Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bir bebeğiniz olsa adını ne koyardınız?

Yanıt
Old 02-11-2007, 16:50   #301
Ahmet Turan

Erkek isim ŞÜKRÜ
Old 02-11-2007, 16:52   #302
Envanter

Ne kadar beğendiğim kız ismi yada erkek ismi varsa o kadar çocuğum olsun istiyroum.
Old 02-11-2007, 16:55   #303
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Muhtemelen müstakbel eşiniz bu cümlenizi duyunca, size katıldığını beyan edecek , ardından da hiç bir ismi beğenememesinin ne kötü olduğunu söyleyecektir )
Old 02-11-2007, 17:29   #305
Envanter

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Muhtemelen müstakbel eşiniz bu cümlenizi duyunca, size katıldığını beyan edecek , ardından da hiç bir ismi beğenememesinin ne kötü olduğunu söyleyecektir )

Beğendiğim isimler
Erkek: Kemal Oğuz bir kaç tane daha var ama aklıma gelmedi sonra söyleyeyim
Kız : Zehra Şükran Türkan ve Zeynep

Müstakbel eşim şuan yok. Onunda sevdiği erkek ve kız ismi varsa elbette ekleyebiliriz. Çünkü demokrasiyle yönetilen bir ülkede yaşadığımıza göre mustakbel eşiminde söz hakkı mutlaka olmalıdır. Eğer beğendiği isim yoksa benim tercihlerim söz konusu olacak demektir. Saygılar Sayın Demirel
Old 02-11-2007, 20:00   #306
Gülümse

İzninizle Nur'lu kelimelere devam etmek istiyorum..

Kız çocukları için

Binnur
Göknur
Nurseli
Nurefşan
Esmanur
Semanur
Bennur

Nurtaç (bay/bayan)

erkek çocukları için

Nurşat
Atanur
Old 02-11-2007, 20:12   #307
Envanter

İki hafta önce bir avukatla tanıştık ve arkadaş olduk. ismi Osman Bilge.
Konya Selçuk Üniversitesinde okumuş. Öğrenci yurdunda kalmak istemediğinden ev tutmak istemiş ve okulun girişine bir kağıda ev aradığını cep telefonunun numarasını ve kendi ismini O.Bilge diye yazmış ve camekana asmış. Bütün kızlar bu arkadaşın kız olduğunu zannedip cep telefonunu epey bir meşgul etmişler. Oya Bilge, Olcay Bilge diye anlaşılmış hep. Osman Bilge ismini açık olarak yazmak aklına gelmemiş. Genelde Bilge ismi kızlar tarafından kullanıldığından avukatlık bürosuna ismini tam olarak yazmış. Aslında Bilge isminin erkek ismi olduğunu söylediğimde çok şaşırdı. Eski Türkler hep kullanırdı Bilge Kağan, Bilge Tonyukuk gibi...
Bilge ismini pek kullanmazmış kendileri günlük yaşantıda.
Old 02-11-2007, 20:28   #308
Gülümse

Eşimin üniversiteye gittiği sene sınıflarında 6 öğrenci varmış.. Hepsi erkek olduğu için büyük merakla Bilge ismindeki bayan arkadaşlarının okula teşrifini beklemişler..

Halen okul açıldıktan 2 gün sonra Bilgenin sınıfa gelişini ve onun erkek olması yüzünden ne kadar hayal kırıklığına uğradıklarını anlatıp kendi aralarında gülerler...
Old 02-11-2007, 22:04   #309
Envanter

Alıntı:
Yazan Gulumse
Eşimin üniversiteye gittiği sene sınıflarında 6 öğrenci varmış.. Hepsi erkek olduğu için büyük merakla Bilge ismindeki bayan arkadaşlarının okula teşrifini beklemişler..

Halen okul açıldıktan 2 gün sonra Bilgenin sınıfa gelişini ve onun erkek olması yüzünden ne kadar hayal kırıklığına uğradıklarını anlatıp kendi aralarında gülerler...

İyiki o sınıfa gelen yedinci öğrenci ben değildim. Arkadaşlıkları nasıl ilerlemiş, kabul etmişler mi aralarına sen bizim hayallerimizi nasıl yıkarsın diye kimbilir neler çektirdiler Sayın Bilge Efendiye.
Old 02-11-2007, 23:07   #310
elit

Eğer bir gün oğlum olursa adı Ege, kızım olursa da Nil olacak...
Old 02-11-2007, 23:37   #311
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse

Mühendislik galiba...
Old 03-11-2007, 13:37   #312
Av.Nur

Neşeli

Merdol
Old 03-11-2007, 13:55   #313
minerva84

bende ilerde anne olursam oğlumun adı ulaş barış,kızımın adını bende bulamadım sürekli değişiyo...
Old 04-11-2007, 13:27   #314
Gülümse

Bugün kızı olanlara Güneş ismi bence çok uyuyor ne dersiniz?
Ama erkek ismi bulamadım..
Old 04-11-2007, 13:51   #315
Envanter

Alıntı:
Yazan Gulumse
Bugün kızı olanlara Güneş ismi bence çok uyuyor ne dersiniz?
Ama erkek ismi bulamadım..

Madem güneşli birgündeyiz erkek ismi Aydın olabilir diyorum.
Old 06-11-2007, 00:21   #316
Ahmet Turan

Kız ismi Şahika
Erkek ismi: Erbil
Old 06-11-2007, 00:49   #317
minee.mine

Kız ismi Berrak , Yağmur
Erkek ismi Çınar , Durul
Old 06-11-2007, 10:11   #318
Envanter

Alıntı:
Yazan minee.mine
Durul

Erkek yada kız ismi olsun farketmez ama Durul diye bir ismi ilk defa duyuyorum. Varmı tanıdıklarnızda böyle bir isim.
Old 06-11-2007, 10:13   #319
*sinequanon*

Alıntı:
Yazan envanter09
Erkek yada kız ismi olsun farketmez ama Durul diye bir ismi ilk defa duyuyorum. Varmı tanıdıklarnızda böyle bir isim.

Taylan kardeşler vardır yönetmen olanlar hani belki bilirisiniz."Küçük kıyamet" ve "Okul" filmlerinin yönetmenleri.İşte onlardan birinin adı Durul Taylan mesela.
Old 06-11-2007, 12:28   #320
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan envanter09
Erkek yada kız ismi olsun farketmez ama Durul diye bir ismi ilk defa duyuyorum.

Bizim zamanımızda Durul Gence ve Orkestrası bayağı ünlüydü.

Alıntı:
Yazan Av.Sıla Nida
bende ilerde anne olursam oğlumun adı ulaş barış,

Oğlum olsaydı adı Ulaş olacaktı.
Old 06-11-2007, 14:01   #321
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Oğlum olsaydı adı Ulaş olacaktı.

Kız Yaren, erkek Ulaş.
Yaren dünyaya geldi.Ulaş da bir başka bahara diye düşünürken
evde estirdiği bebek teröründen ötürü Yaren ,Ulaş adını artık doğacak yeğenlerimize düşünmeyi bize resmen dikte etti.
Old 06-11-2007, 14:49   #322
Ahmet Turan

İnşaalah ulaşa'da bir gün ulaşırsınız

Bu vesile ile aklıma gelen iki isim öneriyim.

Erkek ismi: Bilal
Kız isim: Hilal
Old 06-11-2007, 16:20   #325
Ahmet Turan

Kız ismi : Hunat

Erkek ismi: Kılıçaslan
Old 06-11-2007, 16:23   #326
Gülümse

Hunat'ın anlamı nedir dostum. (yoksa paşam mi demeliydim )
Old 06-11-2007, 17:05   #327
Gülümse

Karşı komşumun ismine çocukken hayrandım büyüdüğümde hayranlığım bir kat arttı..

Gülümser..

Hatta bu yüzden genelde nette nick olarak Gülümse yada Gülümser isimlerini kullanıyorum..
Old 06-11-2007, 17:34   #328
seam

Oğlum'un adı Deniz Ali ve biz ikisini birlikte kullanıyoruz.Hikayesi olmalı bence ismin.Kolay,akılda kalıcı olmalı.Zorlama isim olmamalı...
Old 07-11-2007, 20:05   #329
Gülümse

Eylül isimi biraz hüzünlü olsada kızlara gerçekten yakışıyor..
Nisan da hoş bir kız ismi.. Ama başka ay adından çocuk ismi varmı bilmem..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi