Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

"Kredi Karti Aidatini Son" dolandırıcılığı

Yanıt
Old 15-11-2013, 15:32   #1
av.murat kılıç

Varsayılan "Kredi Karti Aidatini Son" dolandırıcılığı

Bugün cep telefonuma bir mesaj geldi. Mesaj şöyle "Kredi Kartı aidatına son!! kullanmış olduğunuz tüm kredi kartlarınızın yıllık kredi kart ücretinin geri alınabilmesi için hemen 021699912.. i arayınız"

Ben aradım. Bir adam çıktı telefona. Hangi Bankalarda kredi kartım olduğunu sordu. Ben A,B,C bankası dedim.
3.Hukuk Dairesi Kararlarına göre geriye dönük 10 yıl kredi kartı aidatını alabileceksiniz dedi. Ben nasıl olacak dedim? Biz size dilekçe göndereceğiz kargo ile bu dilekçeleri bankalara vereceksiniz. Verdikten sonra hem eski ödediklerinizi geri alacaksınız hem de bundan sonra ödemeyeceksiniz dedi. Kargo bedeli 30 TL ödeyeceksiniz başkaca bir ödemeniz olmayacak dedi. Ben bir düşüneyim deyince adam kızdı. İşleminizi iptal ediyorum. Önceki ödediklerinizi alamayacağınız gibi bundan sonrada kredi kartı aidatı ödemeye devam edeceksiniz dedi.
Gülesim geldi. Paylaşmak istedim.
Millet ne uyanık olmuş 3 fotokopi matbu dilekçeye gönderip 30 tl alacak. Hem avukatın yetkilerini kullanıyor. Hemde bunu pazarlama şekline getirmiş milleti kandırıyor.
Old 15-11-2013, 15:53   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.murat kılıç
Bugün cep telefonuma bir mesaj geldi. Mesaj şöyle "Kredi Kartı aidatına son!! kullanmış olduğunuz tüm kredi kartlarınızın yıllık kredi kart ücretinin geri alınabilmesi için hemen 02169991200 i arayınız"

Ben aradım. Bir adam çıktı telefona. Hangi Bankalarda kredi kartım olduğunu sordu. Ben A,B,C bankası dedim.
3.Hukuk Dairesi Kararlarına göre geriye dönük 10 yıl kredi kartı aidatını alabileceksiniz dedi. Ben nasıl olacak dedim? Biz size dilekçe göndereceğiz kargo ile bu dilekçeleri bankalara vereceksiniz. Verdikten sonra hem eski ödediklerinizi geri alacaksınız hem de bundan sonra ödemeyeceksiniz dedi. Kargo bedeli 30 TL ödeyeceksiniz başkaca bir ödemeniz olmayacak dedi. Ben bir düşüneyim deyince adam kızdı. İşleminizi iptal ediyorum. Önceki ödediklerinizi alamayacağınız gibi bundan sonrada kredi kartı aidatı ödemeye devam edeceksiniz dedi.
Millet ne uyanık olmuş 3 fotokopi matbu dilekçeye gönderip 30 tl alacak. Hem avukatın yetkilerini kullanıyor. Hemde bunu pazarlama şekline getirmiş milleti kandırıyor.

http://www.gazeteport.com.tr/haber/1...n-yeni-formulu
Old 15-11-2013, 18:37   #3
olgu

Ankara'da bazı otobüs duraklarında da "çıkmayan krediniz mi var bizi arayın çıkartalım" ilanları mevcut.
Old 15-11-2013, 19:03   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan olgu
Ankara'da bazı otobüs duraklarında da "çıkmayan krediniz mi var bizi arayın çıkartalım" ilanları mevcut.

Desenize "Çıkmayan krediden umut kesilmez."
Old 15-11-2013, 19:19   #5
olgu

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Desenize "Çıkmayan krediden umut kesilmez."
Bir gün arayıp uğraşasım var
Old 22-11-2013, 09:53   #6
Mehmet grm

Maalesef ki halkımızda kandırılmaya çok musait. Yıllarca bu TV deki balları aldılar, aldılar, aldılar. Hala bıkmadılar, kültürümüzde hep 'ucuza yırtma' huyu var. Emeğin veya işin tam karşılığını verme bize kodlanmamış.
Sayın meslektaşım teşekkürler iyi ki paylaştınız. Yarın bir gün anlaşmalı boşanma dilekçeleri bir kargo ile kapınızda gibi şeyler gündeme gelmez umarım.
Old 22-11-2013, 13:35   #7
Gemici

Alıntı:
Yazan av.murat kılıç
Bugün cep telefonuma bir mesaj geldi. Mesaj şöyle "Kredi Kartı aidatına son!! kullanmış olduğunuz tüm kredi kartlarınızın yıllık kredi kart ücretinin geri alınabilmesi için hemen 021699912.. i arayınız"

Sayın av.murat kılıç,
Türkiyedeki telefon hatları konusunda bilgim olmadığı için bilemiyeceğim, bu türden dolandırıcı firmalar bir de telefondan kazanırlar. Ben bu türden telefonlara cevap vermiyorum. Madem telefon numarası var şikayet ederseniz iyi olur diye düşünüyorum.

Alıntı:
Yazan Mehmet grm
Maalesef ki halkımızda kandırılmaya çok musait. Yıllarca bu TV deki balları aldılar, aldılar, aldılar. Hala bıkmadılar, kültürümüzde hep 'ucuza yırtma' huyu var. Emeğin veya işin tam karşılığını verme bize kodlanmamış.
Sayın meslektaşım teşekkürler iyi ki paylaştınız. Yarın bir gün anlaşmalı boşanma dilekçeleri bir kargo ile kapınızda gibi şeyler gündeme gelmez umarım.

Sayın Mehmet grm,
sizinle aynı düşüncedeyim, ayrıldığımız tek bir nokta var, ben halkımızda kandırılmaya çok musait yerine insanlar kandırılmaya çok müsait demeyi daha uygun görüyorum. Ne üçkağıtçılığı ne de aptallığı biz icat ettik. Aynı durum diğer ülkelerde de var. Bazılarında biraz daha az, diğerlerinde biraz daha fazla. Arada azıcık bir nüans ve kültür farkı var!

Saygılarımla
Old 23-11-2013, 15:06   #8
Av. Arzu Erkol Dursun

Size daha da güzelini söyleyeyim; Bodrum ilçesinde avukatlık yapıyorum, arabayla merkeze iniyordum, koskocaman bilboardlarda; belediyenin "ÜCRETSİZ" Hukuksal Danışmanlık ve çeşitli danışmanlıklar verdiği reklamı vardı Herşeyi geçtim, Boşuna ofis vs ile uğraşmayalım, herkes bir belediye bulsun kendine, gelecek belediyelerde
Old 23-11-2013, 23:39   #9
Av.Cihan Nuri

İki gün önce izmir alan kodlu telefon numarasından arandım. Danışmanlık firmasında aradığını söyleyen Karşımda kibar bir bayan yukarıda arkadaşların anlatmış oldukları konuyu aynen anlatıyordu. Hangi bankalardan kredi kartlarını kullanıyorsunuz.Ne kadar aidat ödüyorsunuz? vb. sorular. Anlattıklarını sabırla ve merakla dinledim. Bankaların aldığı aidatlara ilişkin tüm evrakları kendilerinin adıma düzenleyeceklerini, bu işlem karşılığında ptt ödemeli olarak evrakları teslim aldığımda 150.00 TL ödemem gerektiğini söyledi. Bu tüm evraklar nelerdir dedim. Bayan kibarca:" Tüm evrakları avukatlarımız hazırladığı için bilgi veremicem" dedi. Tüm anlatıcaklarını sabırla dinledim. Konuşmanın sonunda kendisine uzun anlatımı için teşekkür ettim.Avukat olduğumu ve Yaptıklarının kişilerin saflığından yararlanmak olduğu vb. bir şeyler anlatmaya çalıştıysam da nafile...
Old 28-11-2013, 16:37   #10
Av. Arzu Erkol Dursun

Biz Boşuna okuyup avukat olduk zaten, gir bir danışmanlık şirketine, cezaevlerindeki herkes nasıl bizden çok avukat olma merakındaysa, orda da biz avukatcılık yonardık, Adaletine yandığımın dünyası
Hadi dolandırıcılık..vs suçu unsurları itibariyle oluşmamış varsaydığımızda, rekabet yasağı, reklam yasağı..vs binbir türlü yasaklarımız biz gerçek avukatlara mübahta; bunlara nolacak ama yok tabii; barolar ve barolar birliği, ne kadar lüzumsuz bilgi VE yazı varsa onları ekleyerek, allı pullu birinci sınıf kağıda dergiler çıkartmakla meşgul olduğundan bu tarz gerekli, önemli sorunlara vakit ayıramıyordur..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi