Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

uçurtmayı vurmasınlar

Yanıt
Old 15-06-2007, 16:16   #1
ocean10

Varsayılan uçurtmayı vurmasınlar

her seferinde ağlamaktan telef olduğum naif film...yaşam içinde kirlendiğimi hissettiğim her an yeniden izleyip,yalınlaşıp arındığımı hissettren sade film..

-neyi siliyorlar inci?
-uçurtmayı
-o amca uçurtmadan niye korktu...

arınmak için izlemek lazım...ve ardından oturup ağlamak lazım...bulanmadan durulmak lazım...sevgiler...
Old 17-06-2007, 14:30   #2
adalet tanrıçası

Varsayılan Herkese tavsiye ederim...

1989 Türk yapımı, Tunç Başaran'ın yönetip, Feride Çiçekoğlu'nun kitabından birlikte uyarladıkları film...Her izlediğimde inanılmaz zevk alıyorum.Küçük bir çocuğun dış dünyayı,doğayı ve sevgiyi tanıması daha iyi anlatılamazdı herhalde.Herkese bu filmi izlemelerini tavsiye ederim...
Old 26-06-2007, 09:17   #3
gülşah

ocean10 senin gibi düşünüyorum..
bu filmi 10 kere izlesem bıkmam..ayrı bir tadı var bende..
Old 26-06-2007, 11:55   #4
Av. Çetin

Çok severim bu filmi...
"Ben yapmadım Miki yaptı"
Old 06-07-2007, 23:09   #5
Av. Seda Üstün Tuğ

çok teşekkür ederim ocean10..tavsiyenizle izledim ve ben de ağladım.çok güzel bir filmdi..o saf duyguları hiç kaybetmemek dileğiyle diyorum.insan her sahnesinde kendisiyle yüzleşiyor ve özüne dönüyor..
Old 07-09-2007, 10:40   #6
pgssl

uçurtmaı vurmasınlar birkaç kez izledim ve her izlediğimde de aynı tadı aldım.çok güzel bir film.
Old 22-09-2007, 23:39   #8
muğlak

film esnasında büründüğüm hisleri anlatmaya kelime dağarcığımın yetmeyeceği film. nur sürer, rozet hubeş ve küçük ama büyük oyunuyla ozan bilen gerçekten mükemmeldi. ayrıca bünyesinde güzin özipek, füsun demirer ve güzin özyağcılar gibi tiyatroculara da rastladığımız harikulade yapım.
Old 09-07-2008, 16:56   #9
bilgegirgin

Zaman zaman yaşanmışlıkların yaşanmamış gibi gösterildiği güzel ülkemde,herkesin izlemesi gereken muhteşem film
Barış karakterini o küçük yaşında başarıyla oynayan Ozan Bilen şu an sanırım 23 veya 24 yaşında ve en son Girdap adlı filmde oynadı,o da çok güzel bir filmdi...
Old 10-07-2008, 22:34   #10
Av. Semra CANPOLAT

İstanbul Üniversitesi Sinema Kulübünün her yıl gösterimini yaptığı muhteşem bir film. Film arşivinizde muhakkak yer edinmeli...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04347396 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.