Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatma ve dolandiricilik

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-11-2013, 23:56   #1
Konuk

Rahatsiz aldatma ve dolandiricilik

Merhabalar, ben esi tarafindan magdur edilen ne ilk ne son kadinim.2005 yilinda cok severek evlendik 2 cocugumuz oldu, esimin isleri cok iyi gitt kisa zamanda zengin bir is adami oldu bunun neticeleride agir oldu.sasali hayat gece hayati eglence derken bir sonumuz oldu.beni asalar evde istemez oldu siddet hakaret evden gitmemi istedi ve bana bosanma davasi acip bizi terk etti bayanla yasiyor. Her ikiside bana hakaret asalama yapiyor bosanmam icin o bayan la evlenecekmis, ve esim butun mal varligini bitirdi ustune hicbir msl varligi birakmadi banada dedigi benden hicbir sey alamassin. Ustum de msl yok sirket hacizli, ama benim mal varligini kacirdigina dair yazismalarim var.delillerim kac avukatla gorustuysem maddi olarak iflas eden esten hicbir sey alamassin, zina suc degl nerdeyse ben suclu cikacam, iki cicugumla ve 2 tirilyon borc birakarak para kacirdigina eminim bukadar para nerede.birde esim sahte senet duzenleyerek bankada senedi kirdirip parasini aliyor.ve hicbir seyden haberi olmayan madur insanlar var biride benim kardesim ve odeme gunu gelduginde banka bilgi verdi adiniza senet var imzayi atan karedesim degil onun imzasiyla ilgisi yok bu durumda ne haklarimiz var, savciliga sikayet ettik.saygilarimla
Old 07-11-2013, 23:59   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Zina Ceza kanununa göre suç değildir.Boşanma ve tazminat sebebidir.Eşiniz sadakat yükümlülüğünü ihlal etmiş ve boşanma davası açmış ise,başka kadınla yaşama olgusunu kanıtladığınızda davası reddedilebilecektir.Eğer siz dava açmış iseniz bu iddianızı kanıtlamanız davanın kabulüne yarayacaktır.

2-Eşinizin resmiyette iflas etmiş olması boşanma sonucunda nafaka ve koşulları varsa tazminat yükümlüsü olmasına engel değildir.İflas durumu miktarın belirlenmesinde dikkate elbette alınır ve icra aşamasında sorun yaşanabilir.

3-Nafaka ödememek suçtur.Takipten sonra ödeme yapılmaz ise İcra Mahkemesine şikayet edebilirsiniz.

Yasam koşulları değiştiğinde nafakanın arttırılması davası açabilirsiniz.

4-Eşinizin yasa dışı eylemleri varsa elbette şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi