Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Kararına Haksız İtiraz

Konuyu Kilitleyin
Old 12-07-2011, 23:11   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Kararına Haksız İtiraz

Eşime karşı bana hakaret nedeni ile tazminat isteyerek boşanma davası açtım. Bana tüm ailemin yanında kadın olmadığımı, evinde hizmetçisi olduğumu, o.... kadın olduğumu falan söyledi. Ailemden şahitler gösterdim. Dava belli bir noktaya geldiğinde bana sadakatsizlik nedeni karşı dava açtı. Delil olarakda hiç tanımadığım bir erkek ile 3-4 yerde yan yana fotoğrafımı ve bir kaç tanık gösterdi. Tanıdığı biri hiç farmında olmadan yanımda durmuş ve fotoğraflamışlar.Benden daha yüksek tazminat istedi. Hakim dosyaları birleştirerek boşanmaya ve nafaka almama karar verdi. İki tarafa tazminat vermedi. Tanıdığım bir avukata dilekçe yazdırarak sadece nafaka miktarını az bulduğum için üst mahkemeye itiraz ettim.Eşim ise boşanma kararına itiraz etti. Sebep olarak da (dilekçede özet kısmında)ben daha ağır suçluymuşum, tazminat vermem gerekiyormuş, sadakatsiz olduğum için nafakayı hak etmiyormuşum, açtığım davanın ailem tanık olduğu için yeterli delil olmadığı için red olunmasını ve kendi açtığı yalan şahitli düzmece fotoğraflarla ispatlamaya çalıştığı dava üzerinden boşanma gerçekleşmesini istemiş.
Sonuç olarak 2 yıl süren davada boşanamadım.
Dilekçeyi yazdırdığım avukat bana kısaca karşı taraf boşanma isterken boşanmaya itiraz etmiş, haksız duruma düşebilir, boşanma kararına değilde sadakatsiz kadın daha kusurludur diye kendi lehlerine tazminat verilmesi gerekiyor diye itiraz gerekir gibi birşeyler söyledi. Üst mahkemeden boşanmaya itiraz eden tazminat alamaz gibi bir karar gelebilir dedi. . Tş.
Old 13-07-2011, 11:39   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanmaya bakan mahkeme kararını vemiş ve taraflarca temyiz edilmiştir.

Eğer duruşmalı inceleme istenmiş ise tarafınıza bildirilecek tarihte duruşmada bulunabilir ve savunmanızı yapabilirsiniz.

Temyiz incelemesi duruşmasız yapılacak ise dosya üzerinden inceleme yapılacak ve karar verilecektir.

Dosya içeriği hakkında daha detaylı bilgi ve görüş ve eğer duurşmalı inceleme yapılacak ise sizi temsil etmesi için doğrudan bir avukattan hukuki destek almanız uygun olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi