Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Borçlar da paylaşılıyor mu?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-06-2013, 23:20   #1
sabahat

Mutsuz Borçlar da paylaşılıyor mu?

Meraba benim öğrenmek istediğim konuyu kısaca anlatmak istiyorum şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşimden boşanmak istiyorum yalnız bence büyük olan bir sorunum var 2 senedir maddi sıkıntı çekmemiz nedeniyle bankadan kredi çekmiş bulunmaktayım yani krediler ve kredi kartları hepsi benim üzerime şuan da da baya borç var eşimde boşanmak istiyor boşanırsam borçlar benim üzerime olduğu içinde ödemem diyede tehtid ediyor ama boşanmam içinde beni zorluyor sürekli bir işim yok turizmde sezonluk çalışıyorum ve ritim bozukluğu olan bir kişiyim her işide yapamıyorum eşim bunu bildiği içinde borçlarda benim adıma olunca üstüme geliyor şayet boşanma davası olursa mallar bölüşüldüğü gibi bu borçlarda bölünürmü biliyorum garip bir soru ama ne yapacağımı bilemiyorum yani anlayacağınız bana kredi çektirip şimdide boşanmak istiyor şaşırdım kaldım çözüm bulamıyorum umarım bu yazıma bi an önce cevap verirsiniz teş
er. umarım derdimi anlatabilmişimdir
Old 06-06-2013, 20:53   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma olsun olmasın herkes borçlarından kendisi sorumludur.Bu nedenle eşinizin borçlardan -eğer kefil olmamış ise-şahsi sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bankalardan aldığınız parayı eşinize verdiğinizi kanıtlayabiliyorsanız ,boşanma davası sırasında bu konuyu harcını vererek maddi tazminat davasına konu edebilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi