Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kayınvalideyle aynı evde yaşamak

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-05-2015, 15:23   #1
Konuk

Varsayılan kayınvalideyle aynı evde yaşamak

merhaba, 24 yaşında 8 aylık evliyim bundan on gün önce kayınvalidem suçsuz yere beni evden kovdu.eşimde git gelme dedi telefonda.bende annemgile geldim.akşam babama anlattım olanları babam gelmeseydin dedi.evlenmemize aracı olanla istemediğim halde geri götürdü.kapıdan girdiğimde kayınvalidem tuu rezil diyerek yüzüme tükürdü.gururum incindi.eşim aracının zoruyla aradı ben geldim dedim.ama durmak istemiyordum ki gururum incinmişti.ve zaten eşimin beni sevmiyor bana karşı hoşgörülü ve anlayışlı değil ve o evde bizim özelimiz yok.ben onun yanında kendimi ifade edemiyorum.çünkü anlamıyor beni.ertesi gün birçok olay oldu.gururum incindi gitmek istedim ve bırakmadılar bende polisle beraber çıktım evden.şu an annemgildeyim.dün akşam uzlaşamadık o evde yaşamak istiyor aynı şekilde bende orda yaşamak istemiyorum.ayrılma kararı aldık.burda kim haklı kısaca anlatmaya çalıştım.
Old 23-05-2015, 16:50   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Eşler yaşayacakları konutu birlikte seçerler.Anlaşmazlık halinde Aile Mahkemesi'nden müdahale talep edebilirsiniz.

-İstemediğiniz bir konutta -istemediğiniz kişiyle -yaşamaya zorlanamazsınız.

-Eşinizin ,annesinin haksız eylemlerine engel olmaması,sessiz kalması kusur olarak değerlendirilebilir.

-Boşanma davası açılması halinde iddia ,savunma ve deliller bütünsel olarak incelenecektir.

Ayrıntılı değerlendirme için bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 23-05-2015, 16:59   #3
Konuk

Varsayılan teşekkür ve bilgi edinme

teşekkür ederim.peki eşin ilgisizliği ve sorunlarına çözüm bulmaya yardımcı olmaması da kusur sayılır mı? ve evliğin temeline yalanla kurdu. söylediği yalan evliğimizi etkiliyor onu bilseydim evlenmezdim. ve bu benim ona olan güvenimi sarstı. buda kusur sayılır mı?
Old 24-05-2015, 11:37   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Evlenme öncesi taraflardan birinin diğerini önemli bir nitelik konusunda aldatması-bilinseydi evlilik birliği kurulmayacaktı denilebilecek şekilde- yanıltması evliliğin iptali sebebidir.

Evlendikten sonra bu yanılgı öğrenildiği halde müşterek hayat devam etmiş ise bu defa boşanmaya yol açan olayların ele alınması gerekir.

Bir avukattan doğrudan destek almanız,tüm olasılık ve olguları değerlendirmeniz ve sonuca göre karar oluşturmanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi