Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bekaret hakkında İftira Sebebiyle

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-06-2011, 20:35   #1
Konuk

Varsayılan Bekaret hakkında İftira Sebebiyle

Merhaba
İş yerinde bir kişinin benim bakire olmadığım hakkında çıkardığı bir dedikodu sebebiyle psikolojik baskıya ve hakarete maruz kaldım. Herkes koşulsuz olarak bu kişiye inandı hatta yönetim bile. İstifadan 3 hafta sonra bunu farkedebildim. Adli tıptan bekaret raporu alarak yönetimin suratına atmak ve bu kişinin foyasını meydana çıkarmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim.?
Old 24-06-2011, 09:31   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Hakkınızda çeşitli ortamlarda uygunsuz yakıştırmalarda bulunan şahıslar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ancak, bekaretinize ilişkin rapor alır ve bunu başkalarıyla paylaşırsanız kişiliğinizden ve onurunuzdan taviz vereceğinizi hiç düşündünüz mü? Kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz. Delil ve tanık olmadan iddiada bulunan, iddiasını ispatlayamadığı takdirde müfteri olmaktadır. Bir insanın cinsel hayatı vs.. sadece kendisini ilgilendirmesi gerekirken toplumun ilgi alanına girmesi kabul edilemez. Hukuki yollara başvurmak düşüncesinde iseniz avukat desteği almanızı öneririz.
Old 24-06-2011, 11:51   #3
Konuk

Varsayılan iftira sebebiyle

3 avukata gittim. hepsi de dedi ki: sizin lehinize konuşacak en az 3 şahit gerekiyor. eğer bunu garantilemeden savcılığa şikayette bulunursanız bu kişiler inkar yoluna gider daha sonra siz suçlu duruma düşersiniz haklarında şikayette bulunduğunuz için. hatta size dava açarlar. şimdi ben şunu biliyorum ki 1 kişi bana iftira attı ve yönetim dahil hiçbir çalışan bunun iftira olduğunu bilmiyor. ben bu raporu alıp yönetime gidersem bunun iftira olduğunu anlayacaklar belki o zaman benim lehime ifade vermeye ikna ederim onları diye düşünüyorum. yanlış mı düşünüyorum?
Old 24-06-2011, 12:18   #4
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
...yanlış mı düşünüyorum?
Meseleye yanlış noktadan baktığınız kanaatindeyim. Zira siz, önceki mesajımda da ifade ettiğim gibi bakire olup olmadığınızı kanıtlamak durumunda olmamalısınız. Hakkınızda, bekaret ya da bir başka konuda olsun birilerinin dedikodu yapması, sizinle ilgili doğru ya da yanlış fakat hoşunuza gitmeyecek, kişilik haklarınızı zedeleyecek tarzda sözler sarfedilmesi gibi nedenlerden dolayı, tanığınız da mevcut ise şikayette bulunmalısınız.(en az 3 şahit olması gerekmez, önemli olan mahkemenin tanık beyanlarının iddialarınızı destekler mahiyette olduğuna kanaat etmesidir)
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi