Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Anlaşmalı boşanmadan sonra dava açmak istiyorum.

Konuyu Kilitleyin
Old 17-04-2011, 14:17   #1
Konuk

Önemli Anlaşmalı boşanmadan sonra dava açmak istiyorum.

Yarın ikinci kez açılmış olan anlaşmalı boşanma durşmam olacak.Eşim nafaka ve tazminat ödemeyi kabul etmiyor,gerekçesi (ilk eşiyle aralarında yarı yarıya hak sahibi oldukları ev sorunu var,kararda nafaka ödeneceğini görürse ilk eşi imza vermezmiş,sözüne güvenmemi istiyor fakat güvenmyorum.Çekişmeli boşanmyada(maddi manevi) gücüm yok asılsız iddialarda ve iftirada bulunarak bir dilekçe doldurmuş,bu iddialarına karşı tanığımda yok(yani ablaları var ama ondan korktukları için yapamayız dediler)Yarınki duruşmada nasıl yaparsam biryıl içinde dava açabilirim?NOT;İlk dava benim feregatimle red olmuştu,şimdi davalı durumundayım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Old 18-04-2011, 10:10   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Anlaşmalı boşanmanın koşullarında anlaşamıyorsanız, davanız çekişmeli olarak devam edecektir.

Anlaşmalı boşanmada nafaka ve tazminat haklarını saklı tuttuğunuza ilişkin de anlaşma yapabilirsiniz.

Nafaka ve tazminatın,talep edenin kusursuz veya az kusurlu olması durumunda tayin edildiğini,her durumda kusur araştırmasının yapılması gerektiğini,dolayısı ile ilerde nafaka ve tazminat için de çekişmeli bir dava yürütmek zorunda kalcağınızı belirtmekte yarar bulunmaktadır.İlerde açılacak nafaka va tazminat davasına kusur incelemesi yapılmamış bir boşanma kararı ile başlamak durumundasınız.

Gerek anlaşmalı gerekse ileride açılacak çekişmeli davalarda bir avukatla birlikte hareket etmeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03524494 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.