Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Dini Nikahlı Eşimden Ayrıldım Eşyalarımı Alıkoydu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-11-2015, 03:37   #1
Minel K

Varsayılan Dini Nikahlı Eşimden Ayrıldım Eşyalarımı Alıkoydu

Merhabalar Ben yaklasik 3 sene once M ile tanistim bir kac ay flort ettikten sonra bana dini nikah yapmak istedigini soyledi bende kabul ettim zaman zaman ayrildik baristik cok yiprandim cunki nikahtan sonra evli ve cocuklari oldugunu ogrendim defalarca ayrildim ama beni birakmadi cokda seviyordum herseye tagmen katlandim devam ettim.hamile kaldim aldirmak zorunda kaldim M.nin esi iliskimizi ogrendi tehditler santajlar basladi M.de her defasinda sabirli ol bosanicam dedi hernese 25.nisan.2015 de M. Bana bir ev tuttu artik ailenin yaninda kalma karimsin benim evimde yasa dedi zaten ailemle bu iliski yuzunden aram acikti bende kanul edip ailemle kaldigim evden tasindim ve o eve yerlestim 7 ay boyunca M ile birlikte o evde yasadik gunun 12 saatini benimle geri kalanini resmi nikahli esiyle cocuklariyla geciriyordu 7 ay icerisinde M.nin esi evimizi buldu kapiya geldi defalarca tehdit etti bir kac kez cilingirle kapiyi actirip bana ve etrafa saldirdi birsey yapamadim M.nin tuttugu ev kendi uzerine kira kontrati yapiliydi fakat site yonetiminde orada oturduguma dait kaydim ve siteye giris yapmam icin bir kimligimde vardi ben bu baskilara ve yasadiklarima dayanamayip evdeki tum esyalarimi topladim kolilere valizlere koydum ve M yi konusmak icin cagirdim ailemin yanina donmek istegimi soyledim karsi cikti kizdi bagirdi ve beni darp etti bende onu ikna etmek icin karisinin bu evi bildigini artik burda kalmak istemedigimi bir sure ailemin yaninda kalmak istedigimi daha sonra baska bir eve gecebilecegimi soyledim M.de kabul etti esyalarimi tasimak icin bir kamyonet bulmasini istedim tamam dedi o gun ogleden sonra evden cikti bende hemen arkasindan cikip ailemin evine gittim evdeki esyalari topladigimdan yatacak yer yoktu ertesi sabah ailemin evinden cikip tasinmak uzere oldugum eve giderken yolda M beni aradi bir sans daha ver gitme ben baska bi ev tutucam 1 hafta icinde ailenin yanina gitme dedi bende bunu konusmak istemedigimi esyalarimi almak icin yolda oldugumu soyledim telefonu kapattim daha sonra tasinmak uzere oldugum eve gittim siteye giris yapip yukari daireye ciktim anahtarla kapiyi acmak istedigimde ise kilit degismisti hemen M yi aradim ona geri donmek istemedigimi bildigi icin ben gece ailemin evindeyken kapinin kilidini degistirmis ve soyledigine gore esyalarimi evden bosaltip bi coplukte yakmis sok oldum inanamadim yonetime gittim hemen kira kontrati onun uzerine oldugu icin benim siteden kaydimi sildirmis karakola gittim sikayet etmek icin memur benden M nin numarasini istedi verdim bir sure telefonda konustular sonra polis memuru bana "senin o evde yasadigina dair bir delilin yok esyalarin senin oldugu nerden belli" dedi daha ifade vermeden beni gonderdiler simdi ise psikolojim bozuk ne yapacagimi bilmiyorum 23 yasindayim ve ben ailemle yasadigim evde bana ait ne varsa hepsini o eve tasimistim ic camasirlarimdan tutunda bana ait en ufak seye kadar herseyime el koydu nasil sikayet edebilirim esyalarimi yakmadigini saniyorum cunki beni zaman zaman arayip tehdit etti esyalarimin icind3 bilgisayarim telefonlarim vardi iclerindeki kayitli fotograflara baktigini soylemisti demekki yakmamis ben sadece bana ait olanlari istiyorum haklarimi bilmiyorum ne yapabilirim nasil sikayetci olabilirim ?
Old 21-11-2015, 12:22   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Eşyalarınızı geri iade için genel mahkemelerde dava açabilirsiniz.

2-Aile Mahkemesine başvurarak 6284 sayılı yasanın 5 maddesine göre koruma kararı ,8/7. maddeye göre de kişisel eşya ve belgelerinizin kolluk marifetiyle teslimine karar verilmesini isteyebilirsiniz..

Bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi