Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanmak

Konuyu Kilitleyin
Old 17-11-2013, 00:18   #1
Konuk

Varsayılan Bosanmak

Merhaba,

nasil baslayacagimi bilmiyorum, esimle nisanda evlendik, simdi ise bosanmak istiyor. Bel輅kada buyudum, esim icin istanbula yerlestim, dugun masraflarini, dugun oncesi masraflari, ev kirasi ve yapilabilecek butun masraflari ailem karsiladi. Esimin issiz oldugunu, dugunden bir ay once isten kovuldugunu dugunden sonra ogrendim. ve bunun gibi bir suru yalanlar, siddet, sonradan ortaya cikti. Simdi ben kendimi dolandilmis ve kullanilmis hissediyorum, su an evi terk etmis durumda ve benim ona dava acmam gerektigini soyluyor. Ben ise kendime bunlari yediremiyorum, en kotusude aileme karsi cok mahcup ve ezik hissediyorum.
Bu adamin yaptiklari oylece yaninami kalacak diyorum, bilmiyorum cok yalniz ve caresizim.
Bana yardim edebilirmisiniz?
Old 17-11-2013, 05:59   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,

nasil baslayacagimi bilmiyorum, esimle nisanda evlendik, simdi ise bosanmak istiyor. Bel輅kada buyudum, esim icin istanbula yerlestim, dugun masraflarini, dugun oncesi masraflari, ev kirasi ve yapilabilecek butun masraflari ailem karsiladi. Esimin issiz oldugunu, dugunden bir ay once isten kovuldugunu dugunden sonra ogrendim. ve bunun gibi bir suru yalanlar, siddet, sonradan ortaya cikti. Simdi ben kendimi dolandilmis ve kullanilmis hissediyorum, su an evi terk etmis durumda ve benim ona dava acmam gerektigini soyluyor. Ben ise kendime bunlari yediremiyorum, en kotusude aileme karsi cok mahcup ve ezik hissediyorum.
Bu adamin yaptiklari oylece yaninami kalacak diyorum, bilmiyorum cok yalniz ve caresizim.
Bana yardim edebilirmisiniz?

Sayın konuk,
Boşanmaya karar verdiyseniz, boşanmanın yanısıra maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz. Çalışmıyorsanız ayrıca nafaka talebinde de bulunabilirsiniz. Davada eşinizin yazdığınız kusurlu davranışlarını, özellikle de şiddet olayını kanıtlamanız davanın sizin lehinize sonuçlanmasını sağlayabilir. Ayrıca doktor raporu alarak darpdan dolayı savcılığa şikayette bulunabilirsiniz. Tüm bu hukuki süreçlerde bir avukattan yardım almanız hak ve zaman kaybına uğramanızı önleyecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi