Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

babalık ve kocalık görevini yapmama

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-07-2011, 09:19   #1
Konuk

Mutsuz babalık ve kocalık görevini yapmama

Merhabalar ben 23 yıllık evliyim 18 ve 22 yaşlarında 2 çocuk annesiyim 2 yıl önce 22 yaşındaki kızım eşimin biriyle sürekli aynı yerde haftada 2-3 kez buluşup birlikte arabaya binip gittiklerini öğrenmiş takip edip onlar arabaya binerken kızımda arabaya atlamış kadının kim olduğunu sormuş kadını kolundan tutup öz kızını arabadan atmış kızım benden saklamış evde sürekli kızıma hakaretler etmeye başladı bir akşam geç yatıyorsun diye tekme tokat dayak attı çocuk yere düşünce ayağı ile tekmeledi baba neden böyle yapıyorsun sorun ne konuşalım diyen kızıma baban yok senin öldü dedi benim geçen yıl isimsiz bir telefonla konudan haberim oldu kızım ozaman bana herşeyi anlattı boşanacak olduk bir ev ve bir arabamız var arabayı vermem evin yarısını veririm al çocuklarını git dedi sonra vaz geçtik eşim birdaha yapmayacağını söyledi ama kızımla hiç konuşmuyor üniversitede okuyor hiçbir masrafına karışmadı çalışıyorum ben karşılıyorum eşim sabahın 4 üne kadar sürekli internete takılması beni şüphelendirdi konuşmaları kayıt altına aldım evli 2 çocuklu aynı yerde çalıştığı bir kadındaha bulmuş onunla konuşuyor evde bana sürekli hakaretler eder çocuklarımın yanında bile kadına sürekli iltifatlarını birbirlerine aşk mesajlarını okudum niyetinin ciddi olduğunu boşanıp onunla hayat kuracağını söylemiş elimde ilk kadınla buluştukları yerde çekilmiş fotoğrafı 2. kadınla yazışmaları ver ben boşanma davası ile birlikte maddi ve manevi tazminat davası açacağım artı hakaret davası açabilirmiyim kızıma davranışlarından ve dayağından dolayı kızım maddi ve manevi tazminat davası açabilirmi zina olayı varmı bilmiyorum kadına da aile huzurunu bozmaktan dava açabiliyormuyum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Old 11-07-2011, 14:12   #2
kezzy

Sayın Katılımcı;

Zina artık suç olmaktan çıkarılmış olmakla birlikte boşanma nedenidir ve eşinize karşı zina ve şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açabilirsiniz.

Boşanma davasında eşinizin sizi aldattığını her türlü delille kanıtlayabilirsiniz. Örneğin Otel kayıtları, sürekli telefon araması, detaylı telefon kayıtları, mektup, resim,tanık ifadeleri (en yakın akrabalar dahi tanık olabilir) vs.

Boşanma davası ile birlikte maddi ve manevi tazminat, dava tarihinden itibaren TEDBİR nafakası, boşanmaya karar verilip kesinleşmesinden sonra devam etmek üzere de YOKSULLUK nafakası talep etme hakkınız bulunmaktadır.

Aldatmanın kanıtlanması durumunda ve eşinizin hakaret etmesi nedeniyle kişilik haklarınız zarara uğradığından manevi tazminata karar verilecektir.

Halen oturulmakta olduğunuz ev eşiniz adına kayıtlı olduğundan tapu müdürlüğüne başvurularak Aile Konutu Şerhi aldırmakta yarar vardır.

Çocuklarınızla ilgili her ikisi de 18 yaşını doldurmuşlar ve öğrenimlerine de devam ediyor iseler babalarına karşı “kendileri” yardım nafakası davası açabilirler.

Bunun dışında manevi olarak çocukları ile ilgilenmeyen babayı buna zorlayacak bir hukuki yaptırım bulunmadığından çocuğunuzun tazminat talebi reddedilebilir.

Son zamanlarda yüksek mahkemenin kararlarında evli erkek ile birlikte olan kadın için aile hukukuna ağır ve haksız bir tecavüz teşkil ettiği " Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu" benimsenmektedir. Bu nedenle eşinizle birlikte olan kadından da manevi tazminat talep etme hakkınız bulunmaktadır.

Sayın katılımcı;

Hak kaybına uğramamanız için bir avukattan DOĞRUDAN destek almanız gerektiğinizi ısrarla öneririm.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değil ise, bulunduğunuz yer İl Baro'su müracaatınız halinde tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti sağlayabilecektir.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi