Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuk teslimi hakkında

Konuyu Kilitleyin
Old 20-04-2012, 15:11   #1
Konuk

Varsayılan çocuk teslimi hakkında

iyi günler,
velayeti bende olan oğlumu babası icra aracılığı ile görmek istiyor bana kendisini avukat katibi olarak tanıtan birisi telefon açtı ve icra emrini karakola bildirmek suretiyle polis gözetiminde çocuğu almak istediklerini söyledi.İcra emri bana ulaştıktan sonra 7 gün boyunca evde bekledim ama arayan da almak isteyen de olmadı ben de ilgili daireye dilekçe ile durumu bildirdim.Şunları sormak istiyorum,
1.avukat katibi olan kişinin böyle bir uygulamayı gerçekleştirme yetkisi var mı
2.icra emrinin uygulanarak çocuğumu pedagog eşliğinde teslim etmek istediğimden bu şekilde güvende olacağından ve çocuğumun ruhsal sıkıntı yaşamayacağından bahsettim karşı taraf pedagogla değil de icra emrine istinaden karakoldan bir polisle gelirse ne yapmalıyım?
teşekkürler...
Old 20-04-2012, 15:54   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler,
velayeti bende olan oğlumu babası icra aracılığı ile görmek istiyor bana kendisini avukat katibi olarak tanıtan birisi telefon açtı ve icra emrini karakola bildirmek suretiyle polis gözetiminde çocuğu almak istediklerini söyledi.İcra emri bana ulaştıktan sonra 7 gün boyunca evde bekledim ama arayan da almak isteyen de olmadı ben de ilgili daireye dilekçe ile durumu bildirdim.Şunları sormak istiyorum,
1.avukat katibi olan kişinin böyle bir uygulamayı gerçekleştirme yetkisi var mı
2.icra emrinin uygulanarak çocuğumu pedagog eşliğinde teslim etmek istediğimden bu şekilde güvende olacağından ve çocuğumun ruhsal sıkıntı yaşamayacağından bahsettim karşı taraf pedagogla değil de icra emrine istinaden karakoldan bir polisle gelirse ne yapmalıyım?
teşekkürler...

1- Avukat katibinin böyle bir yetkisi yoktur.

2- Önceden aynı dosyaya bir dilekçe vererek, durumu bildirin. Pedagogla geleceklerdir. Ancak isterlerse güvenlik açısından polis de getirebilirler.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi