Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

anadolu üniversitesi öğrenci ve mezunları

Yanıt
Old 23-08-2009, 15:57   #31
trajikomedya

ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim sn.müdafii.
aslında bu zor bir karar...size şahsi bir sorum olcak ; eğer geriye dönme şansınız olsaydı hazırlık okur muydunuz?
Old 23-08-2009, 17:29   #32
müdafii

Alıntı:
Yazan trajikomedya
ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim sn.müdafii.
aslında bu zor bir karar...size şahsi bir sorum olcak ; eğer geriye dönme şansınız olsaydı hazırlık okur muydunuz?

Geriye dönme şansım olsaydı yine hazırlık okumazdım. Fakat şunu da söylemeliyim ki Anadolu Üniversitesinde bir yıl hazırlık eğitimi aldığında çok sağlam bir yabancı dil temelinin olacağından şüphem yok. Çünkü bizim üniversitede, hangi bölümden olursa olsun hazırlık okuyarak eğitimine devam eden bütün tanıdığım arkadaşlar, verilen eğitimin kalitesinden çok memnunlardı. Fakülteye kayıt yaptırmaya gittiğinde danışman hocan da hazırlık eğitimi konusunda gereken yararlı bilgileri verecektir. Kararını o zaman daha kolay vereceğine eminim.
Old 24-08-2009, 00:48   #33
trajikomedya

Alıntı:
Yazan müdafii
Geriye dönme şansım olsaydı yine hazırlık okumazdım. Fakat şunu da söylemeliyim ki Anadolu Üniversitesinde bir yıl hazırlık eğitimi aldığında çok sağlam bir yabancı dil temelinin olacağından şüphem yok. Çünkü bizim üniversitede, hangi bölümden olursa olsun hazırlık okuyarak eğitimine devam eden bütün tanıdığım arkadaşlar, verilen eğitimin kalitesinden çok memnunlardı. Fakülteye kayıt yaptırmaya gittiğinde danışman hocan da hazırlık eğitimi konusunda gereken yararlı bilgileri verecektir. Kararını o zaman daha kolay vereceğine eminim.

teşekkür ediyorum. aslında hazırlık yunus emre kampüsünde olsa biraz daha cazip olabilirdi
Old 24-08-2009, 21:27   #34
üye24702

selamlar
Uzun zamandır girmiyordum, yazışmaların devam etmesine sevindim. Trajikomedya arkadaşım fakültemize hoş geldin İlk defa 150 kişilik kontenjyan açıldı seneye fakülte binası değişiyor, sizinle birlikte biz de pek çok yeniliği yaşayacağız. Sağolun, varolun
hazırlıkla ilgili soruna ben de kendimce cevap vermek isterim. Şöyle ki ben lisede hazırlık okudum. Grammer'i işi sıkı tuttuktan sonra -üniversite hazırlığı kadar olmasa da- temelini otutturduğuma inanıyordum. bir sene daha kaybetmeyi açıkçası gözüm yemedi. Hazırlık okumama kararı benim için çok zor olmadı. Üniversiteden sonra gerek duyduğumda dil kurslarıyla stajımı birlikte yürüterek sene kaybetmeden yabancı dili halledeceğimi düşünüyorum. (hayata karşı bi acelem var gibi...) Ama tabii burda fakültedeki herkes hazırlığa bakış açısını yazsa bile ne kadar işine yarar bilemiyorum. Çünkü vereceğin tüm kararlar subjektif değerlendirme ister. İleride hangi işi yapmak istediğinden ne kadar idealist olduğuna kadar pek çok etmen etkili olacak. bi de siz lisede hazırlık okumadınız kurslarda zorlanır mısın bilemiyorum. tabi müdafii'nin de belirttiği gibi 4 yıllık yoğun bir lisans süresinde unutma riskin var. malum, dil nankördür. senin de 4 yıl boyunca çok vefalı olabileceğini sanmıyorum kendisine karşı neyse...
Kendin için en iyi kararı vermen ümidiyle...
Old 24-08-2009, 22:09   #35
trajikomedya

hgeser teşekkür ediyorum. hazırlık okumaktan vazgeçtim açıkcası 2 eylülde olmasıda hoşuma gitmedi biraz
ama sn müdafii de haklı yani oraya gittiğimde danışmam ve bütün mevcut durumları en iyi şekilde ölçüp tartmam lazım.
bina işini duydum yabancı dillerin binasına taşınıyormuş sanırsam.hukuk fakültesinin kantininin kötü olduğunu duymuştum. yaşayarak tecrübe etmediğim içim mutluyum yeni bina herkese hayırlı olsun.
Old 24-08-2009, 23:06   #36
esra başyiğit

Varsayılan merhaba

gerçekten üniversitemiz çok ama çok güzel Eskişehir de okumak ise bir ayrıcalık..ama okulu seversin hocalar konusunda baa ulaş sana taktik veririm kendine iyi bak tebrikler
Old 24-08-2009, 23:34   #37
üye24702

eski binaya kayıt için gittiğimizde yaşadığımız küçük çaplı travmayı artık başkalarının yaşamayacağını bilmek benim açımdan da sevindirici
Old 24-08-2009, 23:46   #38
trajikomedya

Alıntı:
Yazan esra başyiğit
gerçekten üniversitemiz çok ama çok güzel Eskişehir de okumak ise bir ayrıcalık..ama okulu seversin hocalar konusunda baa ulaş sana taktik veririm kendine iyi bak tebrikler
yardımseverliğiniz için teşekkür ediyorum. her yeni başlayan gibi benim de taktiklerinize ihtiyacım var hoşçakalın.
Old 27-08-2009, 14:06   #39
trajikomedya

herkese tekrar merhaba. bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. seçmeli dersler açılmış briç,stranç,kültürel etkinlikler vs. bunlara katılmam gerekir mi? ve bir kaçı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Old 27-08-2009, 17:32   #40
üye30519

Herkese merhaba. Ben de bu sene Anadolu hukuk'a yerleştim.
trajikomedya, seçmeli ders olarak ben; briç,kültürel etkinlikler, orienteering ve Topluma Hizmet Uygulamaları seçmeyi düşünüyorum. Özellikle orienteering çok zevkli.

Benim duyduğuma göre biz bu sene yeni fakülte binasında eğitim görecekmişiz. Umarım öyle de olur.
Old 27-08-2009, 19:24   #41
trajikomedya

Alıntı:
Yazan burak aydın
Herkese merhaba. Ben de bu sene Anadolu hukuk'a yerleştim.
trajikomedya, seçmeli ders olarak ben; briç,kültürel etkinlikler, orienteering ve Topluma Hizmet Uygulamaları seçmeyi düşünüyorum. Özellikle orienteering çok zevkli.

Benim duyduğuma göre biz bu sene yeni fakülte binasında eğitim görecekmişiz. Umarım öyle de olur.
biz bunları seçiyoruz iyi ,güzel hoş da... asıl derslerle çakışma ihtimali yok mu
Old 28-08-2009, 13:49   #42
ayşekömürcü

Slm.Ben tek dersle ilk dönemi uzattım.Yeni fakülte neresi acaba?Hiç duymadımda.Yaz okulu kendi fakültemizdeydi.Yani yeni bina varsa ona göre gelelim dimi
Old 28-08-2009, 14:01   #43
üye30519

Yeni binadan kastım, yeni inşa edilmiş bir bina değildi
Eskiden Yabancı Diller Y.O olarak kullanılan bina sanırım. Hatta girişine "Hukuk Fakültesi" yazmışlardı bile
Old 28-08-2009, 14:18   #44
trajikomedya

Alıntı:
Yazan eylülkömürcü
Slm.Ben tek dersle ilk dönemi uzattım.Yeni fakülte neresi acaba?Hiç duymadımda.Yaz okulu kendi fakültemizdeydi.Yani yeni bina varsa ona göre gelelim dimi
benim duyduğum kadarıyla yabancı diller binası 2 eylüle taşınmış ve yunus emredeki binası hukuk fakültesine ayrılmış.
Old 28-08-2009, 22:59   #45
üye30519

Asıl derslerle çakışma ihtimali yok bence. Fakat seçmeli dersler birbiriyle çakışabilir. Çünkü (atıyorum), briç ile orieentering aynı saatlerde olabilir mesela. Fakat asıl derslerle çakışma olmaz. Bölümün web sitesinde bir ders programı taslağı var, onu inceleyebilirsin.
Old 29-08-2009, 19:10   #46
trajikomedya

Alıntı:
Yazan burak aydın
Asıl derslerle çakışma ihtimali yok bence. Fakat seçmeli dersler birbiriyle çakışabilir. Çünkü (atıyorum), briç ile orieentering aynı saatlerde olabilir mesela. Fakat asıl derslerle çakışma olmaz. Bölümün web sitesinde bir ders programı taslağı var, onu inceleyebilirsin.
evet çakışmalar olduğu için orienteering,topluma hizmet uygulamaları ve kültürel etkinlikler seçtim. satranç ve briç başka bahara kaldı bi kaç sorum olcak herkes cevaplayabilir. bu dersler dönemlik mi yıllık mı? ve seçtiğimizi bir daha seçebiliyor muyuz? şimdiden teşekkürler.
Old 30-08-2009, 13:34   #47
müdafii

Alıntı:
Yazan trajikomedya
evet çakışmalar olduğu için orienteering,topluma hizmet uygulamaları ve kültürel etkinlikler seçtim. satranç ve briç başka bahara kaldı bi kaç sorum olcak herkes cevaplayabilir. bu dersler dönemlik mi yıllık mı? ve seçtiğimizi bir daha seçebiliyor muyuz? şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,
Yukarıda yazdığınız seçmeli dersler bizim zamanımızda yoktu; fakat fakültemizde yıllık ders sistemi uygulanmıyor. Hem alan dersleri hem de seçmeli dersler dönemliktir. Her dönemin vize ve final sınavlarına girmek gerekir. Daha önce seçilen bir seçmeli dersi tekrar alamazsınız.
Bir de arkadaşlar fakülte binasının yerinin değiştiğini yazmışsınız. Yabancı Diller Yüksek Okulunun iki binası vardı. Biri kütüphanenin arkasındaki, Taşbina olarak tabir edilen restoranın yanındaki bina; diğeri eski rektörlük binası olarak tabir edilen, Yunus Emre Öğrenci Yurdunun hemen karşısındaki bina. Fakültemiz bu binalardan hangisine taşınmış tam olarak bilen var mı? Merak ettim doğrusu...
Old 30-08-2009, 20:48   #48
trajikomedya

Alıntı:
Yazan müdafii
Arkadaşlar merhaba,
Yukarıda yazdığınız seçmeli dersler bizim zamanımızda yoktu; fakat fakültemizde yıllık ders sistemi uygulanmıyor. Hem alan dersleri hem de seçmeli dersler dönemliktir. Her dönemin vize ve final sınavlarına girmek gerekir. Daha önce seçilen bir seçmeli dersi tekrar alamazsınız.
Bir de arkadaşlar fakülte binasının yerinin değiştiğini yazmışsınız. Yabancı Diller Yüksek Okulunun iki binası vardı. Biri kütüphanenin arkasındaki, Taşbina olarak tabir edilen restoranın yanındaki bina; diğeri eski rektörlük binası olarak tabir edilen, Yunus Emre Öğrenci Yurdunun hemen karşısındaki bina. Fakültemiz bu binalardan hangisine taşınmış tam olarak bilen var mı? Merak ettim doğrusu...
rektörlüğe yakın olduğunu duydum...
Old 30-08-2009, 23:26   #49
Fatih ÖZATA

Merhaba... Bende yeni kazandım And. hukuku. Hazırlık sınıfını baya bir araştırdım ama çoğu yorumlar olumsuzdu.
Çoğu arkadaş gibi benimde seçmeli derslerde kafam karışık. Kaç tane seçecez hangilerini seçecez saatleri nasıl anlamadım bir türlü... Mesela istediğimiz kadar hazırlık dersi seçebiliyor muyuz veya çok seçmeli ders seçersek işimize yarar mı ? Biri açıklayabilir mi ? Hatta msn bırakırsa özel mesajdan çok sevinirim bunun gibi çok sorum var...
Old 31-08-2009, 20:02   #50
trajikomedya

eğer bu seçmeli dersler dönemlikse ve bir seçtiğimizi bir daha seçemiyorsak...
içimden bir ses onları idareli kullanmamı söylüyor
Old 31-08-2009, 20:34   #51
üye24702

Fakültemizde yıllık değil dönemlik sistem uygulanıyor. o nedenle seçmeli dersler de dönemlik. Ben 1. sınıfın ilk döneminde kültürel etkinlikler seçtim başka da seçmeli almadım. zaten 2. dönem de sadece kültürel etkinlikler açılmıştı ki ben zaten onu ilk dönem almıştım. Fatih ÖZATA arkadaşım fakültemize hoş geldin. Çok seçmeli ders seçmenin tek faydası ortalamayı yükseltmek yönünde olur. Diğer seçmelileri bilmiyorum ama kültürel etkinlikler dersinden kalmanız -çok zorlamazsanız- pek mümkün değildir. dönemlik 14 tane etkinliğe katılıp öğrenci kartınızı okuttuğunuzda AA (yani en yüksek not olan 4) düşmekte Zaten yeni gelmiş oluyorsunuz. Hem insanlarla kaynaşmak hem de "kültürel açıdan etkin" (!) olmak için bire birdir. Zaten üniversitemizde etkinlikten bol bir şey yok

1. sınıftaki arkadaşlara naçizane tavsiyemdir; bilgisayar ve ingilizce muafiyet sınavlarına kesinkes girin derim. Bilgisayar için eskişehire kayda gittiğinizde genç copy'den temel bilgi teknolojileri açıköğretim konu anlatım veya çıkmış soruları alın. Şöyle bi göz atın zaten aynı sorular çıkıyo geçersiniz. Böylece 2. dönem 2 dersiniz olmaz üstten de kamu maliyesi alın. 1. sınıfta olduğunuz kadar hiç rahat olmazsınız, 2 sınıfın 1 dersini de temizlemiş olursunuz. hiç gözünüzde büyütülecek bir şey yok emin olun

Yeni fakülte binası pino'nun yanındaki eski yabancı diller binası olacak bu arada.
Old 02-09-2009, 16:29   #52
trajikomedya

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
Merhaba... Bende yeni kazandım And. hukuku. Hazırlık sınıfını baya bir araştırdım ama çoğu yorumlar olumsuzdu.
Çoğu arkadaş gibi benimde seçmeli derslerde kafam karışık. Kaç tane seçecez hangilerini seçecez saatleri nasıl anlamadım bir türlü... Mesela istediğimiz kadar hazırlık dersi seçebiliyor muyuz veya çok seçmeli ders seçersek işimize yarar mı ? Biri açıklayabilir mi ? Hatta msn bırakırsa özel mesajdan çok sevinirim bunun gibi çok sorum var...
özelden mesaj atamıyorum ama msn adresim burdaki kullanıcı adımla aynı gerisi malum zaten...burak aydın sende ekle fikir alışverişinde bulunalım.
Old 02-09-2009, 16:49   #53
narat

Herkese merhaba.Bende bu sene anadolu üniversitesi hukuk'a yerleştim ve aklıma takılan birkaç şey var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Öncelikle bu 9 eylülde olan yabancı dil sınavına hazırlık okumak istemesek bile girmek zorunda mıyız tüm kayıt olan öğrenciler için yazıyodu
Old 02-09-2009, 22:06   #54
Merve Sevim Özcan

herkese merhaba,
okulumuza yeni gelen arkadaşlar da hoşgeldilergülçin yine döktürmüş.. ilk öğrenilmek istenilen herşeyi söylemiş. geçen yıl bu zamanlar bana da yardım etmişti. hatta çoğu derste notlarını bile kullandım.bana geçen yıl daha fazla ayrıntı söylemişti.okursanız yazdıklarını yine aynı durumlar geçerli.dersler başladığında burda oluşan sohbet havası kopuyor ve sanal alemde kalıyor.tanışalım diyorum ben. ben elif ve gülçin'i tanıyorum bu yılın 3. sınıflarından. diğerleriyle de tanışmak isterim.. benden başka kim istiyor bakalım?
Old 02-09-2009, 23:11   #55
Fatih ÖZATA

Hgeser yardımların için çok teşekkür ederimde benim biraz daha sorum var malum yeni başlayacaz hukuka heyacan ve garip hisler var içimde

1) Öncelikle genç copy nerde? ( esk. liyim istediğin gibi tarif edebilirsiniz )
2) 1. sınıfın en önemli dersleri hangileridir ? Hangilerine ağırlık vermeliyiz ?
3) Derslerde hocalar sınıfı aktif olarak derse katar mı yoksa anlatıp anlatıp giderler mi ?
4) Düşünce ve hukuk külübü nasıldır aktif olarak çalışmakta mıdır ?

Çok soru soruyorum ama affedin merak duygusu işte...

Anadolu hukukta okuyan ve bana ayırabilecek vakti olanlar özel mesajdan msn adreslerini bırakabilir mi acaba ?

Şimdiden yardım eden tüm hukukçulara yürekten teşekkürler...
Old 03-09-2009, 15:12   #56
trajikomedya

Alıntı:
Yazan narat
Herkese merhaba.Bende bu sene anadolu üniversitesi hukuk'a yerleştim ve aklıma takılan birkaç şey var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Öncelikle bu 9 eylülde olan yabancı dil sınavına hazırlık okumak istemesek bile girmek zorunda mıyız tüm kayıt olan öğrenciler için yazıyodu
hazırlık okumuycaksan sınava girmek zorunda değilsin. ama yok eğer benim ingilizcem iyidir girip o sınavı veririm , bu dersten de muaf olurum diyosan girmende yarar var. sınava girmediğinde yada girip muaf olamadığında ingilizceyi fakültede ders olarak görüyosun benim anladığım kadarıyla...
hayatında ingilizceyi en son lise2de görmüş (tabi buna ingilizce denilebilirse)
cut,put ne çoktan unutmuş düz liseli bir ben için ;
o sınava girsem ne farkeder, girmesem ne sende kendi durumuna göre karar ver...
Old 03-09-2009, 21:07   #57
narat

Çok teşekkürler yardımınız için Diğer yeni arkadaşlar gibi bende hocalar dersler hakkında çok şey merak ediyorum.Eğer deneyimli,bizden üst sınıftaki arkadaşlar bize yardımcı olursa biraz taktik verirse gerçekten çok mutlu oluruz
Old 05-09-2009, 00:46   #58
üye24702

Alıntı:
Yazan merve sevim
herkese merhaba,
okulumuza yeni gelen arkadaşlar da hoşgeldilergülçin yine döktürmüş.. ilk öğrenilmek istenilen herşeyi söylemiş. geçen yıl bu zamanlar bana da yardım etmişti. hatta çoğu derste notlarını bile kullandım.bana geçen yıl daha fazla ayrıntı söylemişti.okursanız yazdıklarını yine aynı durumlar geçerli.dersler başladığında burda oluşan sohbet havası kopuyor ve sanal alemde kalıyor.tanışalım diyorum ben. ben elif ve gülçin'i tanıyorum bu yılın 3. sınıflarından. diğerleriyle de tanışmak isterim.. benden başka kim istiyor bakalım?

bayrak sende merve) betacopy'lerin can simidliği hala devem ediyor zaten aslında fakültede çok az kişi olmasına rağmen -en azından diğer üni.lere göre- ben kendi sınıfım dışında pek az kişiyi tanıyorum.
Old 05-09-2009, 01:04   #59
üye24702

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
1) Öncelikle genç copy nerde? ( esk. liyim istediğin gibi tarif edebilirsiniz )
üniye başladığınızda özellikle sınav öncesi yolunu aşındıracağınız cenç copy üniversite caddesinde, anadolu üni tramvay durağının (ssk yönü) karşı tarafında yanlış hatırlamıyorsam koru apartın yanındaki bir binanın altında. oralarda kime sorsanız gösterir zaten.

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
2) 1. sınıfın en önemli dersleri hangileridir ? Hangilerine ağırlık vermeliyiz ?
tabii ki anayasa hukuku ve medeni hukuk. zaten 1. sınfta başka ders yok desek yeridir. bunlara ağırlık verin. özellikle medenide hocanız pratiğe önem vermese bile siz bir pratik çalışma kitabı edinin ve pratiği geliştirin derim ben. hukuk mantığının oturması açısından

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
3) Derslerde hocalar sınıfı aktif olarak derse katar mı yoksa anlatıp anlatıp giderler mi ?
gerçi siz daha kalabalık olacaksınız, sınıf sistemi amfi olarak değişti, hocaların da değişmiş olma ihtimali var ama zannediyorum ki ön sıralardaki arkadaşların avantajı değişmez. ön sırada oturduğunuzda genelde aklınıza bi şey takıldığında sıcağı sıcağına soru sorup cevap bulma imkanınız oluyor. arkalarda sormak bile gelmiyor içinden. ben de fakülteye gelmeden önce asık suratlı konuşup konuşup giden koca göbekli kafası kel yaşlı proflar olacak sanmıştım ama fakültemizde hocalarla diyalaog tahmin etmeyeceğim kadar sıcak.

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
4) Düşünce ve hukuk külübü nasıldır aktif olarak çalışmakta mıdır ?
Ben bu sene üyeydim. Okuma grubumuz vardı. Her hafta kararlaştırılan bir kitap okuyup her çarşamba toplanıp tartışıyorduk. İlk birkaç hafta gittim ben. Aslında oldukça verimli olabilir. Zaten bu uygulama ilk bu sene oldu. Yalnız ben daha çok kendi seçtiğim kitapları okumak istediğimden devam etmedim. Dediğim gibi verimli olabilir.

[quote=Fatih ÖZATA]Çok soru soruyorum ama affedin merak duygusu işte...[quote]
Estağfurullah...
Old 05-09-2009, 02:59   #60
av.sebahattin

erdal onar hocamız, adaleti hala sarı saçlı mavi gözlüler mi anlatıyor arkadaşlar?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi