Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

icraTek-TBB Online İcra Takip Programı

Yanıt
Old 13-01-2015, 23:11   #1
balina

Varsayılan icraTek-TBB Online İcra Takip Programı

Sayın meslektaşlarım,
İcratek-TTBB online icra takip programını fiilen kullanan var mı?
Var ise ipotekli,tehinli ve ilamsız takip hazırlamak kolay mı?UYAP uyum sorunu var mı?
Old 15-01-2015, 23:54   #2
Av.Can Güzel

fiilen kullanıyorum hersey gayet güzel ve tüm takip türleri mevcut uyap uyumludur.
Old 14-02-2015, 13:35   #3
Analiz

Alıntı:
Yazan Av.Can Güzel
fiilen kullanıyorum hersey gayet güzel ve tüm takip türleri mevcut uyap uyumludur.

Ben de İcratek programını yeni aldım ve kullanmaya başlayacağım kısmetse.Programla alakalı 2 adet sorum olacaktı.
1-Kambiyo senetlerine özgü takip yaptığımızda faiz miktarını Avans Faiz (3095 S.K.) %11,75 üzerinden mi yoksa Avans Faiz (Merkez Bankası) %10,50 Üzerinden mi hesaplatacağız?
2-Bono takiplerinde bono komisyonu ibaresi var %2 ve %3 lük rakamlar mevcut.Neye göre seçiyoruz bu kısımları anlayamadım açıkcası.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Old 15-02-2015, 21:23   #4
hazal boz

1- Ben merkez bankasının avans faiz oranını seçiyorum.
2-Eğer keşideciye karşı takibe geçecekseniz %3, cirantaya karşı takibe geçecekseniz %2 yi seçeceksiniz.

Saygılarımla
Old 17-02-2015, 12:07   #5
Analiz

Alıntı:
Yazan hazal boz
1- Ben merkez bankasının avans faiz oranını seçiyorum.
2-Eğer keşideciye karşı takibe geçecekseniz %3, cirantaya karşı takibe geçecekseniz %2 yi seçeceksiniz.

Saygılarımla

Sayın Hazal bilgiler için teşekkürler.
Program aslında bu ücrete ve işlevselliğe sahip yegane bir program. Kullandıkça ve eğer takıldıkça buradan sorularıma devam edeceğim çünkü müşteri hizmetleri sıfır Ne de olsa 25 TL çok şey beklememek lazım diye düşünüyorum.
Old 19-02-2015, 12:18   #6
txyz

Borca ilişkin kısmi ödemlerde takip hazırlarken sıkıntı yaşıyorum durum sizde de aynı mı acaba ? 2007 tarihli vekalet ücreti için 2011 'de ödeme yapılmış, ilam tarihini, asıl borcu, kısmi ödeme tarihini ve tutarını eklememe rağmen eksi bakiye veriyor. Ödeme emrinde bilgiler doğru bunun yanında ilam bilgilerini de takip talebine eklemiyor. İcratek ile görüştüm ama sorun henüz çözülmedi benzer bir işlem yapıp da hata verip vermeyeceği konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
Old 20-02-2015, 15:51   #7
txyz

üstteki mesajımda belirttiğim sorunu yaşayanlar takip talebini udf değil de word (disket simgesi) şeklinde olandan indirsin. Bu şekilde sorun çözülüyor ama kısmi ödemelere ilişkin ve faiz hesaplamasına ilişkin yeterli açıklayıcı bilginin takip talebine eklenmediğini düşünüyorum.
Old 23-02-2015, 12:39   #8
Analiz

Alıntı:
Yazan txyz
Borca ilişkin kısmi ödemlerde takip hazırlarken sıkıntı yaşıyorum durum sizde de aynı mı acaba ? 2007 tarihli vekalet ücreti için 2011 'de ödeme yapılmış, ilam tarihini, asıl borcu, kısmi ödeme tarihini ve tutarını eklememe rağmen eksi bakiye veriyor. Ödeme emrinde bilgiler doğru bunun yanında ilam bilgilerini de takip talebine eklemiyor. İcratek ile görüştüm ama sorun henüz çözülmedi benzer bir işlem yapıp da hata verip vermeyeceği konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Sayın txyz mesajınızı bugün gördüm bir kaç gündür internete giremedim kusura bakmayın.Hemen deneme yaptım ancak ben şu an defalarca denememe rağmen kısmi ödeme her girmeye çalıştığımda hata verip sayfadan atıyor beni.Halen daha deniyorum siz de benzer bir hata almışmıydınız?
Old 23-02-2015, 17:27   #9
txyz

Alıntı:
Yazan Analiz
Sayın txyz mesajınızı bugün gördüm bir kaç gündür internete giremedim kusura bakmayın.Hemen deneme yaptım ancak ben şu an defalarca denememe rağmen kısmi ödeme her girmeye çalıştığımda hata verip sayfadan atıyor beni.Halen daha deniyorum siz de benzer bir hata almışmıydınız?

Sayın Analiz, benzer hatayı ben de alıyordum özellikle mevcut takibin alacak kısmında değişiklik yaptığımda ama çok nadir, sizin söylediğiniz gibi her defasında değil. Ayrıca zaman ayırıp da denediğiniz için teşekkürler.
Old 25-09-2016, 19:58   #10
cemilsahin

Sayın İcra Tek kullanıcısı arkadaşlarım;
İcra tek programında takip hazırlama bittikten sonra Flash Bellege yüklediğimiz icra belgelerini nasıl kayıt edeceğimi (yeni kullanıcıyım) bilemedim.

Yardımcı olacak arkadaşıma şimdiden teşekkür ederim.
Old 26-09-2016, 11:58   #11
Analiz

Alıntı:
Yazan cemilsahin
Sayın İcra Tek kullanıcısı arkadaşlarım;
İcra tek programında takip hazırlama bittikten sonra Flash Bellege yüklediğimiz icra belgelerini nasıl kayıt edeceğimi (yeni kullanıcıyım) bilemedim.

Yardımcı olacak arkadaşıma şimdiden teşekkür ederim.

Sayın Cemilsahin icra takibinizi tamamladıktan sonra, icra takip sayfasının en altında İcra Çıktıları bölümünde Uyap (icra daireleri için) kısmına tıklayınca mevcut icra kaydını Bilgisayarım-Karşıdan yüklenenler klasörüne atacaktır. Oradaki dosyayı flaşınıza atıp icra dairesine götürmeniz yeterlidir.
Kayıt derken tam olarak neyi kastettiğinizi anlayamadım. Daha detaylı anlatırsanız yardımcı olabilirim.
Saygılarımla.
Old 11-02-2017, 22:22   #12
hissikablelvukuuu

Merhabalar, hem icraya hem de icratek kullanımına yeni başlayan biri olarak benim de bir sorum olacaktı. Birden fazla senet için (borçlusu ve düzenleme tarihleri aynı) tek bir takip nasıl açabilir iz bu programda?
Old 13-03-2017, 17:32   #13
hukukçu45

alacak bilgileri sekmesinde 1. senetle ilgili bilgileri yazın alacak kalemi kaydet e basın.sonra tekrar alacak bilgileri sekmesine gelin yeni alacak girişi yazar oraya 2. senedin bilgilerini yine aynı şekilde girin yine alacak kalemi kaydet e basın ve 2. senette takibe eklenecektir
Old 13-09-2017, 09:30   #14
avkalben

Varsayılan Merhaba,

Alıntı:
Yazan hissikablelvukuuu
Merhabalar, hem icraya hem de icratek kullanımına yeni başlayan biri olarak benim de bir sorum olacaktı. Birden fazla senet için (borçlusu ve düzenleme tarihleri aynı) tek bir takip nasıl açabilir iz bu programda?

Borçlusu aynı senet düzenleme tarihi aynı; müvekkil ?
Old 29-04-2019, 09:17   #15
denizhukuku

İcra tek programında bir den fazla fatura alacağı için vade tarihini nasıl belirleyeceğiz? Bir de takip öncesi ve takip sonrası faizler neye göre belirlenecek. Çok fatura var tıkandım.Yardım ederseniz sevinirim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi