Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Mesleğe ilk adım

Yanıt
Old 17-11-2011, 21:20   #1
tomas

Önemli Mesleğe ilk adım

Ruhsatımı alalı 3 aya yakın zaman oldu ancak daha herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna çalışmaya başladığıma dair bir bildirge sunmadım.
Bunun herhangi bir sorun olma ihtimali var mı?
Old 04-12-2011, 01:35   #2
Av.PUDY

Büro edinme zorunluluğu:

Madde 43 – Her avukat, levhaya yazıldığı tarihten itibaren üç ay içinde baro bölgesinde bir büro kurmak zorundadır. Büronun niteliklerini barolar belirtir.

Bir avukatın birden fazla bürosu olamaz. Birlikte çalışan avukatlar ayrı büro edinemezler. (Ek iki cümle : 2/5/2001 - 4667/29 md.) Avukatlık ortaklığı yurt içinde şube açamaz. Milletvekilleri, milletvekilliği süresince avukatlık yapamazlar.

Bürosunu veya konutunu değiştiren avukat yenilerinin adreslerini bir hafta içinde baroya bildirmek zorundadır.

büro açtığınız taktirde sgk kaydınızı muhasebeciniz aracılığı ile yaptırmalısınız vergi dairesincede açılışınız için gerekli belgeleri muhasebecinize verip gerekli işlemlerin takibini yaparak açılışınızı vermelisiniz ki ceza sorumluluğunuz doğmasın. tabii bunlar eğerki büronuzu açacaksınız önemlidir. Başka bir meslektaşın yanında sgk lı olarak çalışacaksınız iş vereniniz gerekli bildirimleri yaparak sgk ya kaydınızı tamamlatmalısınız. eğer çalışmayacaksanızda sorun olmayacaktır bildirim yapmamış olmanız. Ancak emekliliğinizi sosyal haklarınızı düşünerek SGK ya bir an önce başvurmanızda yarar var diye düşünüyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi