Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma davası, aldatma ve kanıt

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-01-2014, 20:36   #1
Konuk

İnceleme Boşanma davası, aldatma ve kanıt

Değerli büyüklerim merhaba,

Benim problemim şu şekilde; eşimin beni aldattığını düşünüyorum. Kendisine açacağım fakat tahmin edeceğiniz üzere aldatma gizli yapıldığından kanıt olarak kullanabileceğim tek şey kullandığı cep telefonu. Burada bir durum var o da söyle kullandığı telefon kendi adına kayıtlı değil. Telefonu kardeşinin şirketinden aile hattı olarak verilmiş ve onun kullandığını sadece sözel olarak kanıtlayabiliyorum. Dolayısıyla bu benim telefon benim değil ben kullanmıyorum dediğinde hakimin tepkisi hukuka göre ne olacaktır? Kendi adına kayıtlı görünmediginden döküm alınamaz mı? Eger dokumler alinabilirse, bu dökümlerde ses kayıdı ya da mesajların içeriği olacak mı? Dökümler gelir ise bende görebilecek miyim yoksa hakim mi inceleyecektir? Yardımlarınız ve bilginizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.
Old 20-01-2014, 01:23   #2
UNLUTURK

Sayın Konuk231281 öncelikle telefonun bizzat onun tarafından kullanıldığını ispat edecek belgeler muhakkak vardır. Bir başvuru formunda iletişim bilgisi veya kullanılan telefon bilgisi gibi, bir ifade tutanağı veya bu telefon faturalarının eşiniz kredi kartından düzenli ödenmesi veya buna benzer şeyler. Öncelikle bunları bulmanız ve bu telefonun bizzat onun tarafından kullanıldığını ispat ederek kayıt istemenizi öneririm. Ancak buna rağmen kabul görmeyebiliyor. Buna da hazırlıklı olun. Kabul gördüğünde ise sadece görüşme yapılan (aranan aranılan) telefon no.ları, konuşma zamanı ve süresi kayıt olarak gelir. SMS mesaj bilgi ve içerikleri alabilirsiniz. Onu da logların tutulma zorunluluğu olan tarihe kadar olanları alabilirsiniz.
Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi