Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Acil Telefon Dinlemeleri Hk.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-09-2014, 08:23   #1
Konuk

Varsayılan Acil Telefon Dinlemeleri Hk.

Selamlar.

Eşimin son 1-2 aydır fatura dökümünden benden ayrı yalnız kaldığı vakitlerde veya ortamlarda hep aynı numarayı aradığını gördüm.Bu numaranın sahibinin bayan olduğunu biliyorum, bundan eminim.

Ancak konuşmaların içeriğinden şüpheliyim eğer absurb konusmalar varsa bosanmayı düşünüyorum, ancak günde 3-4 kez hep aramış ve konusulmuş konusma detayından fark ettim bunu.

Savcılığa gitsem geçmiş dönem 1-2 aylık dinlemeleri çıkarttırabilir miyim ya da nasıl bir yol izlemem gerekir? Ne olur yardım edin zor durumdayım...

Teşekkürler.
Old 18-09-2014, 15:52   #2
Av.Tuğba Elmas

Sayın Konuk,
Cumhuriyet Savcılığı belli suçların işlenmesine ilişkin ciddi bir şüphe oluşmadığı sürece kişilerin telefon konuşmalarını ve mesajlaşmalarını dinleyemez ve takip edemez. Eşinizin, tarafınızı aldattığına dair telefonunun dinlenmesi ya da takibinin yapılması hukuken mümkün değildir. Eşinizden boşanmayı düşünüyor iseniz, hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki yardım almanızı tavsiye ederim. Saygılarımla ...
Old 18-09-2014, 15:57   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Boşanma davası açmadan kocanızın telefon dökümlerini elde etme imkanınız yoktur.

Boşanma davası açılması halinde, Aile Mahkemesi sadakatsiz ve güven sarsıcı davranışlar iddiası var ise, ancak bu halde ilgili GSM şirketinden eşiniz üzerine kayıtlı telefonun görüşme dökümlerini isteyebilir.

Ve gelen bu dökümlerde konuşma içeriklerini, neler konuşulduğunu göremezsiniz. Sadece görüşülen telefon numarası, konuşma zamanı ve konuşma süreleri bilirtilir. Normalden fazla haklı sebepsiz aramalar, arama zamanlarının uygun olmaması ve sıklığı vs.. güven sarsıcı tutum ve davranışlara delil oluşturacaktır.

Bu ve tüm iddialarınızı tanık beyanları, yazılı ve her tür delillerle ispat etme hakkınız vardır.

Adımlarınızı DOĞRUDAN danışacağınız bir avukat desteği ile atınız.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi