Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS Ailemizin Babası: Admin

Yanıt
Old 01-04-2007, 21:38   #31
Armağan Konyalı

Sayın Benim Gibi Yaşlı Üyeler

Yukarıdaki video görüntüsünde geçen
user = kullanıcı; site üyesi
mod = moderatör; yönetici
Admin = Admin anlamındadır.

'' pwnt '' sözcüğünün anlamını ise aşağıya aktarıyorum. (Alıntı: ekşisözlük ) http://sozluk.sourtimes.org/

kelime anlami olarak "...sahip oldu!" anlamina gelen ingilizce kelime "owned'in" yamularak aldigi haldir. butun internet ortaminda, ozellikle gamer ortamlarinda sikca kullanilan bir sozdur, oyun ne olursa olsun. gamer jargonudur kisaca.

kelimenin ilk ortaya cikgiti yer, warcraft'dir. ilk cikan orijinal oyunlan birlikte gelen haritalardan bir tanesini dizayn eden tiplerden bir tanesi, "owned" kelimesini yanlis yazmistir. bahsi gecen haritada bilgisayar bir oyuncuyu yendiginde, ekranda "x has been owned" yazmasi gerekirken, "x has been pwned" yazmistir ve bu da zamane gencligi arasinda cok populer olarak bugune kadar gelmistir.

gunumuzdeyse halen daha bir oyunda, ezilme derecesinde yenilme durumlarinda, veya bilgisayar tarafindan ezilinildiginde kullanilir. l337 ortamlarin vazgecilmez kelimelerinden biridir. "omg he pwned u!" filan denilir, 12 yasindaki veledimiz sevinir.

peki sadece buna warcraft aciklamasi mi getirilmektedir? hayir. ayni zamanda vaktinde quakecilerden bir tanesi yanlislikla "pwned" yazmistir ve bu cok yayginlasmistir, veya diablo oynayan korelilerden bir tanesi boyle "owned" yazmistir, falaaan filan.
(spincrus, 01.08.2004 18:41 ~ 18:45)

Saygılarımla
Old 01-04-2007, 21:49   #32
Av.Mehmet Saim Dikici

O görüntüler, Sayın admin'e biraz haksızlık olmuyor mu? Hangimize öyle Cüneyt Narkın tekmesi attı ki? Lololistan darbe konseyine bile yapmadı... sadece ignore olduk.
Old 01-04-2007, 21:51   #33
A.Turan

Her THS üyesi admini sever..
Old 01-04-2007, 21:52   #34
A.Turan

Yaşasın Admin ve Adminseverler
Old 01-04-2007, 22:26   #35
oguzhand0

Yok yok adminimizi severiz.Zaten orada da belirttim adminimiz değil adminler dedim..
Old 01-04-2007, 22:33   #36
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Admin yorgunları

Aynada yolculuktur bu arayış
Durup da önünde görmemek gibi
Maddeyi farklı kılan kavrayış
İnsan ne zaman ki tanır kendini
Nasıl bilirse öyle bulur Admini
Old 02-04-2007, 12:53   #37
mutlakadalet

Bir Admin vardır Admin'den içeri de kimse sırrına mazhar olamamıştır.
Old 02-04-2007, 16:23   #38
Kemal Yıldırım

Sayın Oğuzhan Dayar; admin'i bu şekilde hayal ediyor olmanız üzücü... Diyecektim ikinci mesajınızı
gördüm...

Artık içimde yeni bir umut var. Teşekkürler Sayın Admin(var/yok)...

Saygılar...
Old 02-04-2007, 17:32   #39
oguzhand0

Dediğim gibi ya! Adminimizi severiz.Allah başımızdan eksik etmesin.Zatn 15 Mart 2008'de bir görüşmemiz olacak arzuhalciler hakkında(CMUK dersini gördükten sonra).Ajandaya kaydettim..
Old 02-04-2007, 17:44   #40
Av.Gülsüm Sezen

Varsayılan İşte kuzu kuzu geldiiiiimm

Dün itibarıyla yaptığım Nisan1'lerin tek başarısız souçlananı Admin'e yaptığım olduuuu Efendim tereler bozulmadan satılırsa diye bekledim amaaa, satamadım evet size Ne yapalım, başka sefere inşallaaahh Siz benim parçam gibi oldunuz ya, İstanbullar'a gelemesek de, kalbimiz kopmaz evvelAllah...
Old 26-08-2007, 00:56   #41
Deniz İpek

Admin var yaşıyor,sanal falan degıl benden söylemesi
Old 26-08-2007, 15:04   #42
oguzhand0

Belki kendisi hatırlamaz ama 14 Mart 2007'de; yani arzuhalciler konusunun çok ateşli tatrışmalarından tam 1 yıl sonra onunla bir görüşme yapacağız. CMK gör, çalış tekrar görüşelim demişti. İşin kötüsü fikirlerim hafiften değişmeye başlıyor. Ölmez sağ kalırsak 14 Martta görüşmek dileğiyle (:
Old 03-09-2007, 11:50   #43
SINIRSIZ

Varsayılan acayip şaşırdım..

inanamıyorum... böyle bir tereddütüm dahi olmamıştı... keşke bu forumu görmeseydim... şaka gibi... Bence Suat bey şaka yapıyor.. Suat beyin de Admin den çok farkı olduğunu düşünmüyorum.. Forumda Onun da izlerini en az Admin kadar görebiliyoruz.. Suat Bey gerçek olduğuna göre Admin de gerçek bence... hafif bir kıskançlık olmuş heralde.. Suat Bey Adminin çok fazla övülmesini biraz kıskanmış galiba Bu yüzden de O2nun gerçek olmadığı iddiasını atmış ortaya ve Adminin de bu neşeli, gizemli oyun hoşuna gitmiş..bu forumu ağzım açık olarak okuduğumu farkettiğimde şaşkınlığım kat kat arttı.inanamıyorum.. sonuç nedir yani... Admin canlı mı değil mi?canlı olmalı.. gayet ruhlu mesajlar yazan biri makina olamaz. Olmamalı. İstediğimiz kadar niteliğine önem verelim. Canlı olmayan birine yani bir makinaya mesaj yazabilmem mümkün olabilir mi bilemiyorum...Ben gerçeğim diye bir mesaj bekliyorum... Benim düşümde Admin 35 yaşlarında, siyah saçlı, kumral 1,78 boylarında biri. Cevabı dört gözle bekliyorum..Benim için Admin'in canlı yaşayan bir insan olması diğer meslektaşlarımdan farklı olarak önemli..Gerçek olduğunuzu biliyorum Admin.. Lütfen ses verin..
Old 03-09-2007, 12:57   #44
SINIRSIZ

Sayın Admin bu foruma yazmayarak gizemine gizem katıyor fakat ben açıklıyorum.. Adminden 'ben gerçeğim' diye mesaj aldım....ÇOK MUTLUYUM..
TEŞEKKÜRLER Sevgili meslektaşım ADMİN..
Old 03-09-2007, 17:17   #45
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan SINIRSIZ
hafif bir kıskançlık olmuş heralde.. Suat Bey Adminin çok fazla övülmesini biraz kıskanmış galiba

Kıskanmam mı?

Alıntı:
Benim düşümde Admin 35 yaşlarında, siyah saçlı, kumral 1,78 boylarında biri.

Böyle dalyan gibi bir delikanlı kıskanılmaz mı?

Alıntı:
gayet ruhlu mesajlar yazan biri makina olamaz. Olmamalı.

Haklısınız böyle bir makine olmamalı.

Alıntı:
Benim için Admin'in canlı yaşayan bir insan olması diğer meslektaşlarımdan farklı olarak önemli.

Yine kıskanıcam işte...Neden önemli?

Alıntı:
Adminden 'ben gerçeğim' diye mesaj aldım...

O mesaj matbu olarak herkese gönderilir. Doğum gününüzde gönderilen mesajlar gibi yani...

Saygılarımla
Old 03-09-2007, 18:09   #46
Jeanne D'arc

Suat Bey,

Ah bu yeniler!

Size de fazla mesai oluyor ama n'aparsınız işte. Herkesin gerçeği bil-ebil-me hakkı var değil mi?

Ben en iyisi Av.Armağan Konyalı-Admin-Av.Bülent S.Akpunar'ın aynı kişi olduğu bahsine hiç girmiyim di mi ama.

Kolay gelsin'li saygılarımla.
Old 03-09-2007, 18:16   #47
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Suat Bey,

Ah bu yeniler!

Size de fazla mesai oluyor ama n'aparsınız işte. Herkesin gerçeği bil-ebil-me hakkı var değil mi?

Ben en iyisi Av.Armağan Konyalı-Admin-Av.Bülent S.Akpunar'ın aynı kişi olduğu bahsine hiç girmiyim di mi ama.

Kolay gelsin'li saygılarımla.

Ohoo oraya girersek hiç çıkamayız.

Enmasumsaygılarımla
Old 03-09-2007, 19:12   #48
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Suat Bey,

Ben en iyisi Av.Armağan Konyalı-Admin-Av.Bülent S.Akpunar'ın aynı kişi olduğu..

.

Aynı kişi değiller ama aynı yumurta üçüzü gibiler: Tabi bence
Old 04-09-2007, 07:49   #49
Armağan Konyalı

Sayın Ahmet Turan

Kendimle gurur duydum: Sayın Admin'e ve Sayın Av.Bülent S.Akpunar'a benzetilmek yüce dağlara ve engin denizlere benzetilmek gibi gurur verici.

Saygılarımla
Old 04-09-2007, 09:08   #50
Ahmet Turan

Sayın Armağan;
Türkiye'de sizinle gurur duyuyor
Old 04-09-2007, 11:34   #51
Jeanne D'arc

Sayın Ahmet Turan,

"Türkiye'de" olmaz "Türkiye de" olur!

En hain saygılarımla.

İmza:"Di mi Suat Bey" diye Türkçe HÇG koordinatörünü kendine suç ortağı etmeye çalışan intikamcı üye.
Old 04-09-2007, 14:28   #52
suskun_juliette

Sayın Admin'i THS ailesinin babası gibi görüyorum ben de..Ailenin reisi olduğu aşikarÖyle ki bir ara siteden gidip gelmiştim,kendi içimde anlamsız bir kırgınlık yaşamıştım,daha sonra siteye dönmek istediğimi söylediğimde kendisi gayet hoşgörüyle davranmıştı bana.Ben de 'Baba evine döndük' demiştimAdmin gerçekten bir baba gibi,olabilecek sınırlar dahilinde hoşgörülü ve musammaha gösterebilmekte..Ama tabi bazen sınırları zorlayınca belki içki hali belki de o günkü bir hal dolayısıyla sebep olduğu bir sorun dolayısıyla üyeyi direkt kapı dışarı etmek yerine az buçuk çeyrek üye haline getirip akıllanmasını sağlıyor.Yani çocukların yaramazlık yaptıklarında aldıkları odaya kapanma cezası gibiAdmin gerçekten çok hoşgörülü bir insan katı disiplini olduğu söylense de bu olması gerektiği gibi ve belirli sınırlar dahilinde gerçekleşiyor,bir insanın hata yapabileceğini bilen ve o kişiye kendini düzeltmesi için de bir şans tanıyan bir İNSAN..Salt mekanik değil,ve gerçekten onun THS içerisindeki tavrı takdir-e şayan..Bunların dengesini sağlamak oldukça zordur tahminimce..Kendisine kolaylıklar diliyorum..
Old 04-09-2007, 14:48   #53
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Sayın Ahmet Turan,

"Türkiye'de" olmaz "Türkiye de" olur!

En hain saygılarımla.

İmza:"Di mi Suat Bey" diye Türkçe HÇG koordinatörünü kendine suç ortağı etmeye çalışan intikamcı üye.

Eleştirinizde haklısınız Sayın D'arc; size katılıyorum. Ancak "koordinatörünü" şeklinde yazarken "k" harfi büyük yazılmalıydı. Çünkü bir tane Hukuk Ve Türkçe Çalışma Grubu Koordinatörü bulunmaktadır. O tabii ki kendim oluyorum.

Yüce Admin Bey'in "Dilimizi iyi kullanalım, imla ve trafik kurallarına uyalım" şeklindeki hayat felsefesine uygun olarak düzeltmek zorunda kaldım.

Saygılarımla
İmza:KendiniherdaimDoğrucuDavuthissedenKoordinatör
Old 04-09-2007, 17:28   #54
Jeanne D'arc

Alıntı:
...bir tane Hukuk Ve Türkçe Çalışma Grubu Koordinatörü bulunmaktadır. O tabii ki kendim oluyorum.

Hay Bin Kunduz!

Ben nasıl böyle bir hata yaparım. Ulu-yüce ve bir tane Hukuk ve Türkçe Çalışma Grubu Koordinatörü'nü, öyle sıradan bir koordinatör yaparım. Affedin Ulu Koordinatör.

Çarpılmam umarım.

İmza:Bidefa dagörmeseydinizolmazmıydıyanihem depaşalarakarşıdiyenişbirlikçiüye.

Ps. "da" yı, "de"yi ayrı yazdım.
Old 04-09-2007, 17:57   #55
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Eleştirinizde haklısınız Sayın D'arc; size katılıyorum. Ancak "koordinatörünü" şeklinde yazarken "k" harfi büyük yazılmalıydı. Çünkü bir tane Hukuk Ve Türkçe Çalışma Grubu Koordinatörü bulunmaktadır. O tabii ki kendim oluyorum.

Değerli koordinatör,

Sanıyorum yukarıda altını çizdiğim V de, v şeklinde yazılmalı ...

Derin saygılarımla
Old 04-09-2007, 18:04   #56
Jeanne D'arc

Alıntı:
Değerli koordinatör

Hii! Şehper de çarpılabilir.

Alıntı:

Heyooo heyooo ve de ohhh olsun!

İmza:VazcaydımbenŞehper'leişbirlikçilikyapcamdiyea nındasatanüye.
Old 04-09-2007, 19:22   #58
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Değerli koordinatör,

Derin saygılarımla

Bu konuyu Hukuk Ve Türkçe Çalışma Grubu'nda tartışmak gerekir galiba..."Ve" ayrı bir kelime iken...Sıfatın tamamı ise; "Hukuk Ve Türkçe Çalışma Grubu Koordinatörü" iken...Neden "Ve" kelimesi küçük harfle başlamalı... Sağlam kaynaktan dayanak isterim.

Bilmukabilsaygılarımla
Old 04-09-2007, 19:57   #59
Engin Özoğul

Alıntı:
Yazan Mr.Ergin
Bu konuyu Hukuk Ve Türkçe Çalışma Grubu'nda tartışmak gerekir galiba..."Ve" ayrı bir kelime iken...Sıfatın tamamı ise; "Hukuk Ve Türkçe Çalışma Grubu Koordinatörü" iken...Neden "Ve" kelimesi küçük harfle başlamalı... Sağlam kaynaktan dayanak isterim.

Daha şık duruyor. Görüntü güzel oluyor.

En (suat abi) saygılarımla.
Old 04-09-2007, 20:51   #60
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Derin saygılarımla

En Hımmm Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07332897 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.