Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Sohbet Odası

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-02-2006, 20:16   #1
Admin

Varsayılan Sohbet Odası

Sohbet odamız yenilenmiş olarak yeniden açıldı. Bazı notlar:
  • Sohbet odasına giriş sadece site üyelerine açıktır.
  • Yeni odamızda eski sohbet odasından farklı ve daha beğenileceğini umduğum bir görsel tasarım kullanılıyor. Ayrıca her üyemiz odanın renklerini vs. kendine göre ayarlayabilir.
  • Oda içindeki üyeler özel mesaj yoluyla da birbirleri ile haberleşebilirler.
  • Eski sohbet odası programının dili İngilizceydi, yeni programda dil Türkçe'dir.
  • Sohbet odasına girişte (sorulursa) site üye isminiz ve üye şifrenizi kullanınız. Sohbet odasındaki "isminiz" de site üye isminiz olacaktır.
  • Sohbet servisi içinde her üyemiz yeni bir sohbet odası açabilir. Dilerseniz bu odayı bir şifre ile koruyarak özel sohbetleriniz için de kullanabilirsiniz. (Eski sohbet odasından farklı olarak sohbet servisindeki yazışmalar veritabanında saklanmaktadır, bu nedenle servisi "çok özel" sohbetleriniz için kullanmayınız.)
  • Üyeler tarafından açılan özel odalar tamamen boşaldıktan 30 dakika sonra otomatik olarak silinecektir.
  • Odada sohbet eden üyelerimiz (varsa) forum ana sayfasındaki "Şu anda sitede bulunan ziyaretçi:" bölümünde de görüntülebilir.
  • Sohbet odasını kullanabilmek için internet tarayıcınızın "Macromedia Flash" eklentisine sahip olması gerekmektedir. Ücretsiz bir eklenti olan flash çoğu bilgisayarda zaten mevcuttur ancak eğer sizin tarayınızda mevcut değilse macromedia'nın sitesinden indirebilirsiniz.
  • Oda girişi linkimiz logo'muzun altındadır. Veya bu linke tıklayarak da odaya girebilirsiniz.
  • Eğer oda girişini göremiyorsanız (veya odaya giremiyorsanız) bunun sebebi forumda aktif olmamanızdır. Özellikle yeni üyelerimizin forumda aktif olarak yazıştıkça ve diğer üyelerce faydalı bulunan ve teşekkür edilen mesajlar yazdıkça, sohbet odası girişleri aktif hale gelmektedir.
İyi sohbetler!
Old 04-03-2006, 16:28   #2
Av.Ayşe

Neşeli

Sohbet odası olması çok güzel de kimse yok ki burada...
Old 30-03-2006, 21:51   #3
siena

Varsayılan iyi akşamlar

sohbet odasında kimsenin olmaması garip bence
Old 30-03-2006, 22:39   #4
Ramazan NARİN

Olumlu Siena MERHABA,

Sohbet odasının en kısa zamanda kullanılabilir ve hukuk sohbetlerine tanık bir oda olacağını sanıyorum.

Sohbet için, siz Ayşe ARSLAN ve başkaları bir grup oluşturabiliriz umuyorum. Akşam saatlerinde 22-23.00 olabilir. Saatlerini bilince katılım olacağını düşünüyorum.
Old 30-03-2006, 23:07   #5
Av.Ayşe

Alıntı:
Yazan Ramazan NARİN
Sohbet odasının en kısa zamanda kullanılabilir ve hukuk sohbetlerine tanık bir oda olacağını sanıyorum.

Sohbet için, siz Ayşe ARSLAN ve başkaları bir grup oluşturabiliriz umuyorum. Akşam saatlerinde 22-23.00 olabilir. Saatlerini bilince katılım olacağını düşünüyorum.
Bence çok iyi olur.Burası çok seçkin bir ortam ve birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum.Umarım yapabiliriz böyle birşeyi.Saygılarımla.
Old 30-03-2006, 23:20   #6
Admin

Naçizane bir tavsiye:

Dilerseniz site takvimini kullanarak bir sohbet seansı organize edebilirsiniz. Gün ve saat belirleyerek, takvime işlerseniz, diğer üyelerimiz bu aktiviteyi hem site hem de forum ana sayfasında görerek katılabilirler.

Ben zaman yokluğundan sohbete pek fırsat bulamıyorum, o yüzden beni bağışlayınız.
Old 30-03-2006, 23:29   #7
Av.Ayşe

Sayın admin tavsiyeniz için teşekkürler.Etkili olacak bir tavsiye bu.Sizin çok işiniz olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil sayın admin.
Böyle bir etkinlik özellikle de benim gibi mesleğe yeni başlayanlara faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
Saygılarımla.
Old 31-03-2006, 01:18   #8
Ramazan NARİN

Varsayılan Sn.Ayşe ARSLAN

Yarın akşam 22.30 da bir sohbeti organize edin.Admin de yardımcı olacak.
Old 31-03-2006, 10:38   #9
Av.Ayşe

Kananatimce bu sohbetleri haftanın 1 günü organize edelim.Katılım daha çok olur.Sayın Narin'in önerisi çok iyi bana göre Cumartesi günleri 22.30.Diğer arkadaşların görüşlerini bekliyoruz.Saygılarımla.
Old 31-03-2006, 22:02   #11
Ramazan NARİN

Varsayılan Uygun....

Cmt. gecesi 22.30. uygun bulundu galiba.Buluşmak üzere.
Sohbetten önce, katılımcılar kendilerini tanıtırlarsa iyi olur.

Ben;
Hukukla maalesef bu kadar içli dışlı olmak zorunda kalmış bir SİSTEMZEDE'yim.

Emekli,48 yaşında, TÜRKÇE öğretmeniyim. Ticari aktivitem var. Bir şirketin kurucusu ve müdürüyüm.Şirketin faaliyetlerinden olmak üzere, yaklaşık 300 kişinin çalıştığı zamanları yaşadım.
Halen, ne iş mi yapıyorum? Şirketimiz faal görünüyor.Fakat esas aktifi mahkemeler ve davalar. Yaklaşık 150 civarında, Cumhuriyet Savcılıkları
hz.,icra, icra hukuk,icra ceza,sulh ceza,asliye ceza,ağır ceza,sulh hukuk,asliye hukuk,vergi mahkemeleri,idare mahkemeleri gibi...BİR ŞİRKETTEN alacaklarımızla ilgili 6 adet dava açtıktan sonra, 5 yıl geçince bir de baktım ki bu şirketle olan dosya sayılarımız şu anda 63 olmuş! Mahkemelerde davacı-davalı
derdest davalarımız var.
Son 5 yıldır, davalara avukat olarak değil, şirketin yetkilisi ve eski deyimle bir nev'i dava vekili olarak katılıyorum.

Bu nedenlerle, V.U.K.,6183 s.y., T.C.K.,T.T.K.,İ.İ.K.,B.K.,H.U.M.K. gibi yasaları tek tek incelemek durumunda kaldım. Yasal incelememi yaparken, bulabildiğim emsal olabilecek davaları ve içtihatları da takip ediyorum.Daha önce, SUÇ VE CCEZA, İÇTİHAT BANKASI, gibi hukuk programlarını kullandım.Halen KAZANCI'yı kullanıyorum. CORPUS'la da çalıştım.

En başta hukukçu değilim.Hukukçu değil daha çok eğitimci mantalitesi taşıdığımı biliyorum. Tecrübelerim de kitaplarım oldu.

Amacım, bir hukukçuyu küçük düşürmek falan asla değil, bilakis bir hukukçu da olması gereken mantığı bildiğimi sanıyorum.

Şirketin kendimize ait 240 m2 ofisinde, iki yıla yakın zaman, iki avukatın bürosu olarak kullanılmasını sağladım.Daha doğrusu hukuki yardım alabilmek için iki avukat arkadaşla İKİ yılı paylaştım.Burada, en büyük avantajım hukuk dosyalarını ve safahatları öğrenmem oldu.BU GÜNE KADAR, yaklaşık 6 avukatla yakın, 3-4 avukatla da danışma şeklinde çalıştım. Bugün için, bu davaların takibinde avukatsız olarak yürümek durumundayım.Avukatımız yok.

Hani, öğrenmenin yaşı yoktur derler ya; bende bu mantıkla 5 yıl önce emekli olmama rağmen bulunduğum koşullar itibariyle HUKUK öğreniyorum.

Liseyi, o tarihlerdeki ERKEK SANAT ENSTİTÜSÜ'nde okudum. Hukuk fakültesini düşündüm ancak, meslek lisesinden geçemedim.Bir dönem D.M.M.'te makine mühendisliği, Erkek Teknik Öğretmen Okulunda okudum. O yılların şartlarında EĞİTİM ENSTİTÜSÜ'nü bitirebildim. Ortaokullar ve liselerde TÜRKÇE-EDEBİYAT öğretmenliği yaptım. En son, Balıkesir Üniversitesinde ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE SİGORTACILIK derslerinde öğretim görevlisi olarak çalıştım.

Şirketimizin işkolu; TAHMİL-TAHLİYE ve SİGORTACILIK, NAKLİYE olarak düşünebilirsiniz.

BEN BUYUM....
Old 31-03-2006, 23:25   #12
Av.Ayşe

Neşeli

Sohbet organizasyonumuzu site takvimine ekledim.yarın sohbet odasında görüşmek dileğiyle.Saygılar.
Old 10-01-2008, 01:01   #13
Av.Selim Balku

SOHBET ODASINA NE OLDU YA HU! (buradaki "hu" argo değildir)
Old 10-01-2008, 09:36   #14
Armağan Konyalı

Hukukçular tarafından, hukuka katkıda bulunacak biçimde, hukuki yolda kullanılmadığından sohbet odası kapatıldı.

Eksikliğini de bunca aydır kimse hissetmedi.
Old 10-01-2008, 11:16   #15
beyazbulut

Yeniden açılma ihtimali yok mu yani? Daha hiç faydalanamamıştım ki?
Old 10-01-2008, 11:21   #16
Admin

Alıntı:
Yazan beyazbulut
Yeniden açılma ihtimali yok mu yani? Daha hiç faydalanamamıştım ki?
Üyelerimizden yeterli talep gelirse ve özellikle HÇG koordinatörlerimizden platformun düzenli olarak HÇG toplantıları/sanal konferansları vs. etkinlikler için kullanılacağını sözünü alırsak, maliyetine katlanır ve tekrar açabiliriz.

Ancak Sayın Konyalı'nın belirttiği gibi, aradan bayağı bir zaman geçmesine rağmen eksikliği dahi pek farkedilmiş değil.
Old 10-01-2008, 12:06   #18
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Admin
Üyelerimizden yeterli talep gelirse ve özellikle HÇG koordinatörlerimizden platformun düzenli olarak HÇG toplantıları/sanal konferansları vs. etkinlikler için kullanılacağını sözünü alırsak, maliyetine katlanır ve tekrar açabiliriz.

Ancak Sayın Konyalı'nın belirttiği gibi, aradan bayağı bir zaman geçmesine rağmen eksikliği dahi pek farkedilmiş değil.

HÇG koordinatörlerini bilemem de maliyet konusunda sponsor bulunabilir
İyiydi sohbet odaları. Girmesek de bakmasak da, varlığı yetiyordu.
Old 28-02-2008, 18:55   #19
Av.Elvan Akkaya

sohbet odasını geri istiyoruuuuuzzzzz...

ben geri döndüm veeeee,
(uzun süredir grupla-siteyle de tabi- ilgilenemiyordum.çok uzun süredir)

artık düzenli toplantı yapma konusunda daha azimliyimmm...

admin noooluuuuurrr))))
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07810593 saniyede 16 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.