Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk öğrencisi olmak....

Yanıt
Old 01-10-2009, 22:09   #241
Av.Denizcan Sarıkaya

kitaplara tonca para harcamak demektir
Old 03-10-2009, 17:55   #242
hülya y.

Hukuk öğrencisi olmak "Okul bitince avukat mı olmalıyım aceba ama hakimlik de daha saygın ve prestijli bi meslek gibi peki yüksek lisans yapıp bi konuda uzmanlaşsam çok iyi bi avukat olamaz mıyım malum piyasada birçok avukat var aslında kamuda çalışmak en iyisi var ya rahat da hem..ama bu ülke için daha çok çalışmalıyız idealleri olan hukukçular gerek bu ülkeye neyse ya hele bi şu sınavı geçeyim önce" düşüncelerinin alıp başını yürümesidir =)
Old 06-10-2009, 20:37   #243
hukukkızı

ev kiran kadar parayı bir dönemlik kitaplara vermektir
Old 06-10-2009, 20:50   #244
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan hukukkızı
ev kiran kadar parayı bir dönemlik kitaplara vermektir
Sizin orada ev kiraları ne kadar?
Old 07-10-2009, 11:38   #245
üye31091

okuması zor ve bir o kadar da ciddi bir bölüm
Old 07-10-2009, 17:25   #246
hukukkızı

kişi başına düşen ev kirası diyeyim de doğru olsun

yine de 300tl az bir mıktar sayılmaz
Old 08-10-2009, 01:48   #247
üye25928

Ben buyum, bu olmak için yaratılmışım dememe sebep olan ayrıcalıklı toplumsal durum
Old 13-10-2009, 17:54   #248
BUSRA1907

Henüz 3 haftalık bir hukuk öğrencisiyim belki ama bu kısacık süre bile yetti hukuk öğrencisi olmanın nasıl bir şey olduğunu anlamama..."Daha başlarında böyleyse biz ne yapacağız,bitmez abi bu okul" demek...3 saat süren ve 102 sayfanın anlatıldığı Medeni Hukuk dersinden en az 10 sigara içene kadar kendine gelememek ve tek kelime bile edememek...Kimi zaman "Okuyacak başka bölüm mü kalmadı sanki hukuk senin neyine?" diye düşünsende kendi kendine, "Ben hukuk okuyorum" demenin ayrıcalığını yaşadıktan ve insanların yüz ifadesini gördükten sonra "Hayatımda ki en doğru seçimi yapmışım." diyebilmek..Aldığın ilk dersle birlikte farkında bile olmadan hayatını değiştirmek...O çok sevdiğin dizilerin sadece reklamlarını izlemekle yetinmek,sabahlara kadar msnde lak lak yapmaya facebookta takılmaya veda etmek,eskiden ayna karşısında saatlerini harcarken,makyaj yapmaya,saçını düzleştirmeye,oje sürmeye bile vakit bulamamak..Onun dışında herşeye "boş iş" gözüyle bakmak.."3 haftada ben böyle olduysam 4 sene sonra tımarhanelik olurum,ya ben bu hukuku bitiricem ya da o beni!" diye kara kara düşünmek demek hukuk öğrencisi olmak..
Old 16-10-2009, 00:03   #249
ümit7

Varsayılan .

kürsüde birisi var, bir şeyler anlatıyor
ne anlatıyor bu ya, dedirten
yoksa yanlış bir bölüme mi geldim, dedirten

serde gençlik varya hukuk düzenini ben kurtaracağım Adliyelerin don Kişot'u olacağım, dedirten

ilginç bir duygu
Old 17-10-2009, 15:27   #250
Cihan91

Henüz 3 haftasını tamamlamış biri için "zor, çok zor; baya zor" diyerek herşeyin başında olduğu gibi gözü korkmak, neyi nasıl yapacağım hesaplarına düşmek demek.
Old 19-10-2009, 22:40   #251
Nuri Alpak

Kim ne derse desin ilk senem belki hayatımda hukuk derslerini ilk defa görüyorum hukukçuların dediği gibi bu bölüme zor demiyeceğim insan inansın ve çalışsın yeter ki herşey gözünde kolaylaşıyor. Hukukçu diye hitap edilmek insana gurur veriyor.

Lakin şu var ki hani reklamlarda bir çocuk vardı ya " Çoooook çalışmam lazım çooook" diyen o çocugu şimdi daha iyi anlıyabiliyorum)
Old 20-10-2009, 14:37   #252
advocatus diaboli

şelçuk üniversitesi için kitap bulamamak demek. 3 haftadır sayın şahin akıncı'nın borçlar genel kitabını arıyorum, ancak kime gitsem baskıda diyor. dönem bitmeden edinirim umarım kitabı.
Old 20-10-2009, 17:29   #253
üye25928

Alıntı:
Yazan advocatus diaboli
şelçuk üniversitesi için kitap bulamamak demek. 3 haftadır sayın şahin akıncı'nın borçlar genel kitabını arıyorum, ancak kime gitsem baskıda diyor. dönem bitmeden edinirim umarım kitabı.
Türk Hukuk Tarihi de cabası.
Old 21-10-2009, 00:35   #254
BUSRA1907

Ve dersten kaytardığında vicdanının çok acayip bir şekilde sızlamasıymış hukuk öğrencisi olmak.Bugün anladım.
Old 21-10-2009, 16:12   #255
üye25928

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
Ve dersten kaytardığında vicdanının çok acayip bir şekilde sızlamasıymış hukuk öğrencisi olmak.Bugün anladım.

İlk senelerde böyle bir hissiyat kapılan sonraları derslere devam etmeyi gereksiz bulan öğrenci tipi.
Old 22-10-2009, 01:17   #256
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
İlk senelerde böyle bir hissiyat kapılan sonraları derslere devam etmeyi gereksiz bulan öğrenci tipi.
İçimdeki ses bazen bu dediğiniz gibi bir düşünceye kapıldığı için,yangına körükle gitmeyin derim ben.
Old 22-10-2009, 09:15   #257
üye25928

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
İçimdeki ses bazen bu dediğiniz gibi bir düşünceye kapıldığı için,yangına körükle gitmeyin derim ben.
İlk sene sizin gibi düşünüyor, derslere devam etmeyince vicdanım rahatsız oluyordu, galiba bu rahatsızlık bir hukuk öğrencisi için sadece 1. sınıfa mahsus.
Old 31-10-2009, 23:00   #258
yalcin3

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
galiba bu rahatsızlık bir hukuk öğrencisi için sadece 1. sınıfa mahsus.
Genelde bölümüne severek gelmiş her öğrencide oluyor o hukuk öğrencilerine mahsus değildir yani.
Old 01-11-2009, 01:01   #259
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Genelde bölümüne severek gelmiş her öğrencide oluyor o hukuk öğrencilerine mahsus değildir yani.

Bir kaç bölüm dışında diğerlerinde devam zorunluluğu var ama herkes hukuk öğrencisi değil ki bütün bir sene derse gitmesin ve devamsızlıktan kalmadan sınavlara girebilsin
Old 02-11-2009, 10:29   #260
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Bir kaç bölüm dışında diğerlerinde devam zorunluluğu var ama herkes hukuk öğrencisi değil ki bütün bir sene derse gitmesin ve devamsızlıktan kalmadan sınavlara girebilsin
Okulumun en çok sevdiğim yanı
Bizim okul aba altından sopa gösterir biraz. .'İstersen derse gelme,keyfin bilir' der ama 'adam gibi çalışmazsan affetmem' demeyi de ihmal etmez...
seviyorum okulumu
Old 11-11-2009, 22:11   #261
Av.Burhan Akcan

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Okulumun en çok sevdiğim yanı
Bizim okul aba altından sopa gösterir biraz. .'İstersen derse gelme,keyfin bilir' der ama 'adam gibi çalışmazsan affetmem' demeyi de ihmal etmez...
seviyorum okulumu
hukuk öğrencisi olmak bir yandan zevkli bir yandan da sıkıcı olabilmektedir. türkiye şartları gözönüne alındıgında üniversite öğrencisinin geçimini sağlayabilmesi özellikle de büyük şehirlerde okuyabilmesi cidden zor ve masraflı. ancak kütüphanelerden bu kaynaklara ulaşılabiliyor. denizcan bey sizle aynı fakültedeymişim sizinle tanışmak isterim en yakın zamanda. cidden dediğiniz gibi hocalar aba altından sopa gösteriyorlar.
Old 12-11-2009, 16:46   #262
Mehmet Şükrü

...Geldiğine pişman olmak demektir...

şimdilik öyle.1.sınıf öğrencisi olarak düşüncem...
Old 12-11-2009, 21:09   #263
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan akcanb
hukuk öğrencisi olmak bir yandan zevkli bir yandan da sıkıcı olabilmektedir. türkiye şartları gözönüne alındıgında üniversite öğrencisinin geçimini sağlayabilmesi özellikle de büyük şehirlerde okuyabilmesi cidden zor ve masraflı. ancak kütüphanelerden bu kaynaklara ulaşılabiliyor. denizcan bey sizle aynı fakültedeymişim sizinle tanışmak isterim en yakın zamanda. cidden dediğiniz gibi hocalar aba altından sopa gösteriyorlar.
Galiba aynı sınıftayız.Sizi görmüşlüğüm var.Yarın tanışırız
saygılar
Old 12-11-2009, 23:20   #264
üye25928

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Galiba aynı sınıftayız.Sizi görmüşlüğüm var.Yarın tanışırız
saygılar
Yok ki şöyle bi' sınıf arkadaşımız yarın tanışsak. Neyse o zaman Denizcan Bey Ankara'ya geldiğimde tanışalım, sizi ths-den görmüşlüğüm var
Old 13-11-2009, 10:15   #265
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Yok ki şöyle bi' sınıf arkadaşımız yarın tanışsak. Neyse o zaman Denizcan Bey Ankara'ya geldiğimde tanışalım, sizi ths-den görmüşlüğüm var
Memnuniyetle.Siz gelin yeter ki.Hem tanışırız hem THS büyüklerini ziyarete gideriz
Old 15-11-2009, 18:29   #266
nrbnygz

16-20 Kasım vize haftası gelip çatmışken,bütün arkadaşların yanlış bölüme geldik,anayasayı okuyorum okuyorum aklımda kalmıyor,banko bir dersim kalacak,3.sınıf çok zormuş acaba oraya kadar gelebilecek miyiz gelsekte geçemeyiz heralde gibi karamsarlıklarının ışığında yarın sabahki hukuka giriş sınavına halen çalışmamış olmak... Ama hukuk fakültesinde okuyorum dediğinde insanların yüzündeki saygıyı görebilmekte ayrı bir zevk,,
Old 19-11-2009, 23:59   #267
beatrice

Hukuk 1deydim,dersler ne zor yeni terimler liseden değişik bilgiler..Hukuk 2deydim, 1.sınıf ne kadar kolaymış oysa dedim..Hukuk 3deyim ölüyorum sanırım dersler fazla konular fazla çalış çalış bitmiyor asosyal oldum çıktım: )
Old 22-11-2009, 21:13   #269
üye25928

Alıntı:
Yazan nrbnygz
medeninin 5 kredilik bunalımındayım ;(
Binlerce hukuk öğrencisiyle şu an aynı durumda olduğunuzu temin edebilirim.
Old 19-12-2009, 14:10   #270
yalcin3

Sınavların başladığında bütün hayatın bitmiş ve elinden alınmış,özgürlüğün kısıtlanmış gibi hissetmek,ders çalışırken sık sık "Ay yeter fenalık geldi aaaaaaaa" diye bağırma isteğinin uyanmasıymış.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi