Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hangi Müzik Türlerini Dinliyorsunuz?
Türkçe Pop 294 43,62%
Yabancı Pop 140 20,77%
Türk Halk Müziği 302 44,81%
Türk Sanat Müziği 244 36,20%
Rock, Hard Rock, Punk, Heavy Metal 195 28,93%
Garage, hip-hop, house, dance, trance, rnb 46 6,82%
Blues, Caz 108 16,02%
Klasik Müzik 177 26,26%
Arabesk/Fantazi 61 9,05%
Diğer 59 8,75%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 674. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 100)

Hukukçular Hangi Tür Müzikleri Dinliyor?

Yanıt
Old 16-08-2006, 11:16   #31
Av.Ali Alagöz

müzik ruhungıdasıdır diye bilinir.gerçekten türk sanat müziği ve klasik müzik insanın ruhunu dinlendiriyor bence.
Old 16-08-2006, 11:43   #32
Salome

özümüz türk halk müziği deyip rockmış metalmiş bunları boşverin gibi bir yaklaşımla olaya bakmak yanlış. Çünkü bir sonraki mesajınızda belirttiğiniz gibi önemli olan kulağa hoş geleni dinlemek ben halk müziği de dinlerim ama rock müzik de dinlerim,birini dinlemem diğerine engel teşkil etmez, önemli olan dinlerken ne hissetiğindir.'müziksiz hayat bir hatadır' friedrich wilhelm nietzsche. ve ona sınırlar çizmekde hatadır ama tabi bu kalitesiz saçma sapan sözleri olan müzikleri dinleyelim demek değil bkz:ismail yk bu örnek çok uzar aklıma en kötü ihtimal geldi
Old 16-08-2006, 14:53   #33
gulac_a

Varsayılan ...

müzik bir zevktir ve herhangi bir tarzın sempatizanlarının çok veya az olması pek önemli değil,sorgulanmaması da gerekir...ayrıca hukukçuların uçuk diye tabir edebileceğimiz (rock vb..) tarzları da dinlemesi çok normaldir,sonuçta meslek ayrı kavram hobi ayrı...
sevgi ve saygılarımla...
Old 16-08-2006, 18:09   #34
Staj.Av.Selçuk

bence sadece hukuçuların değil bütün toplumun öz kültüre sahip çıkması gerekir!!!!!!
Old 16-08-2006, 20:49   #35
massall

ahh türkülerr
türkülerimizz..
ana sütü gibi candan
ana sütü gibi temizz..
Old 17-08-2006, 15:46   #36
Siderta

canımı sıkan bir şey var burada..Türk müziğinin batıda en kabul gören kategorisi olan 'Musıki'nin seçenekler arasında yer almaması aslında daha anket yapılmadan eğilimlerimiz hakkında ipuçları veriyor.dyebilirsinizki seçenekleri admin hazırladı biz sadece seçim yapıyoruz,dolayısıyla bu adminin müzik algısını ortaya koyar.evet tam bir hukukçuya yaraşır bir savunma! lakin bu eksiklği farkedip şuan verdiğim tepkiyi neden vermedin?
Old 17-08-2006, 16:19   #37
Admin

Alıntı:
Yazan Siderta
canımı sıkan bir şey var burada..Türk müziğinin batıda en kabul gören kategorisi olan 'Musıki'nin seçenekler arasında yer almaması aslında daha anket yapılmadan eğilimlerimiz hakkında ipuçları veriyor.dyebilirsinizki seçenekleri admin hazırladı biz sadece seçim yapıyoruz,dolayısıyla bu adminin müzik algısını ortaya koyar.evet tam bir hukukçuya yaraşır bir savunma! lakin bu eksiklği farkedip şuan verdiğim tepkiyi neden vermedin?
Canınızı sıkmayın, bu anketi de o kadar ciddiye almayın. Netice kendi aramızda siteye aktif katılımı arttırmak adına küçük bir anket düzenliyoruz, işi anket düzenleyen hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunmaya kadar götürmeye gerek yok. Müzik kültürümün 80'lerde kaldığını yukarıda itiraf etmiştim, dolayısıyla seçeneklerim pek isabetli olmayabilir ancak burada katılımcılar bulamadığı seçenekler için "diğer" seçeneğini de işaretleyebilir ve bu seçeneğin işaretlenme oranına bakarsak, anketten o niye yok, bu niye yok diye şikayetten eden arkadaşların şikayetlerinin pek de haklı olmadığını görünüyor.

Bu arada, anket açmak site yöneticisine mahsus bir özellike değil, çok şikayetler eden arkadaşlar kendi alternatif anketlerini de açıp, istedikleri müzik türlerini seçenekler arasına koyabilirler. Hatta bunu yapınız ki, biraz da ben sizi açtığınız konulara gelip ondan bundan şikayet edeyim..
Old 17-08-2006, 16:33   #38
Siderta

sevgili admin,
söylediğimden bu söyledikleriniz çıkmazdı..ne çıkardı biliyormusunuz? haklısınız, bir kategori daha eklemem 10 sn.mi alır, eleştri için müteşşekkirim..
resleksleriniz ve egonuzla değil sağduyunuzla cevap yazmaya gayret edin!
yinede teşekkürler..
Old 17-08-2006, 16:36   #39
Huzeyfe

Mutsuz "Türk Sanat Müziği"

"Türk Sanat Müziği" ifadesi neden diğerlerinden farklı olarak italik.
bunun kavgasını yapmayı düşünmüyorum. sadece dikkat çekmek istiyorum...
Old 17-08-2006, 16:40   #40
Salome

Sevgili admin yalnızca bir etkinlik yapmak istedi. Bence bu konunun bu kadar ağır bir şekilde eleştirlmemesi gerekir,zaten böyle eğlenceli bir konudan bu kadar tartışma konusu çıkmasıda ilginç. Bu anket sonucunda birileri gelip bizi tebrik etmeyecek ya da şu ve ya bu müziğe olan ilgi artmayacak.Eğer sevmediyseniz anketi oy vermeyin.
Old 17-08-2006, 16:47   #41
Admin

Alıntı:
Yazan Ömer ÜNLÜ
"Türk Sanat Müziği" ifadesi neden diğerlerinden farklı olarak italik.
bunun kavgasını yapmayı düşünmüyorum. sadece dikkat çekmek istiyorum...
Anketteki hiçbir seçenek orjinalinde italik değil. Bazı seçenekleri italik görüyorsanız bu ankette sizin o seçeneği seçtiğinizi gösterir. (Böylece oyunuzu da öğrendik)
Old 17-08-2006, 16:48   #42
Siderta

ilginç olan şu ki: eleştri kültüründen ne kadarda uzağız! siz ağır eleştri görmemişsiniz, bence sorun elştrinin varlığında değil yapmış olduğum eleştrinin bilinçaltında harekete geçtiği kodlardır, bu kodları konuşmak içinse burası çokda uygun bir yer değil..
Old 17-08-2006, 16:50   #43
Siderta

son olarak bir iltifatıda hor görmemek gerekir, 'türkiyede bu denli iyi bir site maalesef yok! admin ve ekibi bir kaç eleştri ile zarar görmeyecek kadar güzel bir iş çıkarıyorlar..
Old 18-08-2006, 06:38   #44
Av. Can DOĞANEL

Varsayılan Bilinç altındaki kodlar

Sitede yeni sayılırım. Ancak geçmiş anketleri şöyle bir inceledim de çok ilgi görenleri olmuş ama hiçbirinde bu kadar patırtı çıkmamış. Sn. Siderta bilinç altında harekete geçen kodlardan bahsetmiş. Bu bizim yetiştirilme tarzımızın bir sonucu herhalde. Çocuklukta başlarız daha "Benim babam herkesin babasını döver", "En hızlı benim arabam(oyuncak), en güzel benim bebeğim, sonra biraz büyürüz, en yakışıklı en popüler, en sportmen bizizdir. Takım tutarız her sene ne pahasına olursa olsun şampiyon olmasını isteriz. Maçına gider küfür ederiz. Hatta takımımızın oyuncusu gol kaçırır ona daha ağırını ederiz. Çocuğumuz olur okula başlar ilk okumayı o söksün, sınavlarda en yüksek puanları o alsın isteriz. Beceremezse ona da basarız kalayı "Bu çocuk adam olmaz." deriz. Müzik dinleriz dinlediğimiz türün en baskın, en güzel en tartışmasız tür olmasını isteriz. Diğer türleri dinlemek kalitesizlik, zevksizliktir. Konu alt tarafı müzik zevkidir onda bile kamplaşır fanatikleşiriz. Hele bizim zevkimizin "diğer" gibi ne olduğu belirsiz bir seçenekte yer almasına hiç tahammül edemeyiz. Evet bu anket bazı bilinç altı kodları harekete geçirmiş ama bu eleştiriye hoşgörüsüzlükten ziyade işte bu bakış açımız. Kendi zevkimizin öne geçmesi ihtirası defalarca dönüp dönüp acaba benim oy verdiğim türün karşısındaki çubuk biraz daha uzadı mı şeklindeki fanatikçe merak? Hayata tutunmak için "en" olmanın tek şans olduğu bir ortamda bu kodların harekete geçmesi gayet doğal belki de...

Sayın Admin! aman ha sakın ola ki "kim şampiyon olur?" türünden bir anket açayım demeyin. Onda kesin kan çıkar herhalde sonra söylemedi demeyin.
Old 18-08-2006, 09:47   #45
hilal ozan

türk sanat müziği kadar insan ruhunu başka hangi müzik rahatlatabilirki...
Old 18-08-2006, 09:49   #46
hilal ozan

çok özürdiliyorum anketle ilgili olan yorumumu yanlışlıkla başka bir konu hakkındaki bölüme yazmışım kusuruma bakmayın
Old 18-08-2006, 10:54   #47
Siderta

Sn.Kızılderili,
Amerikanın soykırımcı tabiatının sembolleri arasında yer lana kızıl derililerden birini avatar seçişindeki bilinçaltı kodunla ilgili açıklama yapmak istemem çünkü en az bunun kadar doğaldır eleştrilerim..Müthiş bir alaka kurduğumunun farkındayım, bu alakanın basitliğini yazından yola çıkarak örenk aldım.Gerekçesiz düşünmeme uğruna!
Old 18-08-2006, 13:26   #48
macallan

Varsayılan Thrash

Kendimi bildim bileli Thrash dinlerim Megadeth,Metallica(Eski Albümleri),Overkill,Testament,Anthrax ve diğer grupları şimdi Metallica'nın bir şarkı sözünü yazıyorum(copy/paste )

İngilizce Bilen Arkadaşlar Sözlere Dikkat Ayrıca Altına Türkçesinide Koydum

...And Justice For All

Halls of Justice Painted Green
Money Talking
Power Wolves Beset Your Door
Hear Them Stalking
Soon You'll Please Their Appetite
They Devour
Hammer of Justice Crushes You
Overpower

The Ultimate in Vanity
Exploiting Their Supremacy
I Can't Believe the Things You Say
I Can't Believe
I Can't Believe the Price You Pay
Nothing Can Save You

Justice Is Lost
Justice Is Raped
Justice Is Gone
Pulling Your Strings
Justice Is Done
Seeking No Truth
Winning Is All
Find it So Grim
So True
So Real

Apathy Their Stepping Stone
So Unfeeling
Hidden Deep Animosity
So Deceiving
Through Your Eyes Their Light Burns
Hoping to Find
Inquisition Sinking You
With Prying Minds

The Ultimate in Vanity
I Can't Believe
I Can't Believe the Price You Pay
Nothing Can Save You

Justice Is Lost
Justice Is Raped
Justice Is Gone
Pulling Your Strings
Justice Is Done
Seeking No Truth
Winning Is All
Find it So Grim
So True
So Real

Lady Justice Has Been Raped
Truth Assassin
Rolls of Red Tape Seal Your Lips
Now You're Done in
Their Money Tips Her Scales Again
Make Your Deal
Just What Is Truth? I Cannot Tell
Cannot Feel

The Ultimate in Vanity
I Can't Believe
I Can't Believe the Price We Pay
Nothing Can Save You

Justice Is Lost
Justice Is Raped
Justice Is Gone
Pulling Your Strings
Justice Is Done
Seeking No Truth
Winning Is All
Find it So Grim
So True
So Real
Seeking No Truth
Winning Is All
Find it So Grim
So True
So Real

Adaletin koridorları yeşile boyalı
İçeride para konuşuyor
Güç kurtları kapında bekleşiyor
Takip edişlerini işitiyorsun
Çok yakında doyuracaksın onların karnını
Yiyip yutuyorlar
Adaletin tokmağı eziyor seni
Gücünü aşıyor

Kibirde yok üstlerine
Hakimiyetlerini kötüye kullanıyorlar
İnanamıyorum söylediğin şeylere
İnanamıyorum
İnanamıyorum ödediğin bedele
Hiçbir şey kurtaramaz seni

Adalet yitti
Adalete tecavüz edildi
Adalet gitti
Çektiklerinde ipini
Adalet yerini buluyor
Gerçek aranmıyor
Her şey kazanmaktan ibaret
Bunu çok katı buluyorum
Çok doğru
Çok gerçek

Duygusuzluk basamak taşlarıdır onların
Öylesine hissizler ki
İçlerinde düşmanlık gizli
Öylesine aldatıcılar
Gözlerini yakıp geçer ışıkları
Bulmayı umarak
Seni yerin dibine batıran soruşturmayı
Her şeye burnunu sokan zihinleriyle

Kibirde yok üstlerine
İnanamıyorum
Hiçbir şey kurtaramaz seni

Adalet yitti
Adalete tecavüz edildi
Adalet gitti
Çektiklerinde ipini
Adalet yerini buluyor
Gerçek aranmıyor

Bunu çok katı buluyorum
Çok doğru
Çok gerçek

Adalet hanımefendinin ırzına geçilmiş
Gerçeğin katili
Makaralarca kırmızı şerit dudakları mühürlüyor
Şimdi işin bitti
Paraları bir kez daha terazinin dengesini belirliyor
Anlaşmanı yap
Nedir gerçek?Bilmiyorum
Hissedemiyorum

Kibirde yok üstlerine
İnanamıyorum
Hiçbir şey kurtaramaz bizi

Adalet yitti
Adalete tecavüz edildi
Adalet gitti
Çektiklerinde ipini
Adalet yerini buluyor
Gerçek aranmıyor
Bunu çok katı buluyorum
Çok doğru
Çok gerçek

Gerçek aranmıyor
Bunu çok katı buluyorum
Çok doğru
Çok gerçek

Old 18-08-2006, 22:11   #49
Av.Güçlü KERVAN

Ben kendi hesabıma TSM İn lider olmasını canı gönülden dilerim.Ancak müzik evrenseldir diyen arkadaşlara katıldığımı belirtirim.Cünkü ben TSM i ancak askşamları dinlerim(Nedeni belki de dinlenme , işten uzaklaşma olabilir).

Büroda çalışırken Klasik müzik veya hırslanmak bişeyleri kopartabilmek için heavy metal , rock müzik de dinlediğim de olmuştur. Ne tür müzik dinlerseniz dinleyin rahatlayabiliyorsanız sorun yok demektir.
Old 18-08-2006, 22:13   #50
oguzhand0

diğerlerine kötü demiorum tabiiki de

ama tercihim rock ve metal dir...

cradle of filth falan fişman...
Old 19-08-2006, 21:05   #51
Staj.Av.Selçuk

müzik evrenseldir ama önce kendi kültürümüze sahip çıkmamız gerekir.türk halk müziği ve türk sanat müziği kendi öz müziğimizdir.öncelikle bu müzikleri kendi potamızda eritmeli daha sonra diğer kültürlerin müziğini dinlemeliyiz yoksa kültürel yozlaşma sorunuyla karşılaşırız.şu anda gençliğimizin en büyük kusuru bu. gençlik dede efendiyi,ıtrı yi yada halk ozanlarımızı bilmiyor.bu kişilere sahip çıkmalıyız.neden butun dunya bizim müziğimizi dinlemesin.!!!!!!her konuda büyük bi yozlaşma yaşıyoruz müzik de buna dahil buna engel olmamız gerekir.özellikle biz genç hukukçulara daha fazla iş düşüyor....
:::)))))))
Old 19-08-2006, 23:30   #52
oguzhand0

şu an bir müzik markete gittiğin zaman nerede ıtri yada dede efendi bulacaksın

lütfen realist olalım sayın piam77

bahsettiğiniz ded efendi önceki yüzyılın müzikleridir ve emin olun ki r&b ve rock ın yükseldiği dünya müzik piyasasında yeterli altyapıya sahip değilllerdir
Old 20-08-2006, 11:01   #53
hulya_h

Alıntı:
Yazan oguzhand0
Vallahi ben bilmem Murathan Mungan falan.Dinlemem de.

Ben rock müzik hastasıyımdır. Duman,Kurban,Panik,Pentagram,Korn,Rammstein,Barış Manço,Cem Karaca,Cradle of Filth,Direct....

Yazsam daha çok çıkar ama benim müzik açısından ilgi alanım bunlardır...

YAA GERCEKTEN TAM BİR ROCKER MISSIN ARKADASIM(!)
Old 21-08-2006, 14:09   #55
*sinequanon*

Genel tercihim halk müziği dinlemekten yana değil ama yine de severim ve ara sıra dinlerim.Yalnız bir noktaya takıldım.Sevgili arkadaşlar halk müziği dinlememenin yozlaşmayla,özünden uzaklaşmayla ne gibi bir alakası var yahu.Müzik evrenseldir.Herkes kulağına hoş gelen,kendi duygularının notaya dökülmüş hali olarak gördüğü müziği dinlemekte serbesttir.Genel olarak r&b,pop,rock dinlesem de o anki ruh halime göre Vivaldi,Schubert,Chopin,Zara,Yavuz Bingöl,Edip Akbayram da dinlerim ben şahsen.Müzik ruhun gıdası ve ne dinlediğin tamamen o an neye aç olduğunla alakalı.
Old 21-08-2006, 14:44   #56
üye9283

Şu an Türk Halk Müziği başı çekiyo, hakkıdır da...İnsanı dinlendirici,rahatlatıcı özelliği var bence,hem halk müziği bizim özümüz zaten
Old 21-08-2006, 14:50   #57
üye9283

Ayrıca bu diğer müzik türü derken kastadilen nedir acaba? Tasavvuf müziği falan varsa bu diğer türlerin içinde,isminin açıkça zikredildiğini görmek isterdim doğrusu...
Old 21-08-2006, 15:39   #58
av.yıldıray

Merhaba,
Hiç aranızda Duke Elligton, Billie Holiday (müthiş ses), Lois Armstrong, Ray Charles, Nat King Cole, Diane Krall, James Brawn yada Lava, Çığ dinleyen yok mu?
Old 21-08-2006, 17:09   #59
nfb

Türk Halk Müziği favorimdir çünkü o "ben"im,
Türk Sanat müziği favorimdir çünkü o da "ben"im
Klasik Batı Müziği favorimdir huzur bulurum,
Türkçe Pop ve Yabancı Pop 1990 dan sonra benim için hakkın rahmetine kavuşmuştur, öncekiler favorimdir (istisnalar hariç)
Arabeks-fentezi müzik benden uzak dursundur,Müslüm Gürses Kibariye ve Mine Koşan hariç (bunlarda Allah vergisi bir gırtlak ve yetenek vardır)
Rock müziğin eskileri hala altın gibidir.
Hard Rock,Punk,Heavy Metal, Hip-Hop vs. benim için çekilmezdir.

Jazz dediniz mi orada işte dururum,bence müzik budur.
Old 21-08-2006, 19:41   #60
Staj.Av.Selçuk

sevgili oğuzhan müzik marketlerde dede efendiyi bulamamamız kendi kültürümüze nekadar sahip çıktığımızın göstergesidir!!!sadece turk müziği dinlensın demiyorum bu coğrafyanın kültürünün bilinmemesinden bahsediyorum.kendi çoğrafyamıza nekadar yabancı olduğumuzdan bahsediyorum.yani önce can sonra canan yada can ile canan beraber olsun diiyorum şuan ki gençliğin gerek dinlediği müzik gerekse konuştuğu dil olsun bizden çok uzak. bi amerikan bi ingiliz gibi.aslında bunlar planlanmıs şeyler. birileri tarafından yok edilmek istenen bişeyler var.dil,kültür,bağlılık,vatan sevgisi...bunlara engel olmamız gereklı müzik sadece okyanusda damla!!!!! bu konuda oktay sinanoğlu'nun kitaplarını okumanızı tavsiye ederim emin olun sizde bana hak vereceksiiniz.......
:::::))))))
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi