Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Sayın Yargıtay Makamına itiraz konusunda . . . . . .

Konuyu Kilitleyin
Old 23-10-2018, 21:47   #1
Konuk

Varsayılan Sayın Yargıtay Makamına itiraz konusunda . . . . . .

Bu siteyi kuran ve üye olup özellikle maddi durumu yerinde olmayan kadınlarımıza hukuksal destek vererek emeklerini esirgemeyen çok değerli hukukçularımıza teşekkür ve minnettarız.

Benim sorum söyle ; ben dört sene önce evlilik birliğim devam ederken şiddet nedeni ile eski eşim hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve şikayetime istinaden de eski eşim hakkında ceza davası açılarak kendisine adli olarak ceza verilmişti. Kendisi Yargıtay Makamına itiraz etti. Sonucunda bozma kararı verildi ve yerel mahkeme karara uyarak cezayı bozdu. Ancak ben bu karara da Sayın Yargıtay Makamına itiraz etmiştim. Uyap sistemi üzerinden Sayın Yargıtay Makamındaki dosyanın durumuna baktığımda ; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ( dosya numarası ) bölümündeki açıklamada durum ; İlgili Yargıtay Dairesinde tebliğname bilgileri 12. ve İlişkili Dosya listesi 6.Ceza Dairesi Yazıyor. Yargıtay 8. Ceza Dairesinin açıklamasına baktığımda ise ; Yargıtay CBS gönderildi. İlişkili Dosya Listesi Yargıtay CBS Bölüm 12 yazıyor. sonuç olarak bu açıklamalardan benim itirazım yargıtayın hangi makamında incelendiğini anlayamadım. Yargıtay Bölüm 12 demi inceleniyor acaba açıklamalara göre. Çünkü ek beyan göndermek istiyorum . Ama bu açıklamalardan tam olarak nereye göndereceğimi bilemiyorum. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Old 25-10-2018, 16:32   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Yargıtaydaki dosyanın durumu için sorgulama yapıldığında sadece dosya no ve dosyanın halen açık olup olmadığı görülebilir.

Eğer dosya içeriğini görmek istiyorsanız e imza veya mobil imza edinmeniz gerekir.

2-Dosyanıza dilekçeyi doğrudan Yargıtay'a göndermeniz mümkün değildir. Dilekçenizi kararı veren mahkemeye verebilir ve Yargıtaydaki dosyaya gönderilmesini isteyebilirsiniz. Mahkeme kalemi dilekçenizi dosyanıza gönderecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi