Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Gözde dizilerimiz! Hangi diziyi izliyor ve beğeniyorsunuz?

Yanıt
Old 24-09-2012, 10:50   #271
Av.Fatih Davran

son dönemlerde yerli dizi olarak behzat ç. ve işler güçler,
yabancı dizilerden ise games of thrones, homeland, dexter, hosue m.d (malesef bitti), the walking dead takip ettiğim diziler, hepsini şiddetle öneririm..
Old 16-10-2012, 01:29   #273
Nur Deniz

Hiç dizi izlemiyorum artık.

Televizyonla ilişkim haftada 1 saatten de aşağı düştü.
Old 16-10-2012, 11:17   #274
Atahun

Son zamanlarda Kanal D' de yayınlanan "Veda" yı izliyorum. Sanki iyi gibi.
Old 17-10-2012, 11:54   #275
hukukkızı

öğrencilik bitince her güne bir-hatta bazen iki,üç-program devri başladı

pazartesi: leyla ile mecnun (vazgeçilmezim vol.1)
salı : işler-güçler
çarşamba : muhteşem yüzyıl
perşembe : suskunlar(vazgeçilmezim vol.2)
cuma : huzur sokağı
cumartesi-pazar :ben bilmem eşim bilir

yazarken yoruldum
bazen anne ile menfaat çatışması içine girdiğimizden programda aksamalar olabiliyor ama pazartesi-perşembe kumandayı kimseye kaptırmam
Old 17-10-2012, 11:58   #276
Cumhur Okyay

Pek çok dizide müşterek olanlar veya olmazsa, olmazlar; holding, g.meşru bebe, dna testi, raporun tahrifatı, kalp krızı, hastahane, büyük aile, yasak aşklar, hamilelikler, bebenin düşmesi veya düşme tehlikesi, çocuk aldırmaya gitme, aldırdı mı vazmı geçti? cezaevi serüveni, ölümcül hastalık, nispet evliliği, tekrar birbirine göz kırpmalar vs. vs. Bunlar Holdingle de pek ilgilenmiyorlar. Aynı dizide, aynı konu 5-8 ay sonra tekrar. Birini seyret, diğerlerinin yerine de geçsin.
Old 21-10-2012, 20:16   #277
emrahcevik

Varsayılan amerikan ceza adalet sisteminde polisin delil toplamasına ilişkin nefis bir dizi : the wire

merhaba,

size 2002-2008 yılları arasında toplam 60 bölüm olarak gösterilen ve zaman zaman başka adi suçlar işleyen bir uyuşturucu satıcısı grup ile bunları yakalamaya çalışan polisler arasındaki ilişkilerin anlatıldığı "the wire" dizisinden söz etmek istiyorum.

dizi diyip geçilecek gibi değil. keşke bizde de yapılsa. polisiye dizilerdeki o kovalamaca sahneleri, tutarsızlıklar, mantıksızlıklar, sürekli herkesin birbirini vurması, hep iyilerin kazanması, iyiler ve kötüler olması gibi klişeler yok.

abd ceza sisteminde kolluğun çalışmasını sanırım oldukça gerçekçi bir biçimde anlatmış. dizi genel olarak polisin delil toplaması üzerine kurulu. delil üretmesi değil. polisin delil toplarken baş etmek zorunda olduğu bürokratik mekanizma, farklı çıkar gruplarının polise sürekli müdahale etmeye çalışması, ki bunlar arasında politikacılar da var, polislerin suçlularla mücadele yöntemleri vs. anlatılmış.

delilden suçluya gitmek galiba öyle bir şey. haklar bağlamında düşünürsek bizim kat etmemiz gereken çok yol var.

bu ülkeyi küçük amerika yapmaya çalışanlar neden iş adalet sistemine gelince ortadan kaybolurlar.
Old 26-01-2013, 17:47   #279
Av.Fatih Davran

arkadaşlar yeni bir dizi başladı 'the following' şiddetle tavsiye ediyorum..
Old 26-01-2013, 18:06   #280
SHODAN

Alıntı:
Yazan Av.Fatih Davran
arkadaşlar yeni bir dizi başladı 'the following' şiddetle tavsiye ediyorum..

Yabancı dizi herhalde Fatih Bey ?
Old 26-01-2013, 22:57   #281
hukukbilgisi

Dexter, American Horror History ve Fringe final yaptı, üzülmedim desem yalan olur
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi