Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşansam Çocuklara Devlet Yardim Eder Mi?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-01-2008, 17:02   #1
Konuk

Soru Boşansam Çocuklara Devlet Yardim Eder Mi?

merhaba ben almanyada oturuyorum derdime care ararken sitenizi buldum.7,senedir evliyim 3 cocugum var esimle anlasamiyoruz bi kac kere siddet gördüm her gördügümde beni evden kovuyor ama cocuklarim icin gidemiyorum sorum su kadin siginma evlerine gitsem cocuklarla cünkü baba sevgisi yok onda bana sonradan ne gibi yardim ederler is ev cocuklarin okulu cagrem olmadigi icin katlaniyorum kimsem yok almancam yeterli degil esimin aileside rahat birakmiyor kimseye güvenemiyorum ailem karsi bosanmaya ama ben burda kalip hayatimi cocuklarimla gecirmek istiyorum lütfen yardimci olun cok sevinirim
Old 14-01-2008, 22:50   #2
Gemici

Merhaba,

Devlet hem size hem de çocuklara yardım eder.

Şunu yapın yahutta bunu yapın demeden önce, size yardım edebilecek bir yardım kuruluşuna müracaat etmenizi öneririm. Size gereken yardımı ve bilgiyi ancak böyle bir yerden alabilirsiniz. Bunu yazmamın sebebi, bu gibi durumlarda, haberi yahutta bilgisi olsun olmasın, işten anlasın anlamasın herkesin bir yol göstermesi. Özellikle aileler işin içine girince ve herkes doğru bildiğini size kanıtlamaya ve yaptırmaya çalışınca işin içinden çıkamazsınız.

Bu gibi durumlarda karar vermek, özellikle dil bilmiyorsanız ve size profesyonel olarak yardımcı olabilecek birisi yoksa, çok zor.

Nerede oturduğunuzu yazarsanız, size yardım edebilecek bir danışma merkezinin adresini bulup bildirmeye çalışırım.

Eğer bir sakıncası yoksa otruduğunuz yerin ismini THS'sine yazabilirsiniz. Yok eğer çekiniyorsanız özel mesajla veya mail adresine bildirebilirsiniz.

Selamlar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi