Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Anket Sonucu: Satranç Hukuk Fakültelerinde ders olarak gösterilmeli mi ?
EVET.Zorunlu ders olmalı 9 14,52%
EVET.Seçmeli ders olmalı 30 48,39%
HAYIR. 23 37,10%
Oy Verenler: 62. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 192)

Satranç hukuk fakültelerinde ders olmalı mı ?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-09-2007, 19:42   #31
lawstudent

satranç oynamayı severim ve zevkle oynarım.tabii ki düşünce gücünün artmasına yardımcı oluyor ve insan zihninde gidilesi yeni yollar inşaa ediyor ancak satrancın ders olarak zorunlu olması ve sadece mecburiyetten yapılması bu oyuna olan ilgiyi öldürür.herkese satranç oynamayı bilmeyenlerin de bu oyunu öğrenmelerini öneriyorum.
Old 12-09-2007, 13:38   #32
SINIRSIZ

Alıntı:
Yazan lawstudent
satrancın ders olarak zorunlu olması ve sadece mecburiyetten yapılması bu oyuna olan ilgiyi öldürür.
Seçmeli olsa nasıl olur?
Old 12-09-2007, 23:01   #33
lawstudent

seçmeli dersi de zorunlu dersten ayırmıyorum aslında sonuçta geçmek için dersler için uğraş gerekli ve öğrenci de diğer derslere çalışmak varken bunu küçümser.kriminolojiye gereken önemi vermemem gibi.halbuki normal bi zamanda okursam zevk alabileceğim bilgiler içeren bir ders.ama hocaların bu oyunu oynamayı tavsiye etmeleri belki de daha yararlı olur ya da biz mi satrancı sevdirmek için kamuoyu oluşturmalıyız
Old 13-09-2007, 10:27   #34
Av. BNK

Biz de yaz okulları ve yaz kampları ya da gençlik kampları yeterli değil. Halbuki en iyisi derslerin olmadığı bir dönemde bu işi çocuklara sevdirebilmek sonrası kendilerine kalmış.
Old 13-09-2007, 11:04   #35
Just1ce

bence secmeli ders olmalı ve yararlı olacagı kanaatindeyim. bu dönem matematik dersi de alacagız bu iki dersin de muhakeme yeteneğini geliştirecegi için programa alınması taraftarıyım.
Old 13-09-2007, 12:26   #36
nokta-i nazar

artık çoğu ilköğretim okullarında bile santranç dersleri veriliyor,yurnuvalar düzenleniyor..bende santrançın muhakeme yeteneğini geliştirebileceğine inanıyorum.keşke olsaydı .derslerden bunaldığımız zamanlar bizim için kurtuluş vesilesi olur du.
Old 07-10-2007, 22:34   #37
SNOW

Bu bir oyundur. mecburi ya da seçmeli ders olmasına gerek yok. Derslerden sıkılınca oynanabilir ayrıca... Yıllardır oynarım ve iyi oynadığımı da düşünüyorum; lakin hukuk fakültesinde ders olmaz.
Saygılarımla
Old 11-10-2007, 01:35   #38
elif nazlı katırcı

Satranç onamayı çok seven bir insan olarak söylüyorum satrançtan seçmeli veya zorunlu ders olmaz olsa olsa hobi olur. Satranç Klupleri kurup veya satranç ın tanıtımını iyi yapmak bence çok daha faydalı olacaktır. Zira bu sefer de tavla da zorunlu veya seçmeli ders olsun diyenler çıkabilir. Hatta erkek tavlası, kız tavlası ve asker tavlası diye seçimlik derslere ayrılsınlar neticede tavla da strateji oyunudur değil mi?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi