Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

emar ücretleri devlet karşılar mı?

Yanıt
Old 30-01-2011, 18:43   #1
Konuk.kırklareli

Varsayılan emar ücretleri devlet karşılar mı?

ben sgk'ya mensup bir kamu çalışanıyım. en son LDH (bel fıtığı) tanısıyla 11.10.2010 tarihinde emar çektirdim. şimdi tekrardan rahatsızlanmam dolayısıyla yeniden emar çektirmem gerekiyor. devlet ne kadar sıklıkla bu emar ücretlerini karşılıyor? yei yıla girdiğimizden dolayı emar çektirmek istesiğimden dolayı benden ücret talep edecekler mi?
Old 02-02-2011, 01:13   #2
Nur Deniz

Sayın Konuk, öncelikle geçmiş olsun.

MR tetkikinden ücret istemeleri için teşhisin aynı, zaman aralığının ise çok yakın olması gerekmektedir.Başvurduğunuz hastanenin MR biriminden istediğiniz bilgiyi ve katkı payını kolayca öğrenebilirsiniz.

Tekrar geçmiş olsun, saygılarımla.
Old 19-05-2011, 20:52   #3
Konuk demet tursun

Varsayılan bel emarı

oğlum yeşil kartlı yeşil kart emarı karşılıyormu .
Old 23-05-2011, 10:31   #4
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Konuk demet tursun
oğlum yeşil kartlı yeşil kart emarı karşılıyormu .

Sayın Konuk, yeşilkart MR ı karşılar.
Old 09-06-2011, 13:26   #5
Konuk.asll

ii günler.bugün devlet hastanesine gittim.ama beni özel tıp merkezine yönlendirdi beyin mr ı için. ssklıyım.devlet mi karşılıo parasını ne kadar bilmiorum??
Old 10-06-2011, 11:18   #6
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Konuk.asll
ii günler.bugün devlet hastanesine gittim.ama beni özel tıp merkezine yönlendirdi beyin mr ı için. ssklıyım.devlet mi karşılıo parasını ne kadar bilmiorum??

Sayın Konuk,

MR tetkikini Doktor isterse, SSK nız bunu karşılar. Ancak, başvurduğunuz hastanenin yoğunluğu, MR cihazının arızası vb durumlarda ya da SGK ile anlaşmalı özel kurumlara sevk ederek buradan MR çektirebilirsiniz. Başvurduğunuz hataneden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla.
Old 03-09-2012, 12:59   #7
Konuk havana köylü

Varsayılan mr

merabalar bir sağlık kurumum yok mr çektirecem devlet hastanesi bana yardımcı olabilirmi fiyatı ne kadar maddi durumum yok çünkü
Old 05-05-2013, 14:33   #8
Konuk

ben 18 yaşından küçüğüm mikren için emar çektirecem bunu devlet karşılar mı ?
Old 06-05-2013, 15:58   #9
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
ben 18 yaşından küçüğüm mikren için emar çektirecem bunu devlet karşılar mı ?

Sayın KONUK,

SGK veya başka bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabii iseniz , doktorunuzun da

MR çekimi için sizi sevk etmesi halinde ücret ödemeden

emar çektirebilirsiniz.

Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN
Old 20-02-2014, 21:12   #10
Konuk

Varsayılan mr

ben rahmetli babamın ssk sından yararlanıyorum dr'um baş ağrısı, denge ve görüş bulanıklığında emar yazdı bana emar bölümünde 1 ay gibi randevu verdiler.ben ssk anlaşmalı mrg merkezlerde çektirmek istiyorum benden ücret alırlarmı.
Old 22-02-2014, 09:54   #11
üye7160

Sayın Konuk,

Devlet hastanelerinde yapılan tüm tetkikler ücretsizdir.
Ancak SGK anlaşmalı dahi olsa,özel hastane ve tetkik merkezlerinde yapılan tetkiklerden ise KATKI PAYI alınmaktadır.

Geçmiş olsun..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi