Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Konu Notu: 16 oy, 3,69 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-08-2007, 23:03   #361
seda evrim

lavania aktif eğitimin sadece hocaların insiyatifine bağlı bir sistem oldunu çok iyi anlatmış.DEU hukuk 4 sınıfa geçen biri olarak bu sistimin en kötü yanı kesinlikle bu idareile arası bozuk hocaların o dönem için çok farklı şekilde verdiği notları da unutmamak lazım tabi birde.dediğim gibi sınıfı geçmen yada sınıfta kalman o dönem düşeceğin pdö grubu ve pdö hocasına bağlı.sınıta kalmanın çok kolay olduğu bir sistem bence diğer hukuk fakültelerinde sınıfta kalma oranın daha düşük.kaliteli hocalarla ders işlediğimiz tartışılmaz bir gerçek ancak 4 sınıflara tekrar getirilen pdö sistemi nedeniyle gözüm korkmuyor değil.
Old 19-08-2007, 00:38   #362
gabin21

İyi

Alıntı:
Yazan Emre_GENC
Hepinize tebrik ve yardımlarınız için
ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.
Düştüğüm durum ne bilinçsiz
tercih ne de şükürsüzlük ama hak verirsinizki
1-2puan ile hayalini kurduğum ankara huk.
fakültesini kaçırmak beni üzdü ama
o dündü zira bugun aldığım tepkiler
gerçekten çok hoştu ve beni
mutlu etti hatta bunu demek için
çok ereken ama iyiki gazi değilde
istanbul oldu diyorum.
Sakın kedi uzanamadığı ciğere...
diye düşünmeyin gerçekten böyle
düşünür oldum.
Uzun lafınmkısası ne yaparsak yapalım sonuç bu
bundan sonrası için ahyırlısı olsun demekten ve
eldekinin kıymetini bilmekten başka
birşey düşmez.
Tekrardan çok teşekkür ederim.
Sınava giren diğer arkadaşlara da g.olsun...

Saygılar

Ah arkadaşım...Biz Ankara hukukta okuduk diye pişmanız ,sen ne diyorsun....Ya boşver..Davulun sesi uzaktan hoşgeliyor...3 arkadaşım vardı okuldan, 3 ü de dışarıdan psikolojik destek alıyorduu.....Ben de son anda sıyırdım
Önemli olan kendi kendini yetiştirmen...Hangi fakülte mezunu olduğun hiç ama hiç önemli değil...İnan bana
Yok güzel kardeşim,Allahın sevgili kuluyum de,ye iç şükret
Old 19-08-2007, 00:48   #363
Emre GENÇ

Alıntı:
Yazan gabin21
Ah arkadaşım...Biz Ankara hukukta okuduk diye pişmanız ,sen ne diyorsun....Ya boşver..Davulun sesi uzaktan hoşgeliyor...3 arkadaşım vardı okuldan, 3 ü de dışarıdan psikolojik destek alıyorduu.....Ben de son anda sıyırdım
Önemli olan kendi kendini yetiştirmen...Hangi fakülte mezunu olduğun hiç ama hiç önemli değil...İnan bana
Yok güzel kardeşim,Allahın sevgili kuluyum de,ye iç şükret

Yine de bu kadar zorluk çekmenin
bir hikmeti vardır diye
düşünüyorum

Ve tabiki de elimdekine şükrediyorum.

Saygılar
Old 19-08-2007, 12:42   #364
hukukun-üstünlüğü

herkese merhaba.gazi 150 kişi alıyor taban puanı 345 istanbul 410 kişi alıyor taban puanı 343.istanbul 150 kişi alsaydı tahminimce taban puanı 349 olurdu.hem tüm bunlarıda geçtim öss puanıyla nasıl olurda hukuk fakültesi değerlendirilebiliyor?bu mantığı anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.hukuk fakültesini değerlendirirken öncelikle akademik kadrolarına bilimsel yayına yasa hazırlamada mezunlarının konumuna bakılır.hal böyleyken istanbul hukuk bu ölçütlerde hep en öndedir. yeni tck yı hazırlayan komisyon(izzet özgenç ve adem sözüer başta olmak üzere) istanbul hukuk mezunlarından oluşuyor hem bununlada kalmaz şu ana dek anayasamızda ve tüm kanunlarımızın yapımında istanbul hukuklular etkin olmuştur.tartışılmaz bir gerçek vardır istanbul hukuk Türk hukukuna yön veren fakültedir ve birçok hukuk fakültesinde istanbul hukuk mezunları eğitim vermektedir.hal böyleyken öss mantığıyla hukuk fakültesi değerlendirilmesi yapılması gerçekten tuhaftır.hiçbirşey bilmiyorsak en azından istanbul ve ankara hukukun köklü yapısına saygı duyalım.bu sene hukuk fakültelerini kazanan tüm arkadaşlarıma basarılar dilerim.
Old 19-08-2007, 14:10   #365
seda evrim

cevaplarınız için teşekkür ederim ancak sanırım biraz yanlış anlaşıldım. Ben sadece henüz oturmamış bir sistemin mevcut yanlışlıklarndan bahsetmek istedim.evet fakültemizde hiçbir hukuk fakültesinde uygulanmayan aktif eğitim sistemi uygulanır henüz tam yerine oturmamış bir sistem dolayısıyla bazı aksaklıklar mevcut ve ben okuduğum sorular üzerine sistemin kötü yönlerinden kendimce bahsetmek istedim yoksa deu hukukun kötü bir üniversite olduğunu söylemek istemedim. her fakülte gibi eksiklerimiz mevcut bu eksiklikleri kendi açımdan dile getirmeye çalıştım. Bu eksiklikler çok kaliteli hocalarla ders işlediğimiz gerçeğini,pdö oturumlarında profesörlerle herhangi bir konuyu tartışmanın verdiği zevki,arkadaşlarlarımında bahsettiği gibi güncel olayların senaryo şeklinde önümüze gelerek farklı bakış açısı ile bakmayı öğrettiği gerçeğini değiştiremez.yoksa hukuk fakülteleri karşılaştırmasına girmememiz gerektiğini düşünüyorum.zaten farkında iseniz ben sadece fakültemde kendi açımdan gördüğüm yanlışlıklardan bahsetmek istedim ve faydalarına girmedim.ve eminim her fakültenin bu şekilde aksayan yanları mevcuttur.
Old 19-08-2007, 16:24   #366
Av. Hülya Cengiz

sayın izzet özgenç gazi üniversitesinde ceza hukuku derslerine girmektedir!bilgilerinize...
ayrıca kaliteli hukukçu olmak insanın kişiliği ile olur ve bence başka okulları kötülemek de bir hukukçuya yakışan tavırlar değil özellikle de o üniversitenin öğretim kadrosu saygıyı hakeden insanlardan oluşuyorsa...gazi çok yeni bir üniversite olmasına rağmen son derece iyi bir eğitim kadrosuna sahip tabi ki hocalar ankara ve istanbul mezunu yeni okuldan da hoca çıkarmasını beklemek hukuka bir çırpıda yön vermesini beklemek hangi aklın ürünüdür anlamak zor yani aslında gaziyi ya da diğer yeni üniversiteleri kötüleyenler bence önce bu üniversitelerin öğretim üyelerinin kendi üniversitelerinden mezun olduklarını bilmeliler...araştırmadan fanatik bir tavırla yıllarını hukuka vermiş değerli insanlar yok sayılmamalı bence...
benim en yakın arkadaşım istanbul hukukta ve hiç bir zaman okul yarıştırmadık ki bu da daha 1. sınıf olmamıza rağmen hukukçu olmanın bilincini ve ağırlığını taşıdığımızı gösterir...sonuçta hakimin karşısında ama o köklü bir hukuk fakültesinden mezun değil davayı bana vermeliydiniz denilmeyeceğini biliyoruz...
saygılar!
Old 19-08-2007, 16:37   #367
öğ.dilek

selam arkadaşlar;ben de istanbul hukuktanım.önemli olanın okulun isminin olduğunu düşünmüyorum.önemli olan kişilik,hukukçu olmanın bilincinde olmaktır.insanlar tercih döneminde gitmek istedikleri okulların eğitim kadrolarını araştırırlar ve ona göre tercih yaparlar.tabi ki köklü bi okuluz bu yüzden bir çok ünlü hocanın okulumuzdan çıkması normal.ancak bu diğer okulların da başarılı öğrenciler öğretim elemenları çıkarmayacağı anlamına gelmez.herkese zaman vermek,araştırmak ve ondan sonra yorum yapmak gerekir.bi okulu yüceltirken diğerini kötülemek hukukçuya hakkaniyete yakışmaz.kişinin adalet duygusunu öncelikle kendi içinde geliştirmesi gerekir bi hukukçu olabilmesi için.
Old 19-08-2007, 18:55   #368
Emre GENÇ

İstanbulda üst sınıflarda
okuyan hukukçu arkadaiların
yardımına iht,yacım var eğen
msn lerininizi verirseniz
çok mutlu olacağım.

Saygılar
Old 20-08-2007, 12:26   #369
duyguozoglu

merhababende bu senen yakındogu hukuk fakultesıne yerleştirildim.bır cok zorlukla karsılasacagımın farkındayım ama sabretmek ve azmetmek yetr dıye düşünüyorum...kukuk öğrencısı olmak bı ayrıcalıkdır dıye düşünüyorum....artık bende varım dıyebılıyorum.
Old 20-08-2007, 12:58   #370
irem k.

merhaba arkadaslar.yaklasik 5 gün önce istanbul üniversitesi hukuk fakültesini kazandigimi ögrendim ve çok mutlu oldum ancak aklimda soru isaretleri var,genel olarak internette arastirdigimda cok mutlu olanlarin yani sira nerden düstük buraya gibi bir tutum icerisinde olanlari da farkettim ve haliyle neden diye düsündüm.acaba buradaki i.ü.lilerden bilgi alabilir miyim ?
Old 20-08-2007, 13:50   #371
berfu bagdu

Merhaba,
Gec katildim ama bende Londra da London Metropolitan Universitesinde uluslararasi hukuk bolumu 1.sinif ogrencisiyim. Cok guzel cok memnunum tek kotu yani bazen ingilizcede kendimi ifade ederken zorlaniyorum onun disinda hersey guzel gidiyor..
Old 20-08-2007, 15:41   #372
derya_333

emre ben de aynı şekilde ankara yı istiyordum ve ilk anda hayal kırıklığı oldu bende de. ama söylenenleri okuduktan sonra şimdi içim rahat. umarım her şey yolunda gider...
Old 20-08-2007, 17:09   #373
aYSeNuR aKiNCi

gazi üniversitesinin köklü olmadığı için eğitiminin diğer iki üniveresiteden daha aşağıda olduğunu düşünen arkadaşın öncelikle bir hukukcunun sahip olması gereken objektiflikten çok uzak olduğunu düşünmekteyim...Nasıl oluyorda bu okulun eğitimini bilmeden,akademik kasrosuna bakmadan böylesine yorum yapabiliyor.Evet öss hukuk tecrübesini ya da iyi hukukçuluğu ölçmüyor yalnızca bilgi seviyesini ve zekayı ölçüyor.unutulmamalıdır ki sadece akademisyenler değil(ki burada gazi hukukun saygıdeğer akademisyenlerine sözüm olamaz)zeki ve anlama düzeyi yüksek öğrenciler de eğitimde seviyeyi yükseltir.Henüz 15 yıllık bi okul olmamıza rağmen sağladığımız başarı da bunun bir göstergesidir.Gazi hukuk kimliğime yakışır bir şekilde burada sadece size gazi hukuk fakültesinin çok iyi bir eğitime sahip olduğunu gelirseniz asla pişman olmayacağınızı söylemek isterim...Bize düşen başka fakülteleri kötülemek ya da aşağılamak değil objektif olarak kendi fakültemiz hakkında insanları doğru bilgilendirmektir.Bir gazi hukukluya da yakışan da budur.

saygılarımla
Old 20-08-2007, 19:37   #374
erkanaga

Varsayılan erkan_kantekin@hotmail.com

Bu benim msn adresim. İst. hukuk 2.sınıfa geçtim okul hakkında bilgi almak isteyen(Emre Genç ve diğer yeni arkadaşlar) bana burdan ulaşabilirsiniz.
Old 20-08-2007, 21:35   #375
Beşir Özbek

Herkese Merhaba!
Ben Marmara Hukuk 4.sınıf öğrencisiyim. Bu topluluğa katılalı çok olmadı. Ama gördüğüm kadarıyla gün geçtikçe hukuk fakültesi öğrencilerinin sayısı artıyor. Avukatlar ve hukukçular yanında öğrenciler ve hukukla ilgilenenlerede bu forumun kapısının açık olması çok güzel bence. Buradaki paylaşımları düşünce alışverişlerini bulmak kolay değil. Buda internetin güzel taraflarından işte. Bu forumu duyalı 2 hafta olmadı ama ben burada okuduklarımla pekçok konuda fikir sahibi oldum. Ayrıca burada düşüncelerini dile getiren öğrenci arkadaşlarımızında hiçte küçümsenmeyecek önemli tespitleri olduğunu farkettim. Buda gösteriyorki Türk gençliği, geleceğin hukukçuları birtakım insanların ileri sürdüğü gibi boş değil. Öğrenciler olarak paylaşımlarımızı artırabiliriz. Bu konuda tavsiyeleri olan arkadaşlarda varsa paylaşırlarsa güzel olur. Ben şimdiden hepinizle tanıştığıma çok memnun oldum.
Hiç çekinmeden iyiki bende bu topluluktayım diyorum.
Saygılarımla.
Old 20-08-2007, 21:49   #376
hukukun-üstünlüğü

bir gazi hukukluya da yakışan budur diyerek eleştirdiğiniz konuma farkında olmadan kendinizi oturttunuz. ben hiçbir fakülteyi küçümseme amaçlı yazmadım zaten böyle birşey haddim değil.ben sadece biraz saygı bekledim yorum yaparken en azından ankara ve istanbul hukukun köklü yapısına saygı duyulmalı belirtilmeli yoksa ben demedim ki en iyi eğitimi bu ikisi veriyor.ben ülkemdeki her hukuk fakültesinin kendi çapında çok iyi eğitim verdiğine inanan biriyim ve hepsine saygım sonsuz çünkü geleceğin gözde hukukçularını yetiştiriyorlar ki ülkemizin en çok da donanımlı hukukçuya ihtiyacı vardır.kaldı ki ortak paydamız hukukçuluktur.ama bir hukukçu olarak şunu söylemek isterim şimdi değil ama bir on yada yirmi sene sonra da genç hukuk fakültelerimiz köklü bir yapıya az yada çok sahip olacaklardır.yeter ki özgün düşünebilme ve özgün eğitim verebilme yapıları daim olsun gerisi gelir.tüm hukukçu arkadaşlarıma sonsuz saygı duyuyorum.haddim olmayarak üzücü ifadeler kullandıysam onlardan şahsım adına özür dilemeyi bir borç bilirim. adalete yönelmiş toplumsal yaşama düzeninin temsilcilerine selam ederim.
Old 20-08-2007, 23:33   #377
Seyda

Değerli öğrenci arkadaşlarımız;

'Hukuk Fakültesi Öğrencileri Hangi Üniversitedensiniz?' başlıklı bu konu altında sizlerden ricam, okuduğunuz üniversite dışındaki üniversiteleri, o üniversitede okuyan müstakbel meslektaşlarınızı eleştirmemeniz..Yoksa bu kimine göre haklı, kimine göre haksız olan eleştirilerin önüne geçemeyiz.Fakültenizin bağlı bulunduğu üniversitenin farklı olduğuna inanıyorsanız, hemen hemen her üniversiteyle ilgili ayrı bir başlığın olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Bu uyarıyı anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum

Bu konuya katkı yapan ve yapacak tüm üyelerimize teşekkür ediyorum..

Saygılarımla..
Old 21-08-2007, 10:32   #378
deborah

merhaba.senin içim iyi olmasını temenni edrim.yutdışında okumak nasıl.zorlukları,arrkadaş ortamı.
Old 22-08-2007, 13:36   #379
1906348

herkese merhaba ben bu sene istanbul hukuku kazandım aslında sonucumu ilk öğrendiğimde büyük hayal kırıklığı yasadım yeditepe ya da bilgiye burslu girmeyi umuyordum ama olmadı gerci suan halimden memnunum fakat okul hakkında pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim 25 eylülde yabancı dil sınavı varmış özellikle bu sınav hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum
Old 22-08-2007, 18:06   #380
Emre GENÇ

selam 1906348
bildiğim kadarıyla istanbul
hukukta hazırlık zorunluluğu
yok ama bu y.dil sınavı ne için
var bende merak ettim
bilgisi olan varsa sevirim.

Saygılar
Old 22-08-2007, 18:33   #381
irem k.

bu yabanci dil sinavi hakkinda benim de bilgim yoktu istanbulda hazirlik yok diye biliyordum nedir bu sinav peki ?
Old 22-08-2007, 21:39   #382
1906348

zaten hazırlık yok yani hazırlık istege baglı ama bu sınavı niye yaptıklarını bende bilmiyorum
Old 23-08-2007, 10:32   #383
spinoza

vakıf üni.lerinde hazırlık zaten mevcut ama yeni çıkan bir karar sanırım devlet üni.lerine de hazırlıgın konması
Old 23-08-2007, 12:38   #384
erkanaga

Sevgili Arkadaşlar;
İstanbul Üni. Hukuk Fakültesinde hazırlık sınıfı yoktur.Yalnızca okul açılmadan önce yabancı dil sınavı yaparlar eğer bu sınavdan geçerseniz ingilizce dersinden muaf olursunuz,geçemediğiniz takdirde haftada 2 saat ingilizce dersi görürsünüz.Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki sınav çok kolaydır çalışmanıza gerek yok.

Geçenlerde, sanırım bu forumda hukuk fakülteleri 5 yıl oldu diye bir haber okumuştum sanki ne oldu o durum bu senekileri etkilemiyor mu?
Old 25-08-2007, 11:56   #385
belamir

ben marmara üniversitesi hukuk fakültesini bu sene kazandım ve inanılmaz heyecanlıyım.bir an önce okul başlasın istiyorum.marmara hukuk'ta okuyan başka arkadaşlar var mı??
Old 25-08-2007, 12:59   #386
Seyda

Alıntı:
Yazan belamir
ben marmara üniversitesi hukuk fakültesini bu sene kazandım ve inanılmaz heyecanlıyım.bir an önce okul başlasın istiyorum.marmara hukuk'ta okuyan başka arkadaşlar var mı??

Sayın belamir, tebrikler ve başarılar..

Marmara Üniversitesi'nden öğrenciler ve mezunlar işte bu linkte :

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...846#post111846

Old 26-08-2007, 17:51   #387
nurdanay

belamir'cim aramıza hoşgeldin marmara hukuk 3. sınıf öğrencisiyim yardıma ihtyacın olursa burdaym...
Old 26-08-2007, 19:34   #388
av.özlem42

merhabalar ben de bu yıl selçuk hukuk kazandım selçukta hazırlık sınıfı varmı bilgisi olan varmı acaba?24 eylülde bir sınav var hazırlık zorunlu mu ve bu sınav niçin yapılıyor cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim
Old 26-08-2007, 21:50   #389
Emre GENÇ

Sevgili Özlem...
Anladığım kadarıyla o sınav
hazırlık atlamak için değil
1.sınıfta göreceğin ingilizce
dersinden muaf olman için...
Zaten devlet ünilerindeki
hukuk fakültelerinde
hazırlık zorunlu değil.

Saygılar
Old 28-08-2007, 21:52   #390
av.emregok

Alıntı:
Yazan av.tuğbabal
sayın özge binay
bende selçuk mezunuyum ve iyiki selçuk ünv.okumuşum diyorum.idare hukukuna gelince sanırım cemil hoca giriyordur.biraz geniş anlatır.biizm zamanımızda bahtiyar akyılmaz hoca vardı şimdi gazi de.inanılmaz zorlardı idarede ama fakülteyi 4 yılda bitiren biri olarak bunuda aşarsın diyorum.yeterki buna inan.

sanırım sınıf arkadaşımsın tubakatılıyorum sana.ama 5 yılda bitiren bir hukukcu olarak
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi