Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

20 lik diş çekimi sonrası oluşabilecek komplikasyonların hastaya bildirilmemesi

Yanıt
Old 15-04-2014, 20:09   #1
feko258

Varsayılan 20 lik diş çekimi sonrası oluşabilecek komplikasyonların hastaya bildirilmemesi

Merhabalar...

2 hafta önce sol tarafımda alt kısımda yer lan 20 lik dişimi çektirdim. ancak 2 hafta geçmesine rağmen çene kemiğinde fındık büyüklüğünde şişliğin geçmemesi, ağız açma kapamada sıkıntı olması( bir parmak büyüklüğünde ağzımı açabiliyorum), konuşmada biraz problem olması ( bazı harfleri tam olarak soleyememem) ve en önemlisi dilimin tam ortadan yarısı sol tarafı hissizlik oluşmuştur. ne tatlı ne tuzlu ne acı hiçbirşey hissetmemekteyim.
1 hafta sonra dikişleri aldırmaya gittiğimde doktoruma bunu ilettiğimde geçeceğini bu tür durumları olabileceğini o amelayat masasına oturuyorsan bunların olabileceğini soledi ve kalıcı olma ihtimalinide bildirdi. ancak bana ameliyattan önce herhangi bir form imzalatılmamakla birlikte şifai olarak bile bilgi verilmedi.
başhekime dilekçe verdim fakat oradan sorumlu profosorle görüştürmesinde inşallah geçer gibi şeyler soledir...
bende doktora bole bir durumla karşılaşacağıma bilsem ameliyat olmazdım bana haber verilmesi gerekiyordu en azından bunları bilerek o ameliyatı olabileceğimi soledim fakat komık bir biçimde bana prosedürü imzalatmayı unutmuşlar dedi.
bu sebebten dolayı herhangi bir yasal tazmınat hakkım var mı?
İyi çalışmalar..
Old 30-05-2014, 16:35   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan feko258
Merhabalar...

2 hafta önce sol tarafımda alt kısımda yer lan 20 lik dişimi çektirdim. ancak 2 hafta geçmesine rağmen çene kemiğinde fındık büyüklüğünde şişliğin geçmemesi, ağız açma kapamada sıkıntı olması( bir parmak büyüklüğünde ağzımı açabiliyorum), konuşmada biraz problem olması ( bazı harfleri tam olarak soleyememem) ve en önemlisi dilimin tam ortadan yarısı sol tarafı hissizlik oluşmuştur. ne tatlı ne tuzlu ne acı hiçbirşey hissetmemekteyim.
1 hafta sonra dikişleri aldırmaya gittiğimde doktoruma bunu ilettiğimde geçeceğini bu tür durumları olabileceğini o amelayat masasına oturuyorsan bunların olabileceğini soledi ve kalıcı olma ihtimalinide bildirdi. ancak bana ameliyattan önce herhangi bir form imzalatılmamakla birlikte şifai olarak bile bilgi verilmedi.
başhekime dilekçe verdim fakat oradan sorumlu profosorle görüştürmesinde inşallah geçer gibi şeyler soledir...
bende doktora bole bir durumla karşılaşacağıma bilsem ameliyat olmazdım bana haber verilmesi gerekiyordu en azından bunları bilerek o ameliyatı olabileceğimi soledim fakat komık bir biçimde bana prosedürü imzalatmayı unutmuşlar dedi.
bu sebebten dolayı herhangi bir yasal tazmınat hakkım var mı?
İyi çalışmalar..

---------------------------------------------------------------------------------------------
Sayın KONUK,

Operasyona başlamadan sizin gerek yazılı gerekse sözlü olarak bilgilendirilmeniz gerekirdi.
Bu bakımdan eğer şikayetci iseniz elinizdeki bilgi ve belgeler ile konusunda uzman bir hukukcudan da
destek alarak ilgili yerlere şikayetinizi yapabilir,eğer şartları oluşmuş ise tazminat talebinde bulunabilirsiniz.
Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi