Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Uyap Safahat (Son Değişiklikleri Görememe) Problemi Çözülecek!

Yanıt
Old 05-09-2011, 16:25   #31
Avukat Tekin

Sanırım bazen meslektaşlar arasında farklılı talepler olabiliyor. Bazı meslektaşlarımın kapanmış dosyaları neden ısrarla görmek istediğini anlayamıyorum. Bense bilmem kaç yıl önce kapanmış olan bir dosyanın her seferinde karşıma çıkmasını istemediğimden bu yöndeki talebimi UYAP yetkilierine iletmiştim.
Neticede sanırım hepimizn ofisinde arşiv vardır. Kapanmış dosyalarla ilgili bilgilere pek sık ihtiyaç duymadığımızdan, ihtiyaç duyduğumuz nadir anlarda da arşivden dosyayı çıkartabiliriz diye düşünüyorum. Bana göre UYAP derdest (kararlı ve temyizdeki dosyalar da dahil) dosyaların listelendiği güncel ve digital bir ofis gibi olmalı.
Belki orta yolu bulabilmek adına kapanmış dosyalar ayrı bir başlık altında görüntülenebilir yahut istemediğimiz dosyaların görüntülenmesini engelleyecek bir sistem getirilebilir.
UYAP'ın daha da gelişmesi dileğiyle. Saygılar.
Old 06-09-2011, 16:04   #32
Av.Yasemin

Alıntı:
Yazan ALAMUT
Uyapa giremiyorum. şifre girdikten sonra hata mesajı veriyor ve sayfa kapanıyor. bilgisi olan ve çare bilen meslektaşım var mı. saygıar

Sayın ALAMUT, uyap a e-devlet üzerinden girmeyi denerseniz, çalışacaktır. Son değişikliklerden sonra aynı sorunla ben de karşılaştım, doğrudan uyap sayfasından değil de e-devlet sayfasında Adalet Bakanlığı kısmından Avukat Bilgi Sistemine giriş şeklinde giriş yaptığınız takdirde uyapa girebilirsiniz... İyi çalışmalar.
Old 06-09-2011, 20:07   #34
Av.Tuğba Göktepe

Uyap sistemine girdiğinizde hata mesajı ile karşılaşıyorsanız Firefox tan veye Google Chrome dan girmeyi deneyiniz.(Internet explorer da sorun çıkıyor sanırım.)
Aynı olayı ben de yaşadım bugün .Google chromu yükledikten sonra bilgisayar "java yüklemesinin güncel olmadığını " belirtti ve yüklememi istedi.Onu yükledikten sonra Uyapa girebildim.Saygılarımla.
Old 06-09-2011, 22:01   #35
tiryakim

Alıntı:
Yazan Av.Tuğba Y.G.
Uyap sistemine girdiğinizde hata mesajı ile karşılaşıyorsanız Firefox tan veye Google Chrome dan girmeyi deneyiniz.(Internet explorer da sorun çıkıyor sanırım.)
Aynı olayı ben de yaşadım bugün .Google chromu yükledikten sonra bilgisayar "java yüklemesinin güncel olmadığını " belirtti ve yüklememi istedi.Onu yükledikten sonra Uyapa girebildim.Saygılarımla.

Tuğba hanım ancak girebildim google chormeyi yükledim ve sisteme girebildim.Teşekkürler...
Old 06-09-2011, 22:55   #36
utkuthelawyer

T.C. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Avukat Portal Ekranında meslektaşlarımızın talepleri doğrultusunda taraflara ait adresler bilgilerinin görüntülenmesi yönelik güncelleme yapılarak sistem aktif hale getirilmiştir.
Old 04-11-2011, 20:43   #37
Tractatus

1-2 ay öncesine kadar mobil imza ile uyapa doğrudan girebiliyordum ancak son dönemde mobil imza kullandığımda sitede sürekli hata çıkıyor. Mecburen e-devlet üzerinden mobil imza ile dolaylı yoldan giriş yapmak zorunda kalıyorum. Konu hakkında bilgisi olan?
Old 05-11-2011, 00:29   #38
Av.Ali DURAK

Alıntı:
Yazan mehmetardic
Sisteme SGK sorgulama, Araç ve Taşınmaz kayıtları sorgulama(haciz değil, sadece sorgulama!) özelliklerinin de eklenmesi gerekir artık..asıl yığılmayı bu şekilde önleyebilirler...
ayrıca Uyap'la ilgili bir sıkıntı da, taraf bilgilerinde borçlunun kimlik bilgilerinin altında yer alan adres bilgilerinde Mernis adresi olarak belli bir adres görünmesine rağmen, icra müdürlüğünde talep açtığımda mernis kaydının olmadığı (null) çıkıyor..neden kaynaklanıyor ve nasıl çözülür bilmiyorum ama bi çare bulunmalı..
Yukardaki saydıklarınız yapılıyormuş gayrı resmi ağızdan bu işin başındaki arkadaştan duydum..Hadi hayırlısı..
Old 31-05-2012, 11:04   #39
Av.İlker DOLGUN

Mutsuz

Bugün itibariyle safahat bölümünde "tüm dosyaları, tüm safahatı sorgula" bölümünün kaldırıldığını ve yerine icra/hukuk/ceza/idari yargı başlığı altında onlarca (saymadım ama yüze yakın) safahat türü getirildiğini ve maalesef her birini tek tek sorgulamamız gerektiğini görüyorum.

Avukatlara para kaşılığında hizmet veren fakat avukatların uyap portalı kullanmasını sürekli zorlaştıran, gereksiz uygulamalarla programın faydasını azaltan bu zihniyeti anlayamıyorum. (Acaba tüm dosyaları görüntüleme ve sorgulama sistem açısından çok zahmetli! ve çok maliyetli de safahat bölümü ücretsiz olduğu için mi böyle yapılmaktadır diye düşünmüyor değilim?)

Sorunun çözümü ve eski haline getirilmesi için uyap portal' a email gönderdim, cevap verilirse burada paylaşacağım.
Old 31-05-2012, 11:21   #40
Av.İlker DOLGUN

Mutlu

Uyap portal cevabını paylaşıyorum.

"Sayın Dolgun;

Sistem ile ilgili çalışma yapıldığından " tümü " seçeneği geçici olarak kaldırılmıştır. 04/06/2012 tarihinde tekrar sisteme konacaktır. İyi çalışmalar dileriz."
Old 31-05-2012, 11:50   #41
Avukat Hakan Eren

Nasıl oluyor, ben şu anda (31.05.2012) UYAP'ta tüm dosyalar nezdinde tüm safahatı sorguluyorum?

Korsan UYAP mı var?
Old 31-05-2012, 16:40   #42
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Nasıl oluyor, ben şu anda (31.05.2012) UYAP'ta tüm dosyalar nezdinde tüm safahatı sorguluyorum?

Korsan UYAP mı var?

Bence de UYAP'ta ve özellikle safahat sorgusunda bir sorun/değişiklik yok. 1 dk. önce sorgulama yaptım.
Old 01-06-2012, 08:55   #44
Av. Tevrat DURAN

Dikkat UYAP 'tan gelen elektronik posta

Dün itibarı ile UYAP'a gönderdiğim elektronik posta
"Uyap portalındaki Safahat bölümünün yeni hali eskisini aratır cinsten; çünkü tüm dosyalarımızdaki aşama kaydeden bölümler için ayrı ayrı sorgulama yapmak gerekiyor.
Bu eylem de 10 dakika zaman almakta; lütfen eski haline ya da daha kolay bir şekle safahatı getirmenizi talep ediyorum. Saygılar
Av.Tevrat DURAN İstanbul Barosu 24851

Elektronik Postama gelen cevabı olduğu gibi aktarıyorum.

"Sayın Duran;
Sistem ile ilgili çalışma yapıldığından "tümü" seçeneği geçici olarak kaldırılmıştır. Çalışma bittikten sonra tekrar sisteme konacaktır.İyi çalışmalar dileriz"

Adalet Bakanlığı
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Yazılım-Destek Şube Müdürlüğü
Old 01-06-2012, 11:17   #45
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Korsan UYAP mı var?

Sn. Eren, Güntay; tümü seçeneği halen duruyormu sizlerde?
Old 01-06-2012, 11:36   #46
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.İlker DOLGUN

Sn. Eren, Güntay; tümü seçeneği halen duruyormu sizlerde?

Evet, kesinlikle!

Uyap'la "safahatı" uzun bir arkadaşlığımız var, bana torpil yapmış olabilir.
Old 01-06-2012, 11:59   #47
Avukat Hakan Eren

Evet!

Tüm dosyalar için tüm safahatı görebiliyorum!

Sizde niye öyle anlayamadım?
Old 01-06-2012, 12:00   #48
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Evet, kesinlikle!

Uyap'la "safahatı" uzun bir arkadaşlığımız var, bana torpil yapmış olabilir.

Çok şanslısınız. Hatta sorgulamalara da ücret almıyor uyap derseniz, tam süper olacak
Old 01-06-2012, 13:56   #49
sprolza

Ben de Tümü kısmını göremiyorum. Adalet Bakanlığının söylediği tarihe kadar bekleyelim bakalım.
Old 04-06-2012, 16:03   #50
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Av.İlker DOLGUN
Uyap portal cevabını paylaşıyorum.

"Sayın Dolgun;

Sistem ile ilgili çalışma yapıldığından " tümü " seçeneği geçici olarak kaldırılmıştır. 04/06/2012 tarihinde tekrar sisteme konacaktır. İyi çalışmalar dileriz."

Bugün itibariyle, daha önce belirtildiği üzere safahat sorgulama, "tümü" seçeneği tekrar aktif hale gelmiştir.
Old 04-06-2012, 16:18   #51
Avukat Hakan Eren

Demek Sayın Güntay'ın dediği gibi UYAP'ta torpilliler var

"Kıdem mi hesaplıyorlar ne" diyecem üstad Dikici'nin hışmına uğrayacam

Neyse sorun çözülmüşse çözülmüştür. Bir başka maceraya kadar...
Old 13-06-2012, 23:59   #52
Batu Han

Niye UYAP Avukat Portalı'nda mevcut dosyalarımızın tamamını göremiyoruz bilgisi olan var mıdır? Tabiki safahat bilgilerinde de görünmüyor bu dosyalar. Benim İzmir Adliyesi ve Çeşme Adliyesi'ndeki kimi dosyalarım sistemden görünmüyor.
Old 14-06-2012, 08:56   #53
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan Batu Han
Niye UYAP Avukat Portalı'nda mevcut dosyalarımızın tamamını göremiyoruz bilgisi olan var mıdır? Tabiki safahat bilgilerinde de görünmüyor bu dosyalar. Benim İzmir Adliyesi ve Çeşme Adliyesi'ndeki kimi dosyalarım sistemden görünmüyor.

Dosyaya vekil olarak kayıt edilmediğiniz dosyaları uyaptan göremiyorsunuz.Kalemden halledebilirsiniz.
Old 15-06-2012, 13:53   #54
Av.İlker DOLGUN

Bugün itibariyle tekrar safahat/yargı türü bölümünde yer alan tümü seçeneği kaldırılmıştır. icra/hukuk/ceza/idari yargı için ayrı ayrı sorgulama yapılması gerekmektedir.

Bu hususta uyap menüde "Safahat bölümündeki Yargı Türü için 'Tümü' seçeneği kaldırılmış olup, Safahat Türü için 'Tümü' seçeneği halen mevcuttur. İcra safahatları için tarih bölmesi Bir Gün ve Bir Hafta ile sınırlandırılmıştır." bilgisi yer almaktadır.

Ayrıca araç sorgulama ücreti 2 TL' ye düşürülmüştür. "İcra Dosyaları için Borçluya ait EGM araç kaydı bilgilerini Tüm Dosyalarım ---> Borçlu Bilgileri menüsünden 2 TL hizmet bedeli karşılığında sorgulayabilirsiniz."
Old 15-06-2012, 14:44   #55
Av.İlker DOLGUN

Uyap portal cevabı;

Sayın Dolgun;

Yargı Türü bölümündeki tümü seçeneği sistemi yavaşlattığından kaldırılmıştır. İyi çalışmalar dileriz.
Old 15-06-2012, 15:37   #56
av.eduss

04.06.2012 tarihinde tekrar aktifleştirilmiş bir sistem bu gün itibari ile defnedilmiştir...Sistemi yavaşlatan tüm safahatlar..biz avukatlar sistemi Uyapta bile yavaşlattık ya tamamdır
Old 15-06-2012, 17:10   #57
Avukat Hakan Eren

Varsayılan Kafaları gerçekten çalışmıyor

Sevgili yetkili,

Sen şimdi, yargı türünden "tümü" seçeneğini" kaldırdın ya eminim UYAP ta yargı da artık hızlanmıştır.

Bu büyük hizmetinizden ötürü teşekkür ederim.

Yanlız, bu avukat milleti çok uyanıktır; tutar önce "icra" bölümünü sorgular, akabinde "hukuk" bölümünü, sonra "ceza"yı yetmez bir de "idari yargı" bölümünü sorgular utanmadan... Ve yargıyı ve dahi UYAP'ı yavaşlattığından habersiz... Eee n'oldu, aynı hesap...

İyisi mi şu iki öneriden birini derhal hayata geçirin:

1- UYAP'a giriş paralı olsun. İlk içki, pardon ilk sorgulama bedava olsun sonrakiler de ayrıca ücretli. Bak bakalım, işsiz güçsüz avukatlar sırf vakit geçirmek için, "bi dosyama bakıp çıkıcam" yalanı söylerek yargıyı ve UYAP'ı bi daha yavaşlatıyor mu...

2- Sorgulamalar arasına zorunlu 25'er dakikalık (yok bu az olabilir bizde vakit çok) 45'er dakikalık zorunlu bekleme süreleri koyun. Aralarda biz hukuk devleti, savunma hakkı vs. konularda bakanlığın hazırlayacağı videoları izleyelim.

Nasıl fikir?

Hadi aslanlarım benim göreyim sizi...
Old 15-06-2012, 17:40   #58
Av. Feyza Altun

UYAP safahatı boşverin ben size şöyle birşey anlatayım:

Bir gerekçeli karar bana tebliğ edilmemesine rağmen uyaptan gördüm ve temyiz ettim.

Dilekçeme de tebliğ tarihinin UYAPtan öğrenme tarihim sayılarak süresinde temyiz edildiğinin kabul edilerek... vs diye yazdım.

Kalemin müdürü beni aradı. Hakim aynen şöyle söylemiş: "Bu avukatlar da artık saçmalamasın kapatıcam onlar göremiyecek bundan sonra kararları falan da" demiş.

"Paşaya bak. Ağaya bak. Ey yavruum eeey" dedim ben de ne diyeyimmm?!!!.....
Old 16-06-2012, 18:19   #59
Godfather

Sistemi yavaşlatan bu akıldanelerin kendisidir. UYAP'ı öğretemedikleri memurlarıdır. Şöyle ki:

Ben "Tümü" sorgusu yaptığım zaman 1300 - 1400 arası bir dosya sorguluyor. İcra ve ceza kısmı normal. Buna bir diyeceğim yok. Ancak 800 küsur tane hukuk dosyası sorguluyor sistem. Halbuki benim derdest davam 50 - 100 arasıdır. Peki neden böyle oluyor? Çünkü memur arkadaşlarımız ihtiyati haciz dosyalarını kapatmıyorlar. Dosya kapatıldı seçeneğini işaretlemek ağır geliyor herhalde. Önce devlet kendi elemanına UYAP'ın mantığını öğretsin, avukat hiç yük yüklemez sisteme merak etmeyin sn. hazretler...
Old 18-06-2012, 17:40   #60
Avukat Hakan Eren

Varsayılan 18.06.2012 saat 18.40 itibariyle durum!!!!

18.06.2012 saat 18.40 itibariyle durum şu:

SORGULAMALAR TAMAMEN YOK!

Alın işte eleştirdiniz, yok tümü niye yok, yok deli dumrulmusunuz ki sorgulama başına 2-TL alıyorsunuz... Aha komple yok!

Artık UYAP'ı kimse tutamaz. Hızlan aslanım hızlan...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi