Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşya iadesi davası ve nafaka haczi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-07-2011, 12:39   #1
Konuk

Varsayılan eşya iadesi davası ve nafaka haczi

merhaba.boşanma davam devam ederken eşya iade davası açıldı.davayı açan benim.ben eşya ve altınların bende olmadığını her türlü delille ispatlayabilirim.tabi takdirde şüphesiz hakimlerimize kalmış.ancak sormak istediğim şudur yardımcı olursnanız çok sevinirim.benim harç parasını ödeyecek durumum yok.barodan atanan avukatım adli müzaheret yaptı.kabul olup olmadığını bilmiyorum.ancak dava açılmış ve mahkeme günü verilmiş.mahkeme günü verildiğine göre harcı ödeyemeyeceğim kabul olmuş ve devlet tarafından mı karşılanmış oluyor harcım.birde eşya iade davası ne kadar sürede sonuçlanır.bunun celse olarak tahmini bir süresi var mıdır?(3-5 celse gibi).yani çok uzun sürer mi?ilk mahkemede hakimin delilleri sunmasına gün vermeden delillerle gitsem olur mu?avukatıma soramadım bunları çekindiğim için.birde nafaka icrasında maaş haczi genelde ne kadar sürede olur ve icra dairesi benden her defasında bir kesinti alacakmıdır.cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.saygılarımla.
Old 09-07-2011, 16:33   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba.boşanma davam devam ederken eşya iade davası açıldı.davayı açan benim.ben eşya ve altınların bende olmadığını her türlü delille ispatlayabilirim.tabi takdirde şüphesiz hakimlerimize kalmış.ancak sormak istediğim şudur yardımcı olursnanız çok sevinirim.benim harç parasını ödeyecek durumum yok.barodan atanan avukatım adli müzaheret yaptı.kabul olup olmadığını bilmiyorum.ancak dava açılmış ve mahkeme günü verilmiş.mahkeme günü verildiğine göre harcı ödeyemeyeceğim kabul olmuş ve devlet tarafından mı karşılanmış oluyor harcım.birde eşya iade davası ne kadar sürede sonuçlanır.bunun celse olarak tahmini bir süresi var mıdır?(3-5 celse gibi).yani çok uzun sürer mi?ilk mahkemede hakimin delilleri sunmasına gün vermeden delillerle gitsem olur mu?avukatıma soramadım bunları çekindiğim için.birde nafaka icrasında maaş haczi genelde ne kadar sürede olur ve icra dairesi benden her defasında bir kesinti alacakmıdır.cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.saygılarımla.

Sayın konuk,
Davanızı bir avukattan doğrudan hukuki yardım alarak açmakla en doğru olanı yapmışsınız. Sorularınıza da en doğru cevabı, dosyayı bizden çok daha iyi bilen avukatınız verebilir. Bunları çekinmeden avukatınıza sorunuz; açıklamak onun görevidir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi