Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-09-2009, 15:22   #181
Jaap

Hayal içinde hayal kurmak ... Ne kadar güzel bi duyguymus
Old 28-09-2009, 15:23   #182
Nur Deniz

Mantığımı zorlayacak bir duygunun hayalini kurmuştum zamanında ve mantığıma galip gelecek kadar zor...
Old 29-09-2009, 09:10   #183
av.sally

Hayal kurmak nefistir.Kurmayı becerebiliyorsanız...
Old 29-09-2009, 09:16   #184
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan avsevil
Hayal kurmak nefistir.Kurmayı becerebiliyorsanız...

O hayal gerçekleşsin diye hiç çaba göstermiyorsa insan, hayal sadece yüktür.
Old 29-09-2009, 09:35   #185
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
O hayal gerçekleşsin diye hiç çaba göstermiyorsa insan, hayal sadece yüktür.

Sonuna kadar haklısısınız.Ya imkansız hayaller onların çaresi ne?
Old 29-09-2009, 10:02   #186
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan avsevil
Sonuna kadar haklısısınız.Ya imkansız hayaller onların çaresi ne?

Hayal kavramı zaten içinde olanaksızı da barındırır. Kişi, konum ve durumuna göre o an gerçekleşmeyeni, gerçekleşmesi belki de olanaksız olanı hayal eder. Hayalleri gerçekleştirmeye çabalamak bile hem mutluluk verir insana, hem de hayallere güç katar. Yaşamın amacı zaten mutlu olmak değil mi? Yoksa, beslen-çalış-uyu döngüsünde insan insanlığını yitirir.
Old 29-09-2009, 11:41   #187
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Hayal kavramı zaten içinde olanaksızı da barındırır. Kişi, konum ve durumuna göre o an gerçekleşmeyeni, gerçekleşmesi belki de olanaksız olanı hayal eder. Hayalleri gerçekleştirmeye çabalamak bile hem mutluluk verir insana, hem de hayallere güç katar. Yaşamın amacı zaten mutlu olmak değil mi? Yoksa, beslen-çalış-uyu döngüsünde insan insanlığını yitirir.

Çok doğru. Herkes sonuca odaklanır genellikle..Oysa ki sürecin bize neler kattığı ile çok fazla ilgilenilmez. Hayalleri gerçekleştirmek adına verilen mücadele aslında bizi güçlendirip hayallere daha yakın kılar. Üstelik hayal gücü insanın yaratıcılığıdır aynı zamanda. Hayal gücünüz varsa çok şeyiniz var demektir..
Old 29-09-2009, 13:08   #188
Atahun

Hep bir 4X4' ümün olmasını istemişimdir. Şööyle siyah renkli...

Şimdilik 4x2 ile idare ediyoruz.
Old 30-09-2009, 17:32   #189
kordelya

Hayal kurmaya zamanım kalmadı yoğunluktan çok üzülüyorum ama yine de başımı yastığa koyunca o'nun hayalini kurmadan yapamıyorum
Old 30-09-2009, 18:03   #190
Gülümse

Son iki gündür THS nin kurumsallaşması hayaline katılıyorum... Eğer sizde bu hayalin gerçekleşmesine katılmak veya görüşlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz...

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...991#post316991
Old 30-09-2009, 18:09   #191
slide

Alıntı:
Yazan kordelya
Hayal kurmaya zamanım kalmadı yoğunluktan çok üzülüyorum ama yine de başımı yastığa koyunca o'nun hayalini kurmadan yapamıyorum
Harikasınız O' na dair hayallerinizin bitmemesi dileğiyle İmrendim açıkçası
Old 01-10-2009, 07:15   #192
kordelya

Alıntı:
Yazan slide
Harikasınız O' na dair hayallerinizin bitmemesi dileğiyle İmrendim açıkçası

Teşekkür ederim gerçekten mesajınıza çok mutlu oldumHerkesin hayatında hayalini kurduğu bir "o" vardır sizin hayilinizin de gerçek olması dileğiyle...(Ayrıca o'nu sadece hayallerde görme şansınız varsa hayal kurmak öyle lüks ve güzel bir hal alıyor ki yorgunluk falan dinlemiyor)
Old 01-10-2009, 17:01   #193
üye8180

İyi ki buradayım, dediğim bir yerin...

İyi ki yanlarındayım, dediğim insanların...

İyi ki yaşıyorum, dediğim anların...
Old 01-10-2009, 17:03   #194
kordelya

İnsanların birbirlerine saygı göstermeyi öğrenecekleri bir günün hayalini kuruyorum...
Old 02-10-2009, 09:36   #196
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Akademic
Biniş'imi kuşanacağım günü hayal ediyorum.

Meraklısına Not:

"Biniş" cübbe demektir.

Türk Dil Kurumu :

2 . Üniversite öğretim üyelerinin giydikleri cübbe.3 . tarih Yüksek aşamalı bilginlerin ve yeniçeri subaylarının giydikleri cübbe.
Old 02-10-2009, 11:04   #197
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Meraklısına Not:

"Biniş" cübbe demektir.

Türk Dil Kurumu :

2 . Üniversite öğretim üyelerinin giydikleri cübbe.3 . tarih Yüksek aşamalı bilginlerin ve yeniçeri subaylarının giydikleri cübbe.

Açıklama için teşekkür ederim Sayın Konyalı

Bugün derste öğrencilere hayal kurmaktan vazgeçmemeleri gerektiğini ve kariyer hayallerinin hayal olarak kalmaması için gerekenleri yapmalarını konuşuyorduk. Vizyonu açık ve gelecekten umutlu olmalarından, sadece belli şeylerle kendilerini sınırlandırmaktansa akademik kariyeri de düşünebileceklerinden bahsettik. Gözleri nasıl ışıl ışıl parlıyor Bahsettiğim de lisans 4. sınıf öğrencileri bu arada. Sonra derse geçtik . Başlangıçta tanışma dersi olduğu için adımı yazmıştım tahtaya. Altında eğitimim, çalışmalarımdan örnekler, dersin önerilen kaynakları ve işleyeceğimiz konular , konu başlıkları, ders anlatımı derken tahta doldu. Silmeye çalışığımda ise tahta silinmedi))))) Meğerse tahta kalemim (gelirken yeni almıştım) kalıcı bir kalemmiş)) Tahtadan adımı ve diğer yazdıklarımı silemeyince fakülte sekreterliğine indim , söyledim Gelip görevliler sildi)) Tabii bu arada espriyi patlattım sınıfta.. Kalıcı olmayı hayal ediyordum ama bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum))))
Old 03-10-2009, 07:06   #198
kordelya

Yarın sinemaya gitmeyi hayal ediyorum bir de uzuuun uzuuuuun uyumayı
Old 03-10-2009, 17:10   #200
kordelya

Kaygısız, tasasız bir günün hayalini kuruyorum. Korkmadan tutabileceğim bir elin, böyle bir gün var mı acaba???
Old 03-10-2009, 17:16   #201
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan kordelya
Kaygısız, tasasız bir günün hayalini kuruyorum. Korkmadan tutabileceğim bir elin, böyle bir gün var mı acaba???

Bunun hayalini kurmaya devam edin çünkü denenmiş hayaldir.. Tam tadında tutuyor..
Old 05-10-2009, 07:18   #202
kordelya

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Bunun hayalini kurmaya devam edin çünkü denemiş hayaldir.. Tam tadında tutuyor..

Umutlarımı taze tutmamı sağladınız. Teşekkür ederim
Old 05-10-2009, 10:51   #203
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan kordelya
Umutlarımı taze tutmamı sağladınız. Teşekkür ederim

Hep taze kalsınlar zaten, baktınız süre uzayacak gibiyse atın derin dondurucuya ,hiç bir şey olmuyor..

Çıkarıp ısıtınca eski tadı yerine geliyor..

Unutmayın, taze tutun..
Old 05-10-2009, 12:23   #204
kordelya

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Hep taze kalsınlar zaten, baktınız süre uzayacak gibiyse atın derin dondurucuya ,hiç bir şey olmuyor..

Çıkarıp ısıtınca eski tadı yerine geliyor..

Unutmayın, taze tutun..

Peki, ya öyle bir el yoksa yani en azından benim için yoksa o zaman ne olacak? Boşuna beklemiş ve boşuna üzülmüş olmaz mıyım? Ne kadar karamsarım değil mi
Old 05-10-2009, 12:31   #205
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan kordelya
Peki, ya öyle bir el yoksa yani en azından benim için yoksa o zaman ne olacak? Boşuna beklemiş ve boşuna üzülmüş olmaz mıyım? Ne kadar karamsarım değil mi

Var, var..Endişe etmeyin... Sadece bulmak biraz zaman alır...

Karamsarlık dozunda iyidir, gerçekleri görmeye yardımcı olur..

İyisiniz, daha iyi olacaksınız, her şey çok güzel olacak.. Biliyorum ben...
Old 05-10-2009, 15:03   #206
kordelya

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Var, var..Endişe etmeyin... Sadece bulmak biraz zaman alır...

Karamsarlık dozunda iyidir, gerçekleri görmeye yardımcı olur..

İyisiniz, daha iyi olacaksınız, her şey çok güzel olacak.. Biliyorum ben...

Ruhunuzun iyi yanına hayran oldum doğrusu, müthişsiniz benim gibi aşktan yana çok da fazla bir beklentisi kalmayan birini bile değiştirebilirsiniz. Umarım dediğiniz gün gelince siz ve ben yine burada oluruz ve haklı olduğunuzu duyma fırsatı bulursunuz. o güne kadar hoşçakalın
Old 23-10-2009, 01:25   #207
BUSRA1907

Bir gün tek bir kişiye de olsa güvenebilmenin hayalini kuruyorum en çok.Bir çiftliğim olsun istiyorum sonra,hayvanat bahçesine çevireyim orayı.Özellikle de her cinsten köpek olsun içinde,atım olsun 2 tane,maymunum olsun.Bütün günümü onlarla geçireyim istiyorum.Hayvan barınaklarım olsun,sokaktaki bütün hayvanları toplayıp onlara bakayım istiyorum.Çok param olsun,bütün sokak çocuklarını alayım ve onlara çok iyi bir hayat sunayım istiyorum.Gece başımı yastığa koyduğumda hayal ettiğim şeyler hep bunlar yıllardır.İmkansız gibi gözükse de hayali bile huzuru bulmama yetiyor.
Old 23-10-2009, 12:58   #208
erkanaga

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
Bir gün tek bir kişiye de olsa güvenebilmenin hayalini kuruyorum en çok.

Benim de en çok hayalini kurduğum şey bunu,güvenmek,koşulsuz teslimiyet.Ama öyle anlar oluyor ki insan kendine bile güvenemiyor,kendi yaptığı şeylere hayret ediyor.İmkansız bir hayal bu galiba...
Old 24-10-2009, 23:32   #209
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
Çok param olsun,bütün sokak çocuklarını alayım ve onlara çok iyi bir hayat sunayım istiyorum.
Paranız ne kadar çok olursa olsun çocukların bazılarına ulaşamazsınız.
Paranız ne kadar az olursa olsun çocukların bazılarına ulaşabilirsiniz.
Old 25-10-2009, 00:41   #210
BUSRA1907

[quote=Av.Armağan Konyalı]Paranız ne kadar çok olursa olsun çocukların bazılarına ulaşamazsınız.
Paranız ne kadar az olursa olsun çocukların bazılarına ulaşabilirsiniz.
Haklısınız Armağan Bey. Elimden geldiğince ulaşsam,bu konuda birşeyler yapsam da insan daha fazlasını istiyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi