama yapildıgından bereli devamlı poremlemler yasadım diş sıkma cıneme de zorluklar boyun. Cene porlemleri cektim eve ıkinci senesi inpilatın biri atı kemik tozu tedavisi gördüm ve 4 disi kesek cıcardılar geri yerine 6 ay sonra taktılar sıkıntılar devam eti yurt dışında yaşadığımdan dolayı burda devamlı dıscıden cıkmadım burda raporlarım var yanıs yapıldıgını söylediğim halde kapul etmedıler zamanla dıslerimin kaplamaları oynadı ve ve iki iplatımı daha kaybetım bende Türkiye’de Kuşadası’ndan yeden yatırdım şimdi dişçimden ödedigim paramı almak istiyorum.alma hakım. Varmı onlar ıstanbula gelmemi işitiyorlar ne yapmam lazım bana yardımcı olurmusunuz tskürler
Old 05-01-2019, 11:32   #29
Konuk

Önemli eksik diş protezi

slm , 6 ay önce yaptırmış oldugum 6x6 12 adet alt/üst cene implat üzerine yapılmış olan protez sonucu tam agız/tüm dişler için yapmış oldugum sözlu konuşma geregi agzımda eskiden olan 28 diş yerine şuan 25 diş vardır ve bundan dolayı avurtlarımdaki boşluktan ötürü rahat yemek yiyememekteyim...bunu dile getirdigimde avurtlara tekrar implat yapmak istiyor ben ise neden baştan düzgün yapmadın dedigimde ben böyle uygun gördüm böyle yaptım demek ile yetinen dişcim var(neymiş efendim ben buna alışmalıymışım, aslında sorun yokmuş)...ben tekrar bu dişçiye para vermektense başka bir dişcide bu işlemi tamamlayıp bu ikinci operasyondaki maliyeti ilk dişçime fatura ettirebilirmiyim(eksik/kusurlu hizmetden dolayı) , verdiginiz bilgi için şimdiden tşk ederim...
Old 18-07-2019, 02:07   #30
Zahide

Varsayılan Doktor Yanlış dişimi çekti..

Merhaba ben iki gün önce bir tıp merkezine dişim için gittim dolgulu dişim kırık ve o kırdıktan hava alıyordu su girdiği zaman çok agrima yapıyordu bu şikayetlerini doktora söyledim hatta iğne yaptıktan sonra gargara yaptığımda su gene girdi ve aşırı ağrı yaptı doktor bey ne oldu dedi ve bende su girdiği için aşırı ağrı yapıyor hocam dedim doktor bey dişimi çekti peceteye sarıp dişimi elime verdi ödemeyi yapip kapiya çıktım ve bide baktım elimdeki dis sağlam dolgulu olan dişim geri döndüm ve doktora dedim yanlış dişimi cekmissiniz diye bana dediği ben bmvurdugumda bu dişe zipladın ben senin ağrıyan dişini çektim ağrıyan dişin bu dedi o gece ağrıdan yatamadım 3 tane ilaç alıp gecenin bı yarisi uyudum sabah kalktık ağrı devam ediyor oyuk olan dişim hava aliyor sizlattiriyor tekrar gittim doktor yoktu yetkili biriyle görüşmek istedim olmadığını sonra gitmemi söylediler bende diğer doktorunuz baksın dedim ve diğer doktoru bekledim o doktorda bana disi çeken doktorla çözmem gerektiğini söyledi ve ben eve geldim ve şuan gecenin bir yarısı ve ben ağrıdan yatamıyorum bu durumda ben ne yapmalıyım hem sapasaglam dolgulu dişinden oldum hemde asıl çekilmesi gereken dişim duruyor ve ağrı yapıyor sinirliyim ve stresliyim şaka gibi ne yapacağımı bilmez durumdayım ayrıca bana ne röntgen çekildi ne bı bisey hatta bana dediki kırık olduğundan çekilmesi lazım zaten kırık çekelim hocam dedim bende lütfen bana biri yardımcı olsun
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi