Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

2 muris tek veraset

Yanıt
Old 10-11-2010, 13:22   #1
netya

Varsayılan 2 muris tek veraset

Sayın meslektaşlarım merhaba,
Veraset ilamıyla ilgili bir sorunum var araştırdım ama örnek bir olay bulamadım.
Şöyle ki;
müvekkillimin annesi 96 yılında, babası 2000 yılında vefat etmiş, ikisi içinde veraset ilamı alınmamış şimdiye kadar.
Yeni başvuru yapacağız veraset ilamını hem anne hem baba adına mı istemeliyim?? Yoksa son vefat eden adına mı kafam karıştı.

Teşekkürler
İyi çalışmalar
Saygılarımla
Old 10-11-2010, 13:54   #2
netya

Alıntı:
Yazan netya
Sayın meslektaşlarım merhaba,
Veraset ilamıyla ilgili bir sorunum var araştırdım ama örnek bir olay bulamadım.
Şöyle ki;
müvekkillimin annesi 96 yılında, babası 2000 yılında vefat etmiş, ikisi içinde veraset ilamı alınmamış şimdiye kadar.
Yeni başvuru yapacağız veraset ilamını hem anne hem baba adına mı istemeliyim?? Yoksa son vefat eden adına mı kafam karıştı.

Teşekkürler
İyi çalışmalar
Saygılarımla

Düşündümde,
Sanırım her ikisi içinde ayrı ayrı istememin bir sakıncası olmayacak) bazen kafa duruyor ne yazıkki
Herkese iyi çalışamalar
Old 10-11-2010, 13:58   #3
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan netya
kafam karıştı.

Her bir muris için ayrı ayrı dava açılması gerekmektedir. Bu durum kanaatimce usül ekonomisi açısından değerlendirildiğinde kolayı zorlaştıran bir uygulama. Ancak, sitemizde daha önce konuya ilişkin açılmış başlık altındaki tartışmada meslektaşlarımızın farklı çözüm yollarını uyguladıklarını ve sorun yaşamadıklarını göreceksiniz. Belki biraz daha kafanız karışacak ama

Bknz: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=6667

Saygılarımla..
Old 10-11-2010, 14:01   #4
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan netya
Düşündümde,
Sanırım her ikisi içinde ayrı ayrı istememin bir sakıncası olmayacak) bazen kafa duruyor ne yazıkki
Herkese iyi çalışamalar

Yanıt yazarken ikinci mesajınızı görmemiştim. Elbette, tek veraset davası açmakla riske girmek yerine ayrı ayrı talepte bulunmanız usulen doğru olanı, ancak ifade ettiğim gibi usül ekonomisine uygun değil.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi