Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yardim

Konuyu Kilitleyin
Old 12-02-2018, 13:36   #1
Konuk

Varsayılan Yardim

Bir bayan tanıyorum yaşadıklarını anlattı bana ve kocasından boşanmak istediğini söyledi yaşadıklarını ailesine anlatmasını istedim anlatırsam kocami öldürürler abilerimin eli kanda kalır dedi boşanma davasını önce anlaşmalı yaptılar ama sonradan kocası tek taraflı ya çevirdi geçen hafta alisine yaşadıklarını anlattı ama sonuç inanılacak gibi değil abileri konuyu kapadı baba Allah bilir dedi anne kızda büyü var dedi boşanmayı geri çek iki üç ay daha yaşa bunla olmazsa tekrar boşanma davası acarsin dediler gelelim kızın yaşadıklarına.

1 tecavüz ( yeni mahalle devlet hastanesinde tedavi yapıldı yarim içi lazerle yakıldı 6 ilişki yasağı ile ki doktor bayana bu adam kocanda mi kocansa kocanda sorun mu var diye sormuş doktor.

2 cinsel istismar.( Tüm aileyi ve kuzenleri kayınbiraderlerin karılarını kadının iş yerinde ki arkadaşlarını hayrl edip mastürbasyon yapıyormuş karısının yanında yada birlikte olduğu anda.

3 kadın boşanmak istediğinde hayali aldatmacalar da iftira da bulunmuş bunlardan biride benim.

Şimdi bu bayan için birşeyler yapmak istiyorum bayan size ulasamayacak durumda çünkü aile geri kafalı boşanma olursa insan içine cikamayiz diyorlar yani bildiginiz gibi cehalet .
Bu kadın sığınmaya gidemiyor çünkü emniyet müdürü tanıdıkları var telefon,kart takibi yaptiriyorlar sığınmaya gitse bulurlar başka bir şehire gitse çalışamaz sgk da tanidiklari var yani kadının her yeri kapalı avkat tutulmuyor çünkü aile istemiyor kadında tutamıyor çünkü parası yok

Sizden isteğim bu kadın için ne yapabiliriz bilgi verirseniz sevinirim.
Old 21-02-2018, 13:23   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Yardıma ve desteğe ihtiyacı olan kadın tanıdığınız muhtardan alacağı fakirlik ve ikametgah evrakı ile bulunduğu yer barosuna başvurabilir ve kendisine avukat atanmasını isteyebilir. Atanan avukat kendisinden avukatlık ücreti almayacaktır.

Atanan avukatla koşullarını değerlendirebilir,koruma kararı alınması,suç duyurusunda bulunulması, gerekirse sığınma evine yerleştirilmesi devam eden boşanma davasına cevap veya karşı dava dilekçesinin verilmesi gibi yasa yollarını deneyebilir.

Hatırlatalım ki sığınmaevlerinde kalan kişilerin bilgileri hiç bir koşulda paylaşılamaz. Emniyet müdürü de arasa bu bilgi paylaşılmaz.

Yine hatırlatalım ki koşulları varsa kişinin kimlik bilgilerinin değiştirilmesine ve kayıtların gizli tutulmasına Aile Mahkemesince 6284 sayılı yasa gereği karar verilebilir.

Kadın tanıdığınız hangi yasal olanaktan yararlanmak istediğine bir avukatla görüşmesinden sonra daha sağlıklı karar verebilecektir.

Evden çıkamıyor ve haberleşmesi engelleniyorsa,savcılığa ve karakola ihbarda bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi