Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Değerli Hocalarımız

Yanıt
Old 12-11-2009, 13:18   #181
Senatus

prof.dr.vecdi aral hüseyin hatemi ve mehmet emin artuk en sevdiğim hocalardı.hele vecdi hoca tam bir bilge kişi. hatemi hoca ise zaten herkesin malumu müthiş bir insan.bir filozof bir şair bir alim...
Old 08-05-2010, 18:21   #182
adalet ışığı

Benim de zihnimden hiç atamayacağım,fakülte yıllarımı hatırladıkça ilk söyleyeceğim isim tartışmasız bu sene Borçlar Hukuku dersini bize sevdiren biricik hocam Prof.Nami Barlas olacaktır.Bunun yanında Prof.Aydın Gülan ve Prof.Fatih S.Mahmutoğlu hocalarımın da unutulmaz olduğunu söylemeyi unutmamalıyım
Old 09-05-2010, 22:09   #183
mrv

Hukuk Fakültesine başladığımız ilk yıllarda değerli Anayasa Hukuku hocalarımızdan Sultan Uzeltürkten anayasa dersi almıştım. Duruşu, konuşması, hayat felsefesi ve bilgileriyle daha ilk yıllarda bize örnek olduğu için sevgili hocama teşekkür ederim. Herzaman güler yüzlüdür asla sizi geri çevirmez kulağa hitap ettiği gibi gözede hitap eder....
Old 30-08-2010, 00:15   #184
Jurist Enes

Üniversite 3. sınıftayız PROF. DR. MUALLÂ hocamızdan vergi hukuku dersi alıyoruz. Devam zorunluluğu olmadığı için genelde derse katılım pek yüksek olmazdı vefakat vizede notların düşük gelmesi derse katılımı artırmıştı. O gün derste yaklaşık 200 kişi vardık. Hoca ders sonunda xxx isimli öğrencinin en yakın arkadaşı kim diye sordu. Ben "Ben" dedim. Bana arkadaşımın tanıtım kartını verdi ve "Benim dersime gelmeyenler bana tanıtım kartı vermesin" dedi. Bunun gibi birkaç isim daha saydı; sınıfça şoke olmuştuk. Hoca ders anlatırken bir taraftan da önündeki tanıtım kartlarındaki kişilerin sınıfta olup olmadığını kontrol ediyormuş :
Old 28-10-2010, 13:04   #186
hukukkızı

Prof.Dr.Fatih Selami MAHMUTOĞLU 4 yıllık fakülte yaşamımda vazgeçemeyeceğim tek hocam..Ceza Hukuku Genel Hükümler dersini nasıl iple çektiysem,Ceza Muhakemesi Hukuku dersini de iple çekiyorum.hatta ve hatta büyük bir özlemle bekliyorum.Bu dönem haftada iki saat görebildiğim değerli hocam,ikinci dönem altı saat bizlerle olacakmış.E hayat bana güzel o zaman

Old 12-08-2011, 12:00   #187
Av. Gülgün

Varsayılan Sayın hocamız Adnan Güriz'i kaybetik.

http://www.ankarabarosu.org.tr/Detay.aspx?SYF=6203

Bu üzücü haberi tesadüfen bugün öğrendim.

Sevenlerine başsağlığı dilerim.

Nur içinde yatsın.
Old 09-09-2011, 17:06   #188
stajyerav

Doç Dr Levent Gönenç ve Prof Dr Metin Feyzioğlu en sevdiğim hocalardı okuıl günlerimi özledim
Old 09-09-2011, 17:39   #189
Av.Ali ŞAN

metin feyzioğlu hocamıza öğrencilere vermiş olduğu emeklerinden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum.
Old 17-12-2011, 06:49   #190
idareci

Varsayılan hocaları karşılaştırarak kendi başarınızı elde edemezsiniz

sevgili kardeşlerim, öğrencilerim, meslektaşlarım,
bu nasıl bir girişimdir, böyle bir "karşılaştırma" işi nasıl başlamıştır; salt "kendi mezuniyet fakülteniz" üzerinden nasıl "kendinizi" mutlu kılabilirsiniz?
yazdığınız birsürü hoca benim de hocamdır, birçoğuyla birlikte de çalıştım, birçoğuyla da "aynı siyasal duruşta" olmamakla birlikte bilimsel olarak yanyana durabileceğimdir. e peki derdiniz ne ola ki sizin?
hoca yarıştırmak yakışmaz hukukçulara.
hukukçu, kendi kahramanlığını kurabilir belki, o bile gereksiz ve "muhteris" bir iş olacaktır.
hukukçu "kahramanlık kuramaz"! hukukçu "dava kazanır", "mazlumu müdafa eder"; ancak "kamu yararı" dışında hiçbir tartışmaya giremez!
e, kolay gelsin size. saldırıya da açığım elbet; kendime acımam, hocalarıma söz ettirmem.
sevgiler tüm öğrencilerime ve meslektaşlarıma.
o.
Old 20-12-2011, 11:25   #191
Erdal Arap

Sayın Prof. Dr. Erdal Onar'da anayasa hukuku ve Sayın Prof. Dr. Ejder Yılmaz'dan medeni usul ve icra iflas hukuku, Prof. Dr. Sarper Süzek ve Doç. Dr. Süleyman Başterzi'den de iş ve sosyal güvenlik hukuku dersini aldım. Bence bu kişiler Ankara Ü. Hukuk F.'nin yetiştirdiği en saygın, en donanımlı hocalarımızdandır.
Old 22-12-2011, 15:52   #192
Noyan Yiğit

Sayın H.Sancar Karaca kravatını uzun bağlayan hocamızın kim olduğunu sormuş; bu hocamız sanıyorum Prof.dr.İsmet Giritli hocamızdı. Ruhu şad olsun. Ben de iz bırakan, dersini zevkle izlediğimiz, geçen rahmetli olduğunu bir arkadaşım söyledi.Doğru değildir inşaallah doğru ise Allah Rahmet eylesin. Prof.dr. Şener Akyol,Prof.dr. İdris Küçükömer ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Prof.Dr. Server Tanilli idi. Server Tanilli Hoca solcu olarak bilinir,tanınırdı. Ancak sağcısı,solcusu herkes dersini zevkle izlerdi.Hepsinin ruhu şad olsun.Ayrıca Ceza hukuku hocası Ayhan Önder hocamızda çok güzel ders anlatırdı.
Old 08-01-2012, 17:59   #193
üye19891

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Medeni kürsümüzdeki Prof.Dr.İlhan Helvacı hocamızı hiç unutamam. Saygı göSter ki saygı bulasın sözünün tam bir timsalikendisi. Bu yüzden de çok sevilen ve sayılan biriydi. Ben de çok severdim hatta son dersinden ayrılırken ağlayacaktım neredeyse kıymetli hocamızın.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi