Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

psikolojik baski

Konuyu Kilitleyin
Old 26-09-2018, 14:26   #1
Konuk

Varsayılan psikolojik baski

merhaba ben bir konuda size danışmak istedim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. eşimle birbirimizi severek evlendik birde kızımız var 3 yaşında şu an. annesi düğüne kadar bi sekilde eşimi etkileyip sürekli sorun çıkarmaya çalıştı sonrasında da devam etti. Beni aileme gönderemeye çalıştılar evime geldi kaldığında hiçbişey olmamışken eşim işten geldiğinde yalan söyleyip bana şunu yapti böyle şeyler söyledi deyip kavga ettirdi. yanlış numara aradı üstüme gelip şöyle bakalım sen tanıyorsun sen benim oğlumu aldatıyorsun gibi iftiralarda da bulundular. Eşim sürekli evde tavırlı bişey yapmasam dahi annesiyle her görüşmesinden sonra bana tavır alıp benimle iletisimini kesmeye başlıyor. bu şekilde çok fazla olaylar yaşandı ama en son bayramda ben kızımla ilgilenirken bir anda ağlayarak benim hakkımda biseyler konuşuyor diye feryatla bağırmaya başladı ben ne olduğunu anlamadim kendi annem hastaydı ameliyat oldu diye yanına gitmiştim hatta o ara eşim 2 hafta kaldim diye sitem edip ebedi kal orda seni istemiyorum dedi yani direk ordan girip sen oraya gidip nasıl 15 gun kalırsın deyince bende artık birikmisliklerle kızdım yeter artık dedim ben daha gelmeyeceğim buraya çünkü senelerdir hamileliğin olsun doğumda bile kendi annemi çagiramadim yanıma kalırsa kayinvalide problem cikarcak diye eşim istemedi. yani yalan yere üstüme yürüdüler çocuğum kucagimdayken ki kızım çok korktu ağladı eşimin kardeşi engellemeseydi şiddete bile maruz kalicaktim. bugüne geldiğimizde ise kendisi ailemle irtibatı kesti bayramlarda herkes kendi tarafına gidiyor. benim ailemden kimseyi bu evde istemiyor çünkü anneside öyle bir talimat verdi kendisine. kızım babasına çok düşkün bir ara dayanamayıp annemlere gittim belki ayrılmak çözümdür diye ama kızım çok küçük olduğu için çok ağladı dönmek zorunda kaldim. ama annesini eve getirmek istiyor muhtemelen bana sürekli surat yapıp iletişime girmek ten kaçınıyor sürekli tavırlı haller sergiliyor. ben artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayim bana fikir verebilirseniz inanın çok sevinirim. çünkü ya getirirse bana şunu yapti bunu yaptı diye iftira atabilir hatta eve birini sokar derki bu kadın seni aldatıyor oğlum diye daha kötü şeyler bile yapacak kapasitede biri cunki bana alenen seni oğlumdan eninde sonunda ayiricam diye söyleyen bi kadın bu. ben şimdi ne yapmaliyim hukuksal olarak nasıl bi hakkım var böyle bir durumda ne yapmaliyim size danışmak istedim.simdiden teşekkür ederim. en azından sizden gelebilcek bir bilgi benim umudum olabilir. o kadar bunaldimki yani arada beni öyle bunaltip sınır krizi geçirip hastanelik bile ettiler. yalan söylemeye alışmış bir kadın ve her dediğine inanan bir eşle mücadele etmeye çalışıyorum ama her geçen gün bana daha zor geliyor. bir tek iste kendi evinde babası annesi yanında diye sevinen kızımla teselli buluyorum. yasadigim olayların sadece bir kısmını paylaştım sizinle ki bundan çok fazlası var bu şekilde lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Old 08-10-2018, 18:52   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Her türlü şiddetin önlenmesi için en yakın aile mahkemesine başvurabilir ve karar verilmesini isteyebilirsiniz. Verilecek karara aykırı davranılırsa ilk defasında 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verilir.

2-Boşanma davası olmaksızın konutun tarafınıza tahsisi,çocuğun tedbiren velayeti ve nafaka isteyebilir ve bunun için Aile Mahkemesinde dava açabilirsiniz.

3-Boşanmaya karar verdiğinizde çocuğun velayeti, kendiniz ve çocuk için nafaka ve koşulları varsa maddi manevi tazminat isteyebilirsiniz.

4-Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız önemli.Mali durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz yerdeki baro adli yardım servisine başvurarak her bir talebiniz için avukat atanmasını isteyebilirsiniz.

5-Evliliğinizin geleceği hakkında sağlıklı karar verebilmek için uzmandan yardım alabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi