Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanma/Beraber Veya Ayrı Yaşarken Nafakanın Başlangıç Tarihi

Konuyu Kilitleyin
Old 10-06-2013, 10:29   #1
Konuk

Varsayılan Bosanma/Beraber Veya Ayrı Yaşarken Nafakanın Başlangıç Tarihi

merhaba esim tafafindan 2 defa darp edildim.esimden sikayetci oldum birinin mahkemesine gdip sikayetimi geri aldim digerini ise 2 aylik cocugum oldugu icin esimle tekrar baristim ve esimin baskisi uzerine onuda sikayetimi geri aldigima dair dilekce verdim fakat kamu davasina donusmus mahkemeye esim gtmedi benide gondermedi ve ertelenmis.esimle baristktan sonra tekrr ayni seye maruz kaldim ve suan bebegimle birlikte ailemin yaninda kalyorum esim bosanma davasini acmami soyledi 2 ay oldu hic bi haber yok benimde imkanim olmadigi icin mahkemeyi acamiyorum .hakli olan ve magdur olan ben oldugum icin esim mahkeme acarsa bi hak kaybina ugrarmiyim? Ve bosanma davasi acilmadan ayri kaldigim sure zarfi icindekihem cocugumun hemde kendi nafakami daha sonra alabilirmiyim?..
Old 11-06-2013, 23:08   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanmayı istiyorsanız haklı sebeplerle dava açabilir,nafaka ve tazminat talep edebilirsiniz.

Eşiniz dava açarsa kusurlu olduğu için davasının reddedilebilir.

Boşanma davası açmadan da sadece kendiniz ve çocuğunuz için nafaka davası açabilirsiniz.

Bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Old 12-06-2013, 13:37   #3
Konuk

Suan 3ay sonra mahkememiz var esimden sikayetci olmustum o mahkemeden sonra bosanma davasi acmayi dusnuyorum.hani nafaka davasi veya bosanma davasi acmadan daha sonra acacagim bosanma davasinda ayri yasadgimiz sure zarfi icindeki nafakayi talep etme hakkim varmi dir.?ayri yasadigmi ispatlamam mi gerekmektedir?
Old 14-06-2013, 09:00   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Bir boşanma davası açılmadan istenecek nafakada bazı özellikler bulunmaktadır.

Eşiniz ile beraber aynı konutu paylaşırken nafaka istenecek olur ise geçmiş bir yıl ve gelecek aylar için nafaka istemek mümkündür.

Eşiniz ile ayrı konutlarda yaşıyorsanız istenecek nafaka dava tarihinden itibaren nafaka talep edebilirsiniz.

Bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi