Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Evcil Hayvan Besliyor musunuz?
Evet 216 31,72%
Hayır 465 68,28%
Oy Verenler: 681. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 130)

Biz Hukukçular ve Evcil Hayvanlarımız

Yanıt
Old 17-01-2008, 15:04   #121
Gülümse

Üzüntünüzü çok iyi anlıyorum sevgili dostum, şu hayvanları uyutma fikri gerçekten çok kötü yapıyor insanı...
Old 17-01-2008, 21:59   #122
Nuriye Değer

Yedi yıl önce yeni doğmuş bir köpek yavrusu aldım .Henüz 2 günlüktü.Bebek gibi besledim,büyüttüm.Kocaman bir kurt köpeği oldu.Mecburen bahçeye kulübe aldım.Her sabah her akşam bir saat gezdiriyordum.İnanılmz enerji kaynağıydı.Kiralık bir evde oturuyorduk.Taşınmak zorunda kalınca yeni evimize götüremedik.Şimdi eski komşularımdan biri bakıyor. Komşumuzun şehir dışında bir atölyesi var.Onun önünde şimdilerde.Aç değil ama çok mutsuz.Her akşam yatarken içim sızlıyor. Artık bende mutsuzum.Bir ömür bakamayacaksanız sakın köpek almayın.Belki yıllar sonra bahçeli bir evde ,kendi evimde oturabileceğim ama o köpeğimiz için artık çok geç olacak.Vicdanım hiç rahat değil...Her köpek havlamasında içim cız ediyor.Onu çok özlüyorum. Yazarken bile kendimi suçluyorum.Çocuklarım sürekli onu geri istiyor.Yeni evimiz daha güzel ama köpeğimiz olmadıktan sonra saray olsa ne farkeder.
Old 18-01-2008, 13:47   #123
avukat-21

Sayın Nuriye LÜTFEN ! Köpeğinizi yanınıza alın...Puçomu geri getirmek için tüm malvarlığımı verebilirdim...Onu sanırım bi cinnet anında uyutmaya karar verdim...(Çok yaşlı ve hastaydı ben de yeni doğum yapmış ve depresyondaydım) O gün bana bakışını asla unutmayacağım. Köpekler sadece sahiplerini mutlu etmekten hoşlanırlar..Benim puçom ben hastayken hiç başucumdan ayrılmazdı eve geldiğimde (14 yıl boyunca her gün) sevinç çığlıkları atardı,başkalarıyla bile konuşmama tahammülü yoktu izin vermez havlardı...onsuz hiçbir yere gitmedim uzun süre tatil yapmadım...uçak veya otobüsler sadece bagaj kısmına kabul ettikleri için onunla da bir yere gidemedim ama köpeğimle birlikte olmak hem benim için hem de puçom için en güzel tatildi zaten...Neyse bunları yazarken bile boğazım düğümleniyor ağlıyorum ama niyetim sizi üzmek değil--Keşke köpeğiniz sizin yanınızda olsa da aç kalsa...düşünsenize her an her saat her dakika gelip alacağınız günü bekliyor bence hakkınız yok onu tekrar yanınıza almalısınız.(Kiracıydım ve daha fazla şikayet eden hayvan sevgisinden yoksun komşulara tahammül edemediğim için taşınmayı bile düşünüyordum köpeğim için...ONU YANINIZA ALIN ve lütfen bana da haber verin
Old 19-02-2008, 00:06   #125
inci_hukuk

merhaba sayın arkadaşlar..benim kadar hayvanları seven insan yokur yer yüzünde sanırım..her canlı benim için çok sevimli..yani oturup discovery de glapagos ejderinin(iguana)hayatını izlerken bile onlara karşı bi sevgi taşması yaşıyorum.ama en çok sevdiğim hayvan kedidir.ve efe adında beyaz bir ankara kedim vardı..taki babamın alerjisi çıkana kadar..çok ağladım ondan ayrıldım diye..HAVANLAR BİZİ ÇIKARSIZ SEVEBİLEN YER YÜZÜNDEKİ YEGANE CANLILARDIR..saygılar
Old 21-02-2008, 10:00   #126
m.argun

metalik gri renk balık nasıl oluyor merak ettim doğrusu
Old 22-02-2008, 02:52   #127
inci_hukuk

Varsayılan resimleri görünce dayanamadım

sn Av Ergün Vardar; beyin göndermiş olduğu sevimli yavruların resimlerini gördüm..o yavru dünyanın en pahalı yavrusu.belki duyan vardır.ama ben yinede söyleyeyim.o yavrunun üstünde dikkat ederseniz kalp resmi var...çok zengin vir iş adamı bu yavruyu sevgilisi için satın almak istemiş ..fakat sahibi satmamış....adam en sonunda 120 bin dolar vermek istemiş ..fakat sahibi yinede onu satmamış.siz olsaydınız ne yapardınız???
Old 26-02-2008, 22:05   #128
Gülümse

Kedim Huzuru aldığımda başının üstünde çok güzel bir lekesi vardı. Her tarafı beyaz olan kedime bu leke bence çok yakışıyordu. Fakat bir sene sonra o leke kaybolu verdi. Düşünün dünya kadar para verip kalp şeklindeki beneği olan köpeği alıyorsunuz ve bir sene sonra benek kayboluyor
Old 27-02-2008, 11:24   #129
inci_hukuk

Varsayılan :d

sayın gülümse gerçekten çok komik olurdu.adam aldığı yerden şikayetçi bile olamazdı...(ki bu da çok komik olurdu dava adı ^^kaybolan leke^^ yada^^120 bin dolarlık leke^^ bu arada kedinizin ismi gerçekten çok güzelmiş HUZUR...bir kedi aşığı olarak gerçekten ismi gibi insana huzur veren bir kedi olduğunu hisseder gibiyim
Old 27-02-2008, 21:49   #130
Gülümse

Sayın İnci_Hukuk,

Huzur'un alınmasından üç sene sonra, oğlumun ısrarı ile ikinci kedimiz oldu. Onun adı da Muzur .

Huzur beneği kaybolduktan sonra beyaz bir kedi olarak yaşamını sürdürmekte. Muzur ise beyaz üstüne gri kırçılları olan bir kedi. (tüyleri beyaz başlıyor sonu gri ile bitiyor.

Eve gelenler ilk cana yakın olan Huzur'u görüyorlar, daha yabani olan Muzur ancak eve gelenlerin kendisine zarar getirmeyeceğine kanaat getirdiğinde ortaya çıkıyor, bazı misafirlerimiz "aaa kedin bir yere sürtüp kendisini kirletmiş" yorumunda bulunup bizi güldürüyorlar.
Old 02-03-2008, 21:15   #131
inci_hukuk

ayyy ikiside çok şirin olmalı...keşke imkanım olsa muzurla huzuru sevmeye gelebilsem...yere sürtünüp kirlenmiş demeleri gerçekten çok komik eminim ona farklı bir hava katıyordur..ne güzel hem çocuklarınız hemde kedileriniz var...umarım hep beraber bir ömür boyu mutlu huzurlu yaşarsınız..sevgiler..
Old 15-04-2008, 14:05   #133
Av.Bülent AKÇADAĞ

Peki ne denir böyle bir durumda ? Allah analı babalı büyütsünmü

Gerçekten çok şirinler, ayrıca çokta kalabalık, kızınızın işi biraz zor olacak gibi
Old 15-04-2008, 21:24   #134
Gülümse

Ve her birine iyi evler bulmak da ayrı bir sorumluluk... Kolay gelsin ne diyelim.
Old 16-04-2008, 21:14   #135
Girneli

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Gerçekten çok büyük bir sorumluluk.umarım hepsine güzeş birer yuva buluruz.
Old 29-05-2008, 20:59   #136
üye23342

Sınavlarımdan sonra çok şirin tatlı bir golden yavrusu alacağım.Stres içindeki hayatımıza varlıklarıyla huzur katmaya birebirler.Ayrıca zorunlu aktive yapmamızı sağlıyorlar, üşengençlik yapamayacağımız için bizim de fit olmamızı sağlıyorlar
Yaşasın tüm hayvanlar ..
Yaşasın sevgi..
Old 29-05-2008, 23:58   #137
üye23342

Sayın Girneli
Sevimli yavrularınzdan birine sahip olmayı çok ama çok isterim.Eğer ilgilenirseniz begum89cetin@hotmail.com
Yaşasın tüm hayvanlar..
Yaşasın sevgi..
Old 31-05-2008, 13:29   #138
Girneli

sayın misSbeGum yavrularımızın hepsi sahiplendirildi.umarım gönlünüze göre bir yavru bulursunuz.
Old 19-06-2008, 16:38   #139
heidi

Hayvanlar, benim, bu dünyanın her türlü kirinden kaçıp varlıklarında bulduğum huzura sığındığım canlılar. O kadar ki bu hukuk sitesine bile üye olurken -avukat olmama rağmen- kendime rumuz olarak hayvanları çok seven çizgi film kahramanı Heidi'nin adını seçtim. Onları inanılmaz derecede çok seviyorum. Çektikleri her acıda içim burkuluyor. Ofisin arka tarafındaki ağacın altında geçen yıl ağlayan bir kedi yavrusu buldum. Bırakamadım tabi ki o şekilde. 1-2 ay boyunca ofise getirdim götürdüm. Zira evde bırakabileceğim kimse yoktu. Büyüyünce de evde bırakmak zorunda kaldım. Yani şimdi burada, yaptığım fedakarlıkları anlatmak istemiyorum ama gerçekten çok şey yaptığımı söyleyebilirim O'nun için. Akşamları eve geldiğimde sıkıntıdan patlamış bir kedi buluyordum. Bu da içimi sızlatıyordu. Düşünsenize, yalnız geçen koca bir gündüz Yorgun argın da olsam iş çıkışları O'nu gezmeye götürüyordum. Toprağa bassın, diğer hemcinslerini görsün istiyordum. Yanımda taşısam olmaz, evde bıraksam olmaz.. En sonunda babamları ikna ettim ve köye onların yanına bıraktım. Belki yemek konusunda şu an benim yanımdaki zamanlarındaki gibi şanslı değil ama en azından hapis değil. Köyde oynuyor zıplıyor. Benimle birlikte kalırken balkona çıktığımızda,O, uçan bir kuşa bakarken içim nasıl sızlardı Aşağılara bakardı mahsun mahsun. Yok yok.. Şimdi daha riskli bir hayat yaşıyor olabilir ama kendi yaratılışına uygun bir hayat yaşadığını biliyorum ve daha huzurluyum. Şimdi mi? Yine ofisin arka tarafında iki kedi ailesi var. İki anne ve iki de yavrusu var. Her gün yemek indiriyorum aşağıya. Duam şu ki, Allah şu zavallı hayvanlara merhamet eden bütün insanlardan razı olsun. (Duam, benim dışımdakiler içindi) Ve lütfen hiç kimsenin içindeki merhamet duygusu körelmesin.
Old 10-08-2008, 11:13   #140
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Lucky

İki ayaklı nice yaratıkların olduğu bir dünyada O; dört ayaklı bir can’dı…
Mutlu etti, mutlu oldu.
Gökyüzüne bir yıldız gerekti, gitti…
Old 12-08-2008, 02:55   #141
gorkembora

Ben yıllardır akvaryum üzerine hastalık derecesinde ilgili durumdayım.

Balıklarımı seviyorum ve özen gösteriyorum. Belkide hukuken bile ilişkilerde aradığımız dikkat ve özen yükümünü ilk olarak biz gösterebiliyor muyuz ve bunun ne demek olduğunu gerçekten bunu biliyor muyuz sorusu sizinde aklınızın bir köşesinde bulunmuştur. İşte bu sorunun cevabını ufakda olsa besleyeceğiniz bir hayvan ile sorumluluk alarak bulabilirsiniz kanısındayım.
Old 27-09-2008, 17:26   #142
Gülümse

Bir komşum gülyüzlü ve gülkokulu kızıman balık beslediğini bildiği için bizi çağırdı. Gittiğimizde büyüklü küçüklü bir sürü akvaryumu ve içinde daha önceden hiç görmediğim balıkları olduğunu gördük.

Komşum ısrarla istediğimiz akvaryumu yada balıkları alabileceğini söyleyince şaşırdık... Sonradan anladık ki komşumuz evleniyormuş ve hanımı için evde yer açmak için bazı akvaryum ve balıklarını veriyormuş.

Tabi gülyüzlüm gülkokulum rengarenk balıkları hayranlıkla baktıktan sonra hiçbirini almadan geri döndü. Balıkların hepsinin kendi balıklarından daha güzel olduğunu o da kabul ediyordu ama hiç birini kendi balıkları kadar sevmemişti.
Old 27-09-2008, 20:23   #143
üye23159

Bugüne kadar pek çok hayyvan besledim;kedi,köpek,kuş,balık,tavşan vs
Zaten en büyük hayalim kocaman bir çiftlik kurmak.
Old 05-10-2008, 15:27   #144
abyss

2 yıldır boş kalan fanusuma su kaplumbağası aldım kendisi cüce.hayvancağızla pek iletişim kuramıyoruz.Aldığımda kocaman akvaryum içinde otuz a yakın kaplumbağayla birlikteydi. Sanırım kendi alışamadı yalnızlığa kendime iyilik mi hayvana kötülük mü yaptım bilemedim doğrusu)
bi kaç gündür bişey yemiyor hareket etmiyor hayvan petshop taki satıcı damla almamı önerdi neşesi yerine gelir dedi o da ne demekse artık hayvandan kendini aşmasınıda bekleyemem ya
Old 05-10-2008, 18:06   #145
Gülümse

Alıntı:
Yazan abyss
2 yıldır boş kalan fanusuma su kaplumbağası aldım kendisi cüce.hayvancağızla pek iletişim kuramıyoruz.Aldığımda kocaman akvaryum içinde otuz a yakın kaplumbağayla birlikteydi. Sanırım kendi alışamadı yalnızlığa kendime iyilik mi hayvana kötülük mü yaptım bilemedim doğrusu)
bi kaç gündür bişey yemiyor hareket etmiyor hayvan petshop taki satıcı damla almamı önerdi neşesi yerine gelir dedi o da ne demekse artık hayvandan kendini aşmasınıda bekleyemem ya

Belki bir sevdiği vardı gerçekten bir arkadaş alabilirsiniz ona.
Old 13-10-2008, 17:53   #146
Envanter

Hayvanlar aleminden herhangi bir canlının para vererek satın alınması beni oldukça üzüyor. Hele özgürlüğüne düşkün kuşların....vs....
Kafes, kümes gibi kapalı alanlara kapatılması bana ağır hapis cezalarını hatırlatıyor. Masumiyetin yaşayan temsilcileri onlar benim için.
Sevgi ile...
Old 03-11-2008, 22:24   #147
abyss

Alıntı:
Yazan Gülümse
Belki bir sevdiği vardı gerçekten bir arkadaş alabilirsiniz ona.

Mesajınıza geç cevap vermekle birlikte kaplumbağama bir arkadaş aldımMutlu mesut dolaşıyo ortalıkta,fanus'undan çıkarıp evimin doğal ortamına saldım onları.tavsiyeniz için ayrıca teşekkürler
Old 04-11-2008, 12:25   #148
Nur Deniz

Köpeğimiz öldü. Neden öldüğünü anlayamadık.
Old 04-11-2008, 12:39   #149
Gülümse

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Köpeğimiz öldü. Neden öldüğünü anlayamadık.

Oğlunuzun derinden sarsılmaması için gidip yenisini alsanız. Ama kendisi seçsin. Bu sayede daha rahat bu dönemi geçirecektir.

(Köpeğiniz yavruysa, yavru köpeklerde bu çok sık raslanıyor)
Old 04-11-2008, 23:30   #150
Nur Deniz

Nedenini merak etti, çünkü çok güzel bakıyor ve seviyordu.

Ben daha çok zorlandım ama.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07298803 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.