Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Dondurmam Gaymak

Yanıt
Old 13-12-2006, 14:03   #1
Av.Ayşegül Aydoğan

Varsayılan Dondurmam Gaymak

TÜrkİyenin Oscar Adyi Olan Bu Film Kesinlikle Izlenmesi Gereken Filmler Arasinda Ben De Yeni Seyrettim Filmi Ve Cook Begendim Gercekten Tam Bir Ege Geyigi.....oscari Alir Mi Almaz Mi TartiŞilir Ama Oyuncularin Tamami AmatÖr Olmasina Ragmen Degme Oyunculara Tas Cikartacak Performans Sergilediklerini Soylemem Lazim Umarim Siz De En Az Benim Kadar Keyİf Alirsiniz.................
Old 13-12-2006, 15:31   #2
niles82

Varsayılan fazla beğenmedim nedense..

geçtiğimiz cumartesi günü izledim dondurmam gaymak adlı filmi ama okasdar beğendiğimi söyleyemem,cok keyifli sahneler vardı ama bütünüyle değerlendirdiğimde fazla hoşuma gitmedi.ama yinede türk sinemasına destek vermek amacıyla izlenmeli.belki siz beğenirsiniz.
Old 16-12-2006, 21:38   #3
olcar

Katılıyorum destek olmak adına izlenmesi gereken bir film..
Old 26-12-2006, 16:41   #4
f.bingol

Olumlu İzlemelisiniz

Bende bu filmin kesinlikle izlenmesi gerektiğine inananlardanım. Tamamiyla ege geyiğini konu alıyor...
Old 27-12-2006, 13:35   #5
H.Mahir FIRAT

Gitmek istiyorum fakak izleyen butun arkadaslarimin yorumlari kotu bir film seklinden oldugu icin cok beni engelliyor acikcasi... ama dendigi gibi destek olmak acisindan izlenmeli bencede
Old 27-12-2006, 16:35   #6
niles82

Önemli yanlış anlaşılmasın

aslında film kötü denilebilcek nitelikte değil. afişlerindede yazılı olduğu gibi "tam bir ege geyiği" . filmde hemen hemen bütün oyuncular halktan seçilmiş.bütün bunları gözönüne alırsak izlenmesi gerek.benim kastettiğim,bir olay,soluksuz bir hikaye aranmaması,bu kriterleri gözönüne alarak gidecekseniz tavsiye edemeyeceğimdi. herseye ragmen,emeğe ve türk sinemasına katkı sağlanmalı..
Old 29-12-2006, 12:43   #7
pallanco

Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film. Ama, abartıldığı kadar muhteşem değil. Özellikle de "Babam ve Oğlum" la kıyaslanamaz. Dikkat edilirse, filmin tüm güldüren kısımları yerel şivelerin kullanıldığı bölümler. Ama, yerel oyuncuları ve daha önce hiç oyunculuk yapmamış kişileri kullanmış olmaları ve bunun filmde sırıtmaması bir başarıdır. Filmin (bildiğim kadarı ile) tek profosyonel oyuncusu ise yerel şiveyi çok iyi konuşmuş,ama, aksiyon yaratma telaşı çok açık farkediliyor ve filmi izlerken gereksiz bir acelecilik hissi uyanıyor izleyicide. Filmin en güzel karesi ise, başrol oyuncusunun, çirkin mısırcının ve engelli satıcnın birarada köprü üzerinde bulundukları sahne...Çok etkileyici ve vurucuydu. Sonuç olarak, bütün Avrupa'da, ülke sinemalarında Amerikan filmlerinden çok yerli film izlenme oranı en yüksek ülke Türkiye...Bu nedenle, bence mükemmel olmasalar da mümkün olduğu kadar yerli filmlere izleyerek destek vermeliyiz. Bu sayede daha iyileri yapılabilir. M.Ali Erbil'li filmler hariç..))
Old 13-02-2007, 11:41   #8
Viyola

Filmi ilk duyduğumda oyuncuların amatör olması,belli bir konusunun olmaması düşünceleriyle izleme fikrine pek sıcak bakmamıştım.Kardeşim ısrarla izlememi istedi,"izle,bak,düşündüğün gibi değil çok keyifli"diye ısrar ettikten sonra istemeye istemeye geçtim tv başına.Yanılmışım .Oyuncular o kadar içten,dialoglar o kadar doğal ki...Oynayanlar yöre halkı olunca Ege şivesini doğal bir şekilde izlemek çok keyifliydi.Hatta bir ara gülmekten mideme kramplar girdi.Bence mutlaka izleyin,iyi seyirler
Old 13-02-2007, 12:11   #9
Av. Galip DAĞTEKİN

Dondurmam gaymağa biraz fazla ön yuargıyla baktım sanırım bu yüzden iki kez filmi vcd ye koydum ve ikisinde de filmin yarısını dahi biteremedim(Hala bende çözemedim neden bu kadar soğuk baktığımı anlayamıyorum)..Hani oyuncuların tamamı amatör ve bir amatörlükten bu kadar profosyonel bir film çıkması güzel bişeydir.Çünkü o kadar profosyonel oyuncuların çektiği filmleride görüyoruz o kadar para harcanıyor ama Dondurmam Gaymak kadar başarı sergileyemediler...Dondurmam Gaymakta amatör oyuncular sanırım biraz kendilerini fazla kaptırmışlar filme bundan olsa gerek rollerini abartarak oynamışlar...Bu bana biraz filme karşı soğumama neden oldu...Ama herkesin izlemesi gerekir kesinlikle...Ege şivesinin güzelliğini keşfediyor izleyince insan...saygılarımla..
Old 13-02-2007, 17:25   #10
ULZO

Bence de guzel bri film di. Ancak olayi abartmamak gerekir diye dusunuyorum. Oscar odulu ile birlikte teleffuz ediyorsunuz arkadaslar.. Aday adayi cikarabilirmiyiz diye tartismak icin acildiysa bu konyu beynelmilel bence daha uygun gibi . O olabilir demiyorum. Aday adayi aramak sa niyetimiz diye soyledim. Bana gore yesilcam da son donem oscar aday adayi olabilecek bir film cekilemedi malesef.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03542709 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.