Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kızım tacize uğradı

Konuyu Kilitleyin
Old 21-09-2016, 13:30   #1
anne34

Mutsuz Kızım tacize uğradı

Merhaba

Kızım bundan 3 sene önce kadar yani 12 yaşındayken karate kursunda karate hocasının tacizine uğramış.Ve bunu bana birkaç gün önce ben okullar açıldı kimseye özel yerlerinizi elletmeyin tarzı bir konuşma yaparken beni mutfağa çağırdı ve öyle söyledi.Hocası bacağını açmak için kaldırırken salonun köşesinde tacizde bulunmuş.Niye bana bu zamana kadar söylemedin dedim korktum bana kızarsın, babam birşey yapar diye dedi.Ve bugün 15 yaşında ve hala aynı hocaya devam ediyordu ben bunu öğrenene kadar.Bu salona zorla götürüyordum hiç sevmiyordu hocayı bende kızım çok iyi hoca,siyah kuşak olucaksın,ileride sende hoca olucaksın az kaldı diye zorla götürüyordum.

Hocayı aradım tabiki kabul etmedi yeminler ediyor,yanlış anlaşılma var diyor.Eşini aradım şikayet edicem ,lisansını iptal ettiricem,yarın salona gelip velilere söylücem kimsenin kızına yapamasın bu türlü tacizi diye eşide benim yanımdaydı istediğini yap dedi.Bugün salonu kapatmışlar.Eşine mesaj yazdım salonda deşifre edemedim, şikayet edicem diye eşide bana oda sana şahsiyetine yapılmış diye dava açıcakmı dedi.

Ben ne yapabilirim bu durumda ?Ben bir kaç sene önce olmuş olay için dava açabilirmiyim ?
Old 01-10-2016, 21:00   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Çocuklara yönelik cinsel istismar eylemi sarkıntılık düzeyinde kalmış dahi olsa şikayete bağlı değildir.Siz çocuğun temsilcisi olarak gerekli şikayet başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yargısal uygulamalarda şikayetin geç yapılmış olması çoklukla sanığın beraatine gerekçe yapılsa da konunun yargıya intikal etmesi yine de önemli olduğunu düşünüyorum.Çocuklar anne babaları tarafından korunmak isterler.

Bir avukattan doğrudan destek almanızı olmaz ise şikayet aşamasında çocuğa barodan avukat atanmasını istemenizi öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi