Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ağabeylerimin baskısı sonucu maddi ve manevi zarar görüyorum tazminat talep edebilir miyim?

Konuyu Kilitleyin
Old 05-11-2010, 21:47   #1
Konuk

Karar ağabeylerimin baskısı sonucu maddi ve manevi zarar görüyorum tazminat talep edebilir miyim?

mrhblar..öncelikle verdiginiz bu hizmet için cok tşk ederim.Benim sorunum aile içindeki 1.derece(abi) sahısların yaptıgı baskı ve müdahale sonucu egitimimi yarıda bırakmak zorunda kalmak bundan dolayı yasadıgım maddi(ekonomik özgürlügümden yoksun kalmak) ve manevi(psikolojik olarak yıpranma)sıkıntıları tazminat olarak bedelini talep debilirmiyim?ispat olarak kazandıgım basarıları ve bunlara tanık olan cevremi(ögretmen ve öğrnc arkadaslarımı) delil olarak gösterebilirmiyim?..En azından yasımı göz önüne de alırsak az bi puanla özel ünv ile diploma alma imkanı olarak kullanmayı düşünüyorum..
Old 05-11-2010, 22:08   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Konuk
mrhblar..öncelikle verdiginiz bu hizmet için cok tşk ederim.Benim sorunum aile içindeki 1.derece(abi) sahısların yaptıgı baskı ve müdahale sonucu egitimimi yarıda bırakmak zorunda kalmak bundan dolayı yasadıgım maddi(ekonomik özgürlügümden yoksun kalmak) ve manevi(psikolojik olarak yıpranma)sıkıntıları tazminat olarak bedelini talep debilirmiyim?ispat olarak kazandıgım basarıları ve bunlara tanık olan cevremi(ögretmen ve öğrnc arkadaslarımı) delil olarak gösterebilirmiyim?..En azından yasımı göz önüne de alırsak az bi puanla özel ünv ile diploma alma imkanı olarak kullanmayı düşünüyorum..

Bu durumu ispatlayabilirseniz, yani baskı nedeniyle eğitiminizi bırakmak zorunda kaldığınızı ve zararınızı ispatlayabilirseniz, elbette ki uğradığınız maddi zararı isteyebilirsiniz. Keza duyduğunuz elem ve ızdırap için de manevi tazminat talebi mümkündür.

Bir avukat ile yüzyüze görüşmenizde fayda var.

Ayrıca hatırınızda bulunsun:

http://www.ksgm.gov.tr/Pdf/siddet_handbook.pdf

Burada Aile içi şiddet ile mücadele el kitabı var. Okumanızı öneririm.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi