Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

idare hukuku kitap önerisi

Yanıt
Old 01-12-2006, 23:53   #1
ahmetsacit

Varsayılan idare hukuku kitap önerisi

Metin Günday'ın idare hukuku kitabı dışında idare hukukunu çok iyi kavrayabileceğim bir kitaba ihtiyacım var.
İdare hukukunda tecrübeli olanların önerisini bekliyorum...
Old 02-12-2006, 00:01   #2
Av. Galip DAĞTEKİN

Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr.Ethem Atay İdare Hukuku kitabı Turhan yayınevinden çıkmış bir kitap...Tavsiye edebilirim...Şuan ders kitabı olarak bu kitabı kullanıyoruz..Sayglarımla...
Old 02-12-2006, 13:46   #3
Av. M. Yasir Bağce

ismet giritli - tayfum akgüner - pertev bilgen'in beraber hazırladığı İdare Hukuku kitabı oldukça açıklayıcı ve kapsamlı. tavsiye ederim, yanılmıyorsam Beta Yayınevi'nden çıkmıştı.
Old 03-12-2006, 04:37   #4
jumeaux

Zehra Odyakmaz Ümit Kaymak İsmail Ercan ın kitabını öneririm. Gerçi sınavlara hazırlık amaçlı hazırlanmış bir kitaptır ama yine de yararlı olur. Özellikle sınav zamanı.
Old 05-12-2006, 18:30   #5
Av.Gizem ZAMBAK

ismet giritli - tayfum akgüner - pertev bilgen'in beraber hazırladığı İdare Hukuku kitabı oldukça açıklayıcı ve kapsamlı. tavsiye ederim, yanılmıyorsam Beta Yayınevi'nden çıkmıştı.

der yayınevi..kültür üniversitesinin idare dersinde de bu kitap okutuluyor ve bence kapsamlı ve bir o kadar da anlaşılır bir kitap.
Old 05-12-2006, 23:41   #6
ibrahimkovanci

bana sorarsan gercek bir hukukcu gibide yetişmeyi istersen biraz agır olmasına ragman turgut tan-seref gözübüyük idare hukuku kitabını öneririm...
Old 06-12-2006, 16:56   #7
halit pamuk

İdare Hukukunda yazılmış en iyi kitaplardan biri ve benim de devamlı faydalandığım kitaplardan biri Şeref Gözübüyük ve Turgut Tan'ın idare Hukuku genel esaslar ve idari yargı dan oluşan iki ciltlik eseridir.

İlhan Özay'ın günışığında yönetim adlı eserini de okumanızı tavsiye ederim.

tabi bu kitapların hepsinin sistematiğini oluşturan ve bütün hocaların örnek aldığı kitap sıddık Sami Onar'ın idare hukuk kitabıdır,bulup buluşturup mutlak okumak gerekiyor.

Kemal Gözler i, Metin Günday'ı ve sınava yönelikk yazılmış birçok kitabı okumak o kadar da gereği yok.

İsmet Giritli nin yukarıda bahsedilen eserini de hiç beğenmedim.
Old 29-12-2006, 03:29   #8
Mert Evrenkaya

Şimdi Metin Gündayın yeni bir basımı çıktığı söyleniyor ama ben görmedim.Eski basım değişen mevzuat çerçevesinde yetersiz kalıyor kitaba ek olarak Metin Gündayın Belediye Mevzuatıyla ilgili yeni kitapçığına ulaşanibilirsen orada yeni il özel idaresi kanunu ve beledeiye kanununu kullandığını görürsün kitabı tamamlıyor anlayacağın
Old 18-07-2007, 10:39   #9
marmara87

arkadaşlar idare hukukundan bütünlemeye kaldım da bana önerebileceğiniz idare hukuku pratik çalışmaları kitabı veya int de bu konuyla ilgili bir site var mı acaba?
Old 19-07-2007, 18:41   #10
hukukankara

öncelikle gecmiş olsun arkadasım.şimdi idare hukuku için bnm baktığım kitaplar arasında gün ışıgında yönetim kadar hoş ve kaliteli litap görmedim. metin günday cok sıkıcıdır. yani sınawın ne zaman bilmiom ama bir hukukcunun elinde bulunması gereken en temel eserlerden biri bence GÜN IŞIĞINDA YÖNETİM. İL han özay hocanın pratik kitabı da war cıkmiş sorular seklinde filiz kitapewinden cıkan bi kitap ondan faydalanabilirsin.ayrıca kemal gözler hocanın www.idare.gen.tr sitesi de işine yarayabilr BASARILAR...
Old 20-07-2007, 01:36   #11
slide

Ben şeref gözübüyük tavsiye etmiyorum oldukca ağı bir kitaptırr..metin günday yeterlidir bi hukuk öğrencisi için..hakimlik sınavlarına hazırlanan arkadaşlar bile metin gündayın kitabından çalışıyorlar..ama şeref gözübüyük ün kitabı idari yargı hukuku dersi için çok faydalı bir kitap diye düşünüyorum..
Old 20-07-2007, 21:07   #12
marmara87

teşekkür ediyorum arkadaşlar sınavım eylülde.tavsiyeleriniz ışığında çalışcam. inşallah veririm şu dersi
Old 27-07-2007, 18:44   #13
semaaa

idare hukukunda tavsiye edebileceğim ve sınavda yararlandığım kitap kemal gözler.ankara hukuk sitesinde bu senenin idare hukuku sorularına ve cevaplarına rastlamıştım.onlardan da yararlanabilirsin.
Old 27-07-2007, 19:07   #14
semaaa

ayrıca anayasanın idareyle ilgili maddelerine göz atmanda yarar var...
Old 28-07-2007, 02:07   #15
primavera

Varsayılan slm

gec oldu ama söylemeden gecemeyecegimbence metin günday çok iyi onun dışında kemal gözler i öneriyorlar bizim hocalar ilhan özaya pek bulaşma derim ben o kitap daha çok lisasüstü için
Old 28-07-2007, 15:22   #16
halit pamuk

Öğrenci iken bende sizler gibi düşünüyordum. Hatta notlar satılırdı, çok kötü tutulmuş ders notlarının fotokobileri onları alırdık.

Hata yaptığımı bir kaçyıl sonra anladım.Ama iş işten geçmiş ve son sınıfa gelmiştim.

Ve okulu bitireli on yıl oldu. Ve şunu çok iyi biliyorum ki; kolay yönden ders geçmeye çalışmak, belki o sene dersleri geçmemizi sağlayacak ama hayatınız boyunca hukukçu olmanız yönünden bir eksiklik duymanıza neden olacak.

O nedenle diyorum ki;

tek bir kaynaktan yetinmeyin, lisanüstü,lisans ayrımı yapmayın, hatta kütüphanede sadece ders kitaplarıyla yetinmeyip makaleler, dergiler, tezlerden ve diğer mecmuadan yararlanın.Yani mutlaka ama mutlaka kütüphaneden yararlanma alışkanlığı edinin.

Yabancı diliniz varsa mukayeseli hukukla karşılaştırın.Artık internet sayesinde her türlü bilgiye ulaşmanız mümkün.

Göreceksiniz ki; okul bitirip ister avukat olun isterse hakim, isterse başka bir şey: iyi bir hukukçu olmuş,işinizde, yaptığınız işte başarılı bir insana dönüşmüş olacaksınız.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi