Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

avukat stajerinin adliye girişinde aranması mümkün müdür?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-10-2006, 09:42   #1
av.öznur

Varsayılan avukat stajerinin adliye girişinde aranması mümkün müdür?

sayın meslektaşlarım, sizlere kafama takılan bir konu hakkında danışmak istedim,
avukatlık stajının ilk altı aylık adliye döneminde olan stajerin adliyeye girerken polis tarafından aranması mümkünmüdür?
kanaatim aranamaması gerektiği yönünde fakat bu fikrime bir dayanak bulamadım. sizin de görüşlerinizi bekliyorum.
Old 06-10-2006, 18:30   #2
ibrahimkovanci

ben bu konuda polis akademisinde polislere öğretilene göre yazıyorum; stajerlerin üstünün aranamaz çünkü stajerde olsalar onlar artık avukattır deniliyor
Old 24-10-2006, 16:58   #3
obaykan

stajyer avukatlık kimliğinin verilmesinin amacı zaten stajyerlerin adliyelere rahat giriş çıkışlarını sağlamaktır.Bu bakımdan polisler üstünü arayamazlar kanımca,ki kimliğimi gösterdiğim anda üstümü aramaya çalışan bir polis memuruna da rastlamadım şuana dek.
Old 24-10-2006, 17:51   #4
mertt_onn

eğer stajyer kimliği varsa yani onun resmi sıfatını belli eden bir belge varsa aranmaması gerekir...
Old 01-11-2006, 22:23   #5
kmx

aslında mevzuat açısından bakıldığında, verilen danıştay kararı da doğrultusunda düşünmek gerektiğinde stajyer avukatlar aranmalıdır. Benim mevzuattan anladığım bu, etik bulmuyorum bunu da savunurum ancak stajyer avukat, konum itibariyle avukat adayıdır; yargılamanın temel 3 ayağından birisi değildir, ruhsat ve meslek sahibi değildir, ve her şeyden önemlisi avukatlık yeminini etmemiştir. Barolardaki stajyer avukatlara ilişkin disiplin dosyalarının çoğunun yemin sebebiyle sonuçlandığı düşünülecek olursa stajyerlerin statüsü itibariyle aranmaları gerekecektir.

Etik bulmadığımı daha önce de belirttim, ve bu şekilde bir uygulamaya da rastlamadım.

Ancak size daha ilginç fikirler düşündürebilecek bir konu olan kalem mevzuatını okursanız hemen hemen hiç uygulanmadığını görürsünüz...
Old 02-11-2006, 10:35   #6
batuhan

Stajer avukatların üstlerinin aranması söz konusu olamaz zira mesleğe başlamış ve kendilerine baro tarafından stajerlik vasfı verilmiştir kanun ve yönetmeliklerde bu konuyla ilgilili acık bir düzenleme yok ançak hukuk sadece maddelerden ibaret değildir..Bu konuda en önemli görev stajerden çok barolarındır.Biz stajerler bu mesleğin geleceğiyiz....Sevgilerr...
Old 24-12-2006, 01:15   #7
A.Turan

Aranmasına engel kanun hükmü yoktur. stajyer avukat değildir avukat adayıdır. aranması de gerekir.
Old 25-12-2006, 04:55   #8
akgulhukuk

İnceleme külfetlerden mesul olan kişi nimetlerinden de faydalanabilmelidir!

Değerli arkadaşlar!

stajyer avukatlar için avukatlık kanunu md 23/2 de şöyle denilmektedir.

Stajın yapılması ve stajyerin ödevleri:
Madde 23 - (Değişik: 02.05.2001-4667/13 md)

(2) Stajyer, avukatla birlikte duruşmalara girmek, avukatın mahkemeler ve idari makamlardaki işlerini yapmak, dava dosyaları ve yazışmaları düzenlemek, baroca düzenlenen eğitim çalışmalarına katılmak, baro yönetim kurulunca verilen ve yönetmelikte gösterilecek diğer ödevleri yerine getirmekle yükümlüdür. Stajyerler, meslek kurallarına ve yönetmeliklerde belirlenen esaslara uymak zorundadırlar.

ve kanunun avukatın yetkilerini anlatan kısmında ; Avukat veya stajyer, vekaletname olmaksızın dava ve takip dosyalarını inceleyebilir. Bu inceleme isteğinin ilgililerce yerine getirilmesi zorunludur. denilmektedir. demek ki bu kısımda sekrewterleden de bahsedilmesine karşın bu yetkinin ancak stajyerlere verildiğini de göz önünde tutarsak, stajyer müspet manada da mesleğin getirilerinden yararlanabilecektir.

zaten devlet memuriyetlerinde, göreve başlanılmasından itibaren asalet tasdik olana kadar memurların statüsü stajyerdir. buna rağmen özlük hakları olarak mesleğin getirilerinden yararlanabildikleri gibi, külfetlerinden de mesul olmaktadırlar!

saygılarımla!
Old 26-12-2006, 22:16   #9
didem kunal

Varsayılan avukat stajerinin adliye girişinde aranması mümkün mü?

arkadaşlar bende iki aylık stajer avukatım.bende adliyelere girerken üst aratıyorum çoğu zaman ancak kimliğinizi gösterdiğinizde avukatların giriş kapısından bile girebiliyorsunuz.rahat olun.üstelik avukatlık kanununda maddesini hatırlayamıyorum ama içerik olarak hatırladığım kadarıyla stajer yanında çalıştığı avukatının mesleki sırlarını saklamakla,adliyede dosya incelemekle,dosya fotokopisini almak... gibi haklara sahiptıir.stajerde olsak bizde avukat sayılırız.baro odaların da bile öncelik sırası avukat ve stajerlere verilmiştir.bukadar hakkımız varken niçin sadece adliye girişlerinde vasfımızı kaybedelim?madem bize güvenilmiyor niçin ozaman stajerlik için başvurulduğunda 15 günlük askı süremiz oluyor?bu hakkımızda yeterince araştırma yapıldığı ve bu mesleğe uygun görüldüğümüz için stajerlik ünvanı verildiğini göstermiyormu ?ben artık üstümü aratmadan içeri giriyorum.zaten kapıdaki güvenlik sizi tanıdıktan sonra kimlik bile sormuyor.ama ilk zamanlar elbet hepimiz sıkıntı çekiyoruz
Old 27-12-2006, 10:35   #10
Alper Günay

İlk 6 aylık dönemde, stajyer avukat, eğer adliyeye stajı (duruşma izlemek, staj yaptığı mahkemece verilen işleri yapmak, vs.) için geldiyse, güvenliğin üst araması yapmaması gerekir, diye düşünüyorum. Ama güvenlik, elbette kapıda stajyer avukattan, stajyer avukatlık kimliğini göstermesini isteyebilir, göster(e)mezse, o zaman üst araması yapılabilir.
Old 29-12-2006, 16:45   #11
s.güler

Stajyer avukatlar da avukatlık kanununa tabidirler bu nedenle aranamazlar.
Old 13-01-2007, 19:17   #12
av.sgenc

Varsayılan ya avukatın ve stajyerin konutunda arama?

AvK md. 58/1 der ki; "...avukatın konutu ancak mahkeme kararıyla... aranabilir" Yukarıdaki bazı düşüncelere göre o halde stajyerin evi de bu şekilde aranmalıdır. Eğer stajyeri avukat gibi görürsek. Bence stajyerler aranabilir. Ancak adliye girişlerinde bunu yapmıyorlar. Kimlik kartını göstermek yeterli oluyor..
Old 18-01-2007, 23:02   #13
Av. Asena

Mutlu

Stj Av olup Baroya kaydımız yapıldığı andan itibaren Avukatlık Kanunu'na tabi oluyoruz. Avukatlara tanınan haklardan yararlanıyoruz. Stajyer avukatlık, avukatlık mesleği için bir eğitim dönemidir. Her hukuk fakültesi mezununun uygulamak zorunda olduğu bir dönem değildir. Öğrenci değiliz ve mesleki eğitim alan kişileriz. Fakat bu eğitimi alırken de mesleğin hak ve yükümlülüklerini üstlenmekteyiz. Nasıl staj döneminde avukatlık mesleği ile bağdaşmayacak iş yapamıyorsak, nasıl mesleğe yaraşır olmamız bekleniyorsa, avukatlara tanınan haklardan da yararlanabiliriz. Bu ister üst araması olsun, ister konut araması olsun.. Staj dönemince verilen kimliğin anlamı da bu Antalya Adliyesinde, hakim-savcı-avukatlara özel geçişten değil normal geçişten girdiğimde kapıda görevli polis memuru çantamı aramak istedi, kimliğimi gösterdim ve aranmadan ilerledim. Keza Ankara Adliyesinde de durum böyle. Her ne kadar Stj Av olsak da Avukatlık Kanunu'na tabi olduğumuzu ve hak ve yükümlülükler bazında bir üstad kadar olmasa da (dosya takip etme, uzlaşma, dava açma ve takip etme ve benzer durumlar hariç olmak üzere) eşit sayıldığımızı unutmayalım.. Mesleki bilgi ve tecrübeler elbette konu dışıdır

Saygılarımla..
Old 18-01-2007, 23:24   #14
ibrahimkovanci

arkadaslar bu konuda su drumda söz konusu stajyer avukatlar daha halen avukat sayılamamaktadırlar dolayısıyla satjyer avukatlar tam olarak avukatlık kanununa tabi olamazlar ve avukatlık kanununda avukatın aranması hükümlerinden faydalanamazlar diye bir düşüncem vardır...
Old 11-12-2008, 20:33   #15
Ramazan ŞAHİN

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...407#post191407

ayrıntılı bir şekilde tartıştık fikirlerinizi beyan ederseniz seviniriz.
saygılar
Old 17-04-2010, 17:35   #16
serhatçetin

Stajyer Avukat kimdir bununla başlayalım ?

- Stajyer Avukat yıllarca hukuk eğitimi almış, kanunun getirdiği hak ve yükümlülükleri bilen , yüksek tahsilli ve saygın bir meslek sahibi olan kişidir. Hukuk eğitimi Hukuk başlangıcı, PVSK , Ceza Hukuku ve İdare hukukunun ana hükümlerinden ibaret değildir.

- Stajyer avukatlık avukatlık kanununda düzenlenmiş olup stajyer avukatlar "Avukatlık Kanununa" tabidir. ( Avukatlık Kanununun tamamına tabidir, kanunun hiçbir yerinde üst araması ayrık tutulmamıştır)

- Sulh Ceza , Sulh Hukuk ve İcra Tetkik Mercilerinde duruşmalara katılabilir, icra dairelerindeki işleri yürütebilir, kendi imzası ile belge düzenleme yetkisi vardır.

- Üst aramasına konu savunma delillerini taşımak en doğal görevi ve yükümlülüğüdür.

- Avukat gibi tanıklıktan çekinme hakkı vardır

- Stajyer avukata karşı işlenen hakaret suçunun hakimlere karşı işlenmiş hakaret sayılacağına dair Yargıtay kararı vardır.
(YARGITAY 4. CEZA DAİRESİ , E. 2002/28922 ,K. 2003/11966, T. 2.12.2003)
ÖZET : 1136 sayılı Avukatlık Yasası'nın 4667 sayılı yasayla değişik 26. maddesi uyarınca yanında staj yaptığı avukatın onayıyla aynı yasanın 57. maddesi gereği işlem yapan stajyer avukata karşı işlenen suçlarda hakimlere karşı işlenen suçlara ilişkin hükümlerin uygulanması gerektiği gözetilmelidir.

- Stajyer avukatın henüz avukat olmadığını iddia eden ve hukuku, bilhassa da mesleki yetkilerini "hukuk fakültesi bitirmiş stajyer avukattan daha iyi bilen" kolluk kuvvetleri, STAJYER HAKİMLERE de HENÜZ HAKİM OLMADIĞI GEREKÇESİYLE! üst araması yapmayı deniyorlar mı?

- Üst aramak "makul şüphe" olduğu takdirde yasaldır. Adliye girişinde hangi stajyer avukata makul şüphe duyarak üst araması gereği duyuyorlar?

- Stajyer Avukat ta baroya kayıtlıdır ve bir staj sicil numarası vardır. Staj kimliği resmi kimlik hükmündedir.

- Adaletin tecellisinde aktif olarak görev alır. Bir polisin evsahibi olduğu konuttan, kira ödemeyen kiracısını tahliye ettirebilir, Reşit olmayanla cinsel ilişkiden sanık birini duruşmada "yetkili müdafi" sıfatıyla savunma hakkı vardır.

- Danıştay saldırısı konusuna giren kolluk kuvvetlerinin yaptığına gelinceee... Türkiye'de kaç tane polis yetkilerini aştığı anlaşılarak "kasten adam öldürmenin nitelikli halinden" ceza almıştır? Kaçının rüşvet aldığı sabit görülüp hüküm giymiştir? Kaçının çete bağlantısı ortaya çıkmış ve örgütlü suçtan ceza almıştır? "Çorba parası" ne demektir ? vs vs vs...

- Fakat bu "ust arama meselesindeki belirsizlik" esasen yasamanın kanunu düzenlerken açıklığa kavuşturamadığı bir hükmün acizliğinin ve kargaşasının ürünüdür.

- Ayrıca barolar da bu konudaki karmaşanın giderilmesinde görevlerini yapmalı ve yasal düzenleme için yasamayı harekete geçmeye ikna etmelidirler. Bu karmaşayı giderme çabası stajının 7. ayında , Staj Eğitim Merkezine gelen stajyer avukata "Buyrun Avukat Bey, avukat hanım" diyerek gönül almaktan ibaret kalmamalıdır. Hiçbir sosyal hakkı olmayan stajyer avukat en azından üst araması konusundaki yasal hakkını kullanırken hukukçu dahi olmayan kişilerle tartışmak zorunda bırakılmamalıdır. Bir özel güvenlik görevlisine dert anlatmamalıdır.

- Madem ki bir ikilik var bu hususta. Bazıları rutin kontrolde stajyer avukatları arıyor bazıları aramıyor ve "aranması gerekli" deniyor. Aramayanlar hakkında görevi ihmalden işlem yapsın arkadaşları? "İşlenen bir suçu bildirmeyen kamu görevlisinin" cezai sorumluluğunu hatırlatmama gerek var mı ?

- Stajyer avukatı hasım olarak görmek ve kanunca verilen yetkilerini tartışma konusu yapmak yerine saygı duymalı herkes... Yasaya aykırı üst araması yapmayı denediğiniz stajyer avukatın kolluk kuvvetlerine amir sıfatıyla emir verebilen bir savcı olması sadece 2 saatlik bir sınava girmesi kadar olasıdır.
Old 26-04-2010, 18:26   #17
bürokrat

Ben İstanbulda adliyelere girerken stajyer kimliğimi gösterince genelde polisler buyurun avukat bey diyerek içeri davet ediyorlar aramıyorlar ama bütün diğer adliyelerin polisinin uygulaması aynımıdır orasını bilemem
Old 14-02-2011, 11:21   #18
Avukat22

Edirne adliyesine girişte de stajyet avukat olduğunuzu söylemeniz yeterli oluyor ayrıca kimlik dahi sormuyorlar.Fakat tanınmadığınız bir adliyeye girişte kimlik sorulması son derece doğal olduğu gibi kimlik ibraz edilmesine rağmen üst araması yapılması da bir o kadar anormaldir.Özellikle stajının ikinci altı aylık döneminde müvekkilin sırrını taşıması da mümkün olan stajyerin çantasının aranması hukuk mantığı açısından da yanlıştır.Bence bu arama yani adliye girişinde yapılan arama özel hayatında örneğin alışveriş merkezine girerken yapılan aramadan ayrılmalıdır.
Old 19-03-2011, 14:46   #19
Av.Hdyt.Yzb

Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle üst arama olayının birkaç boyutunu irdelememiz gerekmektedir,haklı bir yoruma ulaşabilmek için...
Kamu ve özel müesseselerin iç yönetim birimleri bulunmaktadır.Afdliye binalarının yönetimi Adalet Komisyonu Başkanı marifeti ile yürütülmektedir.
Bu binalara giriş çıkışlardaki uygulamaya ilşkin usulleri belirleyen birim Adlieyelerde Adalet Komisyonu,Cumhuriet Başsavcısı ve ilgililerdir.
Olağan zamanlarda avukat ve stajyer avukatların adliye binalarına girişlerinde üst araması yapılmamaktadır. Ancak
olağanüstü bir durum (ihbar vs..) varsa ilgili KOmisyon geçici olarak binaya giren Avukat ve stajyerlere yönelik detaylı üst araması yapabilecektir. Ancak bu uygulamayı yapan kolluğun uygulama esnasında gerekli bilgilendirmeyi yapması gerekir.
Kannatimce..
Saygı ve sevgilerimle...
Old 21-03-2011, 03:21   #20
serhatçetin

Bu mesaj bana bir ülkeyi hatırlattı ?
Hani ;
İsimsiz ihbarlar sebebiyle insanların yıllar boyu tutuklu kaldığı...
İsimsiz ihbarlar sebebiyle birbirini hiç tanımayan 3 kişinin hiyerarşik düzene sahip bir örgüt oluşturabildiği...
10 Sn'lik İsimsiz bir ihbar sebebiyle 5 yıl beraat etmeye çalışılan bir ülke...
Yarın adliye girişinde bana "bir ihbardan" bahsedip üstümü aramaya çalışan devlet(!) bunu bana hangi gerekçe ile haklı gösterebilir ki ?
Bu ara yeni bir yaklaşım tarzı doğdu;
"Tamam sen olmayabilirsin ama ne avukatlar var" şeklinde... Ardından da "Danıştay saldırısı" hatırlatması...
Kabul etmiyorum...
Bu ülkede nice polisler rüşvetten ceza aldı, "kötüleyici sıfat" kabul edilmedi...
Ne burokratlar devletin malını peşkeş çekti, "kötüleyici sıfat" kabul edilmedi...
Ne imamların ne BOMBA'larını izledik ekranlarda, "kötüleyici sıfat" kabul edilmedi...
Ama biz avukatlar çok objektifiz, idealistiz, dürüstüz ya hani?
Ülke tarihinde benzeri olmayan bir olay sebebiyle, kendimiz dahil tüm meslektaşlarımızın "kötülenmesine" razı gelelim ???
Üzülerek belirtiyorum ki her olaya objektif, idealist ve iyiniyetli (?) yaklaşmaya çalışan meslektaşlarımız sayesinde kaybedeceğimiz haklarımızı, gün geldiğinde tepinsek te geri alamayacağız...
Varsın aratsın üstünü dileyen... Ben yine usulsüz şekilde üstümü aramaya yeltenen delikanlı(!)lara, "Haksız arama"nın suç olarak düzenlendiği TCK 120 hükmünü haykıracağım...

5237 sayılı TCK, MADDE 120. - (1) Hukuka aykırı olarak bir kimsenin üstünü veya eşyasını arayan kamu görevlisine üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
Old 23-03-2011, 07:52   #21
Av.Hdyt.Yzb

Varsayılan üst aranması

Merhaba,
Üst aranmasını makul görebilme ön şartına bir ihbar gerekçesi eklemiştim. İhbar o ortamda bulunanlara yönelik muhtemel bir tehditin varlığından kaynaklanmaktadır. O ortamı kullanacak ola bizler kendimizden ne kadar emin olursak olalım tehditi bilme ve ondan kaçma ya da onu uzaklaştırma yeteneğimiz olmayacaktır. Kapılardaki tedbirlerin amacı da bu ihtimali ortadan kaldırmaya ve içerde bulunanların emniyetini sağlmaya yöneliktir.
Bu güveni beklemek hakkımız değil mi?
Tersinden bakarsak;
biz adliye binasında iken herhangi bir olumsuzluk yaşarsak ilk suçlayacağımız kim olacak?...
Saygılarımla...
Alıntı:
Yazan serhatçetin
Bu mesaj bana bir ülkeyi hatırlattı ?
Hani ;
İsimsiz ihbarlar sebebiyle insanların yıllar boyu tutuklu kaldığı...
İsimsiz ihbarlar sebebiyle birbirini hiç tanımayan 3 kişinin hiyerarşik düzene sahip bir örgüt oluşturabildiği...
10 Sn'lik İsimsiz bir ihbar sebebiyle 5 yıl beraat etmeye çalışılan bir ülke...
Yarın adliye girişinde bana "bir ihbardan" bahsedip üstümü aramaya çalışan devlet(!) bunu bana hangi gerekçe ile haklı gösterebilir ki ?
Bu ara yeni bir yaklaşım tarzı doğdu;
"Tamam sen olmayabilirsin ama ne avukatlar var" şeklinde... Ardından da "Danıştay saldırısı" hatırlatması...
Kabul etmiyorum...
Bu ülkede nice polisler rüşvetten ceza aldı, "kötüleyici sıfat" kabul edilmedi...
Ne burokratlar devletin malını peşkeş çekti, "kötüleyici sıfat" kabul edilmedi...
Ne imamların ne BOMBA'larını izledik ekranlarda, "kötüleyici sıfat" kabul edilmedi...
Ama biz avukatlar çok objektifiz, idealistiz, dürüstüz ya hani?
Ülke tarihinde benzeri olmayan bir olay sebebiyle, kendimiz dahil tüm meslektaşlarımızın "kötülenmesine" razı gelelim ???
Üzülerek belirtiyorum ki her olaya objektif, idealist ve iyiniyetli (?) yaklaşmaya çalışan meslektaşlarımız sayesinde kaybedeceğimiz haklarımızı, gün geldiğinde tepinsek te geri alamayacağız...
Varsın aratsın üstünü dileyen... Ben yine usulsüz şekilde üstümü aramaya yeltenen delikanlı(!)lara, "Haksız arama"nın suç olarak düzenlendiği TCK 120 hükmünü haykıracağım...

5237 sayılı TCK, MADDE 120. - (1) Hukuka aykırı olarak bir kimsenin üstünü veya eşyasını arayan kamu görevlisine üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
Old 30-01-2012, 10:41   #22
a.suvat

Varsayılan 30.01.2012 itibariyle Çağlayan Adliyesine Giren Stj. Avukatların Durumu

Alıntı:
Yazan av.öznur
sayın meslektaşlarım, sizlere kafama takılan bir konu hakkında danışmak istedim,
avukatlık stajının ilk altı aylık adliye döneminde olan stajerin adliyeye girerken polis tarafından aranması mümkünmüdür?
kanaatim aranamaması gerektiği yönünde fakat bu fikrime bir dayanak bulamadım. sizin de görüşlerinizi bekliyorum.

Çağlayan Adliyesinde yapılan uygulamaya göre, 30.01.2012'den itibaren Stj. Avukatlar Avukat kapısından değil "PERSONEL KAPISI"ndan adliyeye giriş yapmak zorunda bırakılıyor.
Old 31-01-2012, 01:10   #23
EDikyol

Bu duruma da sessiz sedasız alısılacak gibi geliyor bana. Avukat üstadlar ve baro, AvK. 58'e rağmen, güle oynaya x-rayden geçerken ,biz açlık sınırında yaşayan stajyerlerden herhangi bir duruş beklemek hayal...
Old 31-01-2012, 13:40   #24
a.suvat

Baroyu arayarak durumdan haberdar olup olmadıklarını sordum.
Durumu bildiklerini ve harekete geçeceklerini söylediler. Ancak bunun için stj. Av. arkadaşlarımızın baroya, uygulamada ile ilgili olarak dilekçe yazılıp fakslanması isteniyor.
Old 01-02-2012, 17:41   #25
EDikyol

Bugün de avukat girişinden alınmamamız 4 stajyer avukat tutanak tuttuk. Tabii, güvenlik ve polis imza,sicil ya da isim vermekten kaçındılar.Tutanağı ve baronun müdahalesini olaya müdahil olmasını talep eden dilekçemi Avukat Hakları Merkezi'ne faksladım. Müsteşarlık'la görüşmelerin sürdüğünü, gerekenin yapılacağını vs. söylediler. Bu arada ısrar edip avukat girişinden geçen stajyerlere müdahale edilmiyor şimdilik, sicil numaramızı alıyorlar, ne yapacaklarsa...

Son tahlilde; sürecin gidişatı tüm bu şikayet ve girişimlerden çok sayın savcının keyfine göre şekillenecekmiş gibi görünüyor. Sonuçta tüm bu tantana, özel güvenliğin iddiasına göre, savcının ŞİFAHİ emri üzerine koptu.

Son bir not: Bu HAKLI (!) uygulamadan önceki dönemde, stajyerler nedeniyle Avrupa'nın en büyük AVM'sinde kamu güvenliğine karşı herhangi bir tehlikenin vuku bulmamış olması da adli camia açısından büyük bir şanstır! Tabii, bu güvenlik zaafiyetinin sorumluları da ayrıca araştırılmalıdır (!) !!!
Old 12-02-2012, 00:31   #26
ebruer

çağlayan adliyesinde stajıma yeni başladım ve ilk gün avukat geçişinden geçmek istediğimde bana satjyerlerin burdan geçiş yapılmadığını söylediler.Bende uygulamanın böyle olduğunu düşünüp ve bu konuda hakkım olup olmadığını bilmediğimden geçişimi diğer kapıdan yaptım. bu konuda bilgi verebilirmisiniz acaba?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi