Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukatın diğer tarafın avukatına kaybedilecek davayı açmasını önermesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-06-2011, 14:37   #1
ayşekömürcü

Varsayılan Avukatın diğer tarafın avukatına kaybedilecek davayı açmasını önermesi

Büyük Balık Küçük Balığı Yesin mi?

Garip bir başlık olmuş değil mi sevgili meslektaşlarım.Niçin bu başlığı yazdığıma gelince:
Ben zor zahmet,daha hiçbir geliri olmadan bürosunu yeni açmış ve henüz ruhsat bekleyen bir avukatım.
Bugün yaşadığım bir olay ise şöyle:Tanıdığım birine imzalamış olduğu bir senetten dolayı ödeme emri gelmiş ve elinde delil olarak sunabileceği hiçbirşey yok.Yani anlayacağınız mecbur ödenecek.Ancak buna rağmen karşı tarafın avukatı değerli ağabeyimiz! yada değerli meslektaşımız mı! demeliyim bilmiyorum ısrarla menfi tespit davası açmam konusunda bana aracılarla haber gönderiyor.
Şimdi soruyorum değerli meslektaşlarım: Siz avukatlık hayatınızda kendi kazanacağınız bir dava varken karşı tarafında kaybedeceğini bile bile dava aç sen der miydiniz?
Amaç karşı taraftan vekalet ücreti alıp mala daha çok mal katmaksa Evet tabiiki.
Bu yolda tecrübe sahibi olmuş büyüklerimizin bize yol göstermeleri mesleği öğretmeleri gerekirken içine düştüğüm duruma bakın.
Ve bugün tam manası ile anladım ne kadar çetrefilli ve değişik bir mesleğin içine girdiğimi.
Old 02-06-2011, 13:08   #2
hukukcugokhanozkan

Baroya şikayet edemezsiniz, çünkü henüz avukat sıfatına sahip değilsiniz. Yerinizde olsam tepkim çok sert olurdu. Gelen ilk aracıya avukat beyi baroya şikayet ederim deseydiniz bir daha aracı yollamazdı. Biraz da siz buna sebep olmuşsunuz.
Old 03-06-2011, 12:46   #3
ayşekömürcü

Ben ne açıdan sebep olmuşum anlayamadım.Ben karşı tarafın avukatından bana yol göstermesini istemedimki.Yapılacak birşey olmadığı için müvekkile anlaşma yoluna gidin dedim sadece.
Old 03-06-2011, 13:07   #4
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan eylülkömürcü

Garip bir başlık olmuş değil mi sevgili meslektaşlarım.Niçin bu başlığı yazdığıma gelince:
Ben zor zahmet,daha hiçbir geliri olmadan bürosunu yeni açmış ve henüz ruhsat bekleyen bir avukatım.
Bugün yaşadığım bir olay ise şöyle:Tanıdığım birine imzalamış olduğu bir senetten dolayı ödeme emri gelmiş ve elinde delil olarak sunabileceği hiçbirşey yok.Yani anlayacağınız mecbur ödenecek.Ancak buna rağmen karşı tarafın avukatı değerli ağabeyimiz! yada değerli meslektaşımız mı! demeliyim bilmiyorum ısrarla menfi tespit davası açmam konusunda bana aracılarla haber gönderiyor.
Şimdi soruyorum değerli meslektaşlarım: Siz avukatlık hayatınızda kendi kazanacağınız bir dava varken karşı tarafında kaybedeceğini bile bile dava aç sen der miydiniz?
Amaç karşı taraftan vekalet ücreti alıp mala daha çok mal katmaksa Evet tabiiki.
Bu yolda tecrübe sahibi olmuş büyüklerimizin bize yol göstermeleri mesleği öğretmeleri gerekirken içine düştüğüm duruma bakın.
Ve bugün tam manası ile anladım ne kadar çetrefilli ve değişik bir mesleğin içine girdiğimi.

Bir avukatın o tür bir hesap içinde olması kabul edilemez ancak karşı tarafın avukatının sizinle doğrudan temas kurmayıp aracı kullanması manasız geldi bana. Ben, meslek hayatımda kulağımla duymadığım, gözlerimle görmediğim olaya, belgesini görmediğim hukuki işleme itibar etmem. Size de tavsiye ederim.
Old 21-06-2011, 10:03   #5
aylinn

maalesef meslekteki bazı avukat arkadaşlarımız yanlış yönlendirmelerle vekalet ücreti kazanma yoluna gidiyor bence kesinlikle muhatap olmayın yok ısrarla devam ederse baroya şikayet edebilrsiniz avukat sıfatı almanıza gerek yok vatandaşlar bile avukatları baroya şikayet edebiliyorken sizin şikayet etmenizde herhangi bir engel yok saygılarımla
Old 29-06-2011, 18:02   #6
Av.Selim Balku

Sayın Dikici'nin beyanlarına katılıyorum.

Çok değil, beş yıl sonra yazdığınız bu olayı tekrar okuyun.

anlatılanların tutarsızlığını ve manasızlığını siz de göreceksiniz...

Kolay Gelsin...
Old 21-07-2011, 16:56   #7
Av.Can

belki de gelen aracılardan karşı taraf avukatının haberi yoktur ne dersiniz?
Old 22-07-2011, 15:34   #9
hukukcugokhanozkan

Alıntı:
Yazan aylinn
maalesef meslekteki bazı avukat arkadaşlarımız yanlış yönlendirmelerle vekalet ücreti kazanma yoluna gidiyor bence kesinlikle muhatap olmayın yok ısrarla devam ederse baroya şikayet edebilrsiniz avukat sıfatı almanıza gerek yok vatandaşlar bile avukatları baroya şikayet edebiliyorken sizin şikayet etmenizde herhangi bir engel yok saygılarımla

Avukat olmayan kişi dava ya da iş takip edemez. O bakımdan baroya şikayet ettiği vakit sen nasıl iş alıyorsun diye hesap sorarlar.
Old 27-07-2011, 09:37   #10
Av.Hatice Sarıbardak

Alıntı:
Yazan eylülkömürcü

Ben olsam kulağımla bizzat kendisinden duyduktan sonra ona çok teşekkür eder,ayrıca yaşam koçum olmasını teklif ederdim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi