Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim beni hamileyken aldattı hala aldatıyor

Konuyu Kilitleyin
Old 21-10-2013, 10:20   #1
Konuk

Varsayılan eşim beni hamileyken aldattı hala aldatıyor

eşim yaklaşık 10aydır endonezyada yabancı bir kadınla beni aldatıyor.fark ettiğimde nisan ayı idi. telefon dökümlerini istedim geldiğinde şüpelerimin doğru çıktığını gördüm.o ara ben 7,5 aylık hamileydim.eşim 2 ay endonezyadan dönmedi.bu arada ben üzüntüden erken doğum riski ile hastanede yattım.doğum yaptım.bebeğim 4 aylık şuan.onun yüzünden evimi kapatmak zorunda kaldım.aylarca kardeşimde kaldım.şuan işe girdim kendi çabalarımla evimi kurdum.eşimin beni aldattığına dair elimde güçlü deliller var.ayrıyetten bu kadın haricinde başka bir yabancı kadınlada aldatmış.fotoğrafını sonradan buldum.eşime dava açmak istiyorum.ciddi haklar talep etmek istiyorum.çok üzüldüm bedelini ödetmek istiyorum.nasıl bir yol izlemeliyim.haklarımı öğrenmek istiyorum.bu arada yurtdışına giderse süreç nasıl izlenir.bankalara birsürü borç da yapmış benden habersiz şuan icralık.yurt dışına çıkış yasağı koydurabilirmiyim.lütfen yardımcı olun.durumum çook aciiiilll. teşekkürler..
Old 21-10-2013, 10:47   #2
Av. Sami Günsen

Yaşadığınız üzücü durumu bir an önce atlatmanızı temenni ediyorum. Burada boşanma davası ve birlikte tazminat talebiniz söz konusu olabilecektir, ancak yurtdışına çıkış yasağı koydurmanız gibi bir durum yoktur. En kısa sürede bir avukat meslektaşımızdan yardım almanızı tavsiye edebilirim.
Old 21-10-2013, 14:42   #3
Konuk

peki bu süreçte yurtdışına çıkarsa süreç nasıl etkilenir. ben haklarımı yine ondan alabilirmiyim
Old 29-10-2013, 09:09   #4
üye7160

Sayın konuk,eşinizin yurtdışına çıkması nafaka ,tazminat gibi haklarınızın hükme bağlanmasına engel değildir.Ancak tahsili aşamasında sıkıntı yaşayabilirsiniz.Türkiye'de adına kayıtlı mal varlıkları var ise elinizde ki ilamı cebri icraya koyabilir,ve alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz.
Hak kaybına uğramamak için bir avukattan yardım almanız yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi