Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bilgi talebi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-08-2013, 10:24   #1
Konuk

Varsayılan bilgi talebi

merebalar eşimle yaklaşık 4 senelik evliyiz 2 tane çoçuğum var biri erkek 3 yaşında biri kız 2 yaşında kalp ameliyatı oldu.şuan durumu iyi.eşim yaklaşık 2 senedir bana karşı çok ilgisiz.sinirli bazen sinirlenince bana herşeyi söylüor.kendisi beyaz eşya ve mobilya bayisi.bu sefer yine bana bağırdı çağırdı güzsüz buldu babamın evine bırakıp çocuklarımı aldı gitti.beni tek başıma bıraktı.ben hukuken ne yapabibirlim.eşimin kendi mobilya mağazası var ama babasının üstüne dükkanı resmiyette.ben çocuklarımı almak istiorum.ama ben çalışmıorum.babamın evindeyim.siğortalı bir işe girip çocuklarımı alabilirmiyim.eşim zengin olduğundan mahkeme bana çocuklarımı vermez mi işe girsem çocuklarımı alabilirmiyim.ikiside çok küçük.bana yardım edinnbu konuyu araştırın nolur size yalvarıorum.benim babamın durumuda iyi.mahkeme böyle şeyleriz bilmeyiz biz.eşim beni yarı yolda bıraktı.tek isteğim çocuklarım.nolur bu konuyu bilenlere sorun bana bilgi verin size yalvarıorum.çok ama çok teşekkürler
Old 16-08-2013, 20:13   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Aile Mahkemesine başvurarak,

Eşinizin kusurlu eylemleri nedeni ile ayrı yaşadığınızı, gelirinizin olmadığını ve çocukların baba tarafından alıkonduğu açıklanarak:

1-Çocukların velayetlerinin tedbiren size verilmesini,

2-Size ve çocuklara tedbir nafakası tayin edilmesini,

3-Eşinizin mevcut ve muhtemel şiddetinin önlenmesi için koruma kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

Hatırlatalım ki çocukların velayetlerinin parası olana verilmesi diye bir uygulama ve kural yoktur.Çocukların yaşları anne bakımını gerektirmektedir.

Davanızı ister boşanma davası içinde veya hiç boşanma davası açmaksızın bağımsız tedbir davası olarak sürdürebilirsiniz.

Bir avukattan yardım almanız zaman ve emek kaybını önleyecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi